Akcent

AkcentNajnowszy artykuł o Akcent

Zenek Martyniuk podbija Amerykę! Zobacz, ile kosztuje spotkanie z Królem Disco Polo

2024-02-27 22:00

Zenek Martyniuk, gwiazda disco polo, rusza na trasę koncertową po USA. Zaskakujące ceny biletów i ekskluzywne informacje o nadchodzących występach Czytaj więcej

Reklama

„Przez Twe oczy zielone”, „Kochana wierzę w miłość”, „Życie to są chwile”… trudno chyba znaleźć bardziej rozpoznawalnego giganta sceny disco-polo niż Zenek Martyniuk i jego zespół! Początki grupy sięgają 1989 roku, kiedy Zenon Martyniuk i Mariusz Anikiej połączyli siły i wspólnie wydali pierwszy album zatytułowany „Akcent 1”. Fanów z pewnością zasmuciła wówczas informacja o chwilowym zawieszeniu zespołów. Na szczęście obaj artyści ponownie połączyli siły, a ich kolejne kasety takie jak „Dajcie mi gitarę” oraz „Słuchajcie chłopcy” ugruntowały ich pozycję jako najpopularniejszego zespołu disco polo w całej Polsce. Dalsze lata upłynęły także pod znakiem eksperymentów muzycznych spod znaku popularnego wówczas nurtu dance. Obaj twórcy ponownie wrócili do disco polo, lansując dziesiątki hitów, do których tańczymy w Polsce aż do dzisiaj!

W 1999 kraj obiegła niespodziewana informacja. W trakcie prac nad albumem „Wspomnienie”, który miał uczcić dziesięciolecie istnienia Akcentu, odszedł Mariusz Anikiej. Grupa jednak dalej kontynuowała działalność, osiągając niewyobrażalną wręcz popularność w XXI wieku! W końcu który inny zespół może pochwalić się tym, że polscy piłkarze śpiewają jego największe hity po zwycięskim meczu?

Zenek Martyniuk – więcej niż muzyka

Główny wokalista Akcentu już lata temu urósł do rangi prawdziwego symbolu disco polo, a wiele późniejszych zespołów starało się naśladować jego charakterystyczny głos. Jego działalność już od lat nie ogranicza się wyłącznie do świata muzycznego. Zdążył on już wydać swoją biografię zawierającą wiele ciekawych informacji o jego życiu, a także wypuścić linię napojów energetycznych sygnowanych swoim imieniem. Z kolei osoby, które widziały film „Disco Polo”, z pewnością wychwyciły niejeden utwór autorstwa zespołu Akcent. Bez wątpienia najlepszym dowodem uznania wkładu Zenka Martyniuka w polską kulturę jest film biograficzny poświęcony jego życiu oraz drodze do sławy.

Pozostańmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze i najciekawsze informacje o Akcencie i Zenonie Martyniuku, najsłynniejszym „chłopaku z gitarą”? Zapisz się do naszego newslettera AlertDiscoPolo24, aby już zawsze być na bieżąco z najciekawszymi informacjami! Możesz także zaobserwować nasze media społecznościowe w mediach społecznościowych! Jesteśmy obecni na YouTube, Instagramie oraz Facebooku.

Skład zespołu:

Zenon Martyniuk

Reklama

Artykuły o Akcent (993)

Reklama

Reklama