Bayer Full

Bayer FullNajnowszy artykuł o Bayer Full

Sławomir Świerzyński - Najważniejsze informacje o liderze zespołu Bayer Full! Ikona muzyki disco polo!

2023-11-22 10:20

Poznaj życie i karierę Sławomira Świerzyńskiego, lidera Bayer Full. Wszystko o jego karierze, życiu prywatnym i wpływie na disco polo Czytaj więcej

Reklama

Zespół Bayer Full to legenda i kultowy nurt polskiej muzyki tanecznej. Na czele tej muzycznej potęgi stoi charyzmatyczny wokalista Sławomir Świerzyński, który wraz ze swoją ekipą podbija serca fanów od ponad trzech dekad.

Grupa Bayer Full może poszczycić się siedmioma albumami, które zdobyły olbrzymią popularność, znajdując łącznie 16 milionów oddanych fanów, którzy nabyli krążki i kasety tego zespołu. Jednak droga do sukcesu nie była pozbawiona przeszkód. Skład zespołu wielokrotnie się zmieniał, a na przestrzeni lat przewinęło się przez niego ponad 50 utalentowanych artystów. Sławomirowi towarzyszyli muzycy o różnych umiejętnościach, jak Jacek Łyziński, Jarosław Czajkowski, Jacek Koszewski, Dina Fudała, Artur Pyciarz i wielu innych, którzy wnieśli swoje brzmienie do unikalnego stylu Bayer Full.

Obecnie zespół wyróżnia się energicznym składem artystów, wśród których są Sławomir Świerzyński, Nikola Świerzyńska-Dutkiewicz, Beata Jasińska, Roman Matuszewski, Damian Świerzyński oraz Sebastian Świerzyński. Czasem w chórkach towarzyszy im żona Sławomira, Renata Świerzyńska, która pełni również rolę menedżera zespołu.

Bayer Full powstał 19 listopada 1984 roku jako zespół weselny, jednak szybko zdobył uznanie również na przeglądach i festiwalach muzycznych, włączając te poświęcone piosence turystycznej i poezji śpiewanej. Ich niezapomniane melodie w 1993 roku zagościły na antenie TVP1 w popularnym programie muzycznym "Muzyczna Jedynka". Kolejne lata przyniosły zespołowi dalsze uznanie, kiedy ich utwory regularnie gościły na antenie telewizji Polsat w programie muzycznym "Disco Relax" w latach 1994–2002.

Bayer Full to zespół, który zrewolucjonizował muzykę taneczną w Polsce, przyczyniając się do wykształcenia niepowtarzalnego gatunku - disco polo. Ich euforia i pozytywne wibracje wciąż zachwycają słuchaczy, budząc niezapomniane wspomnienia i wprowadzając ich na parkiet tańca. Ich muzyka to dawka czystej radości, która trwa w sercach fanów i przyszłych pokoleń.

Reklama

Artykuły o Bayer Full (400)

Reklama

Reklama