2023-12-23T17:54:00+01:00 Ostatni raz disco polo w Zakopanem? Przełomowe Zmiany w TVP początkiem kryzysu?! Sylwester Marzeń w Zakopanem pod znakiem zmian w TVP. Czy to koniec ery disco polo? Sprawdź najnowsze informacje https://disco-polo.info/uploads/news/ostatni-raz-disco-polo-w-zakopanem-przelomowe-zmiany-w-tvp-poczatkiem-kryzysujpg.jpg Disco-Polo.info

Ostatni raz disco polo w Zakopanem? Przełomowe Zmiany w TVP początkiem kryzysu?!


Sylwester Marzeń w Zakopanem pod znakiem zmian w TVP. Czy to koniec ery disco polo? Sprawdź najnowsze informacje

Autor: Adam Begier, 23 Grudzień 2023  17:54
Źródło zdjęć: fot. Mieszko Piętka, Piotr Podlewski/AKPA
Ostatni raz disco polo w Zakopanem? Przełomowe Zmiany w TVP początkiem kryzysu?!
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Ten HIT disco polo znają wszyscy! Teraz trafił do sieci w nowej wersji! Jak brzmi "Noc z Renatą" w 2024r.?!
 2. Uwielbiana wokalistka disco polo zdradza kulisy swojego życia! Inni mogą się od Niej uczyć?! Elwira Mejk w świetle reflektorów!
 3. Lares wejdzie na szczyt?! Niespodzianka dla fanów lat '90! Gwiazdy disco polo zaskakują premierą "Odeszłaś tak zwyczajnie"!
Reklama

  Sylwester Marzeń w Zakopanem, kultowe wydarzenie telewizyjne, znane z wybuchowej mieszanki disco polo i gwiazdorskich występów, stanęło w tym roku pod znakiem zapytania. Nowe władze Telewizji Polskiej, zaledwie tydzień przed rozpoczęciem imprezy, zdecydowały się na dokładną analizę kontraktów z artystami, podpisanych przez poprzednie kierownictwo. Wśród gwiazd, które miały zabłysnąć na sylwestrowej scenie, znalazł się Zenek Martyniuk, niekwestionowana ikona disco polo i ulubieniec byłego prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

  Jednak, jak wynika z informacji uzyskanych przez nasze źródło, ewentualna rezygnacja z udziału któregokolwiek z artystów mogłaby oznaczać poważne konsekwencje finansowe dla telewizji. Mówi się o "dużych karach umownych", które TVP musiałaby uiścić. Nowa ekipa TVP, mająca na celu "przywrócenie telewizji narodowi", przyznaje, że niektóre zmiany będą możliwe dopiero po Nowym Roku.

  Zmiany w Polityce TVP: Koniec Ery Disco Polo?

  Na fali zmian, jakie zapowiada nowe kierownictwo TVP, pojawiają się spekulacje dotyczące przyszłości disco polo w ramówce publicznej telewizji. W 2016 roku, Jacek Kurski, wówczas prezes TVP, w rozmowie z Zenonem Martyniukiem wyraził swoje poparcie dla tego gatunku muzycznego, podkreślając jego masową popularność i znaczenie dla polskiej kultury. Ta polityka wydawała się być kontynuowana przez kolejne lata, czego dowodem były liczne występy gwiazd disco polo na różnych telewizyjnych imprezach, w tym na Sylwestrze Marzeń.

  Jednak obecne kierownictwo TVP może zmienić ten kurs, co sugeruje możliwa rezygnacja z dalszej współpracy z artystami tego gatunku. Czy Sylwester Marzeń w Zakopanem będzie ostatnim, na którym disco polo zagra główną rolę?

  Organizacja Sylwestra w Zakopanem: Kwestie Logistyczne i Polityczne

  Organizacja Sylwestra Marzeń w Zakopanem to nie tylko kwestia gustów muzycznych, ale również logistyki i finansów. Jak podaje nasze źródło, budowa sceny, która każdego roku gości dziesiątki artystów, trwa ponad miesiąc i pochłania miliony złotych. W tym roku, impreza zgłoszona na 30 tys. osób, mogła zgromadzić nawet 40 tys. widzów.

  Z nieoficjalnych źródeł wynika, że decyzję o kontynuacji organizacji imprezy w Zakopanem mogła przesądzić interwencja europosłanki PiS Beaty Szydło. Burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula, zapewniał, że miasto jest gotowe na przyjęcie gości i nie otrzymało żadnych sygnałów o możliwości odwołania wydarzenia.

  Co Dalej z Disco Polo w TVP?

  W obliczu nadchodzących zmian w TVP, pozostaje pytanie o przyszłość disco polo na antenie publicznej telewizji. Czy decyzje nowego zarządu odbiją się na popularności tego gatunku? Czy Sylwester Marzeń w Zakopanem okaże się być ostatnim tak wielkim wydarzeniem z udziałem gwiazd disco polo? Odpowiedzi na te pytania przyniesie najbliższa przyszłość.

  Oczekując na rozwój sytuacji, możemy jedynie spekulować, obserwując ruchy nowego zarządu TVP i reakcje publiczności. Jedno jest pewne - Sylwester Marzeń w Zakopanem zawsze był i pozostanie ważnym wydarzeniem w kalendarzu telewizyjnym, niezależnie od tego, jakie gatunki muzyczne będą na nim dominować.

  Zobacz również: Uwielbiany zespół disco polo News gwiazdą na hucznych urodzinach hotelu President! Co za występ, ta piosenka to HIT!

  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  BOSKY - Ta Jedyna

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. „Nadzieja” na żywo – legendarny hit zespołu Skaner
  2. Zenon Martyniuk i Marcin Siegieńczuk na meczu Jagiellonii Białystok - Czy dziś będą świętować mistrza?
  3. Eli Kliś w nowej klubowej odsłonie! Remix THR!LL przemienia "Sama wybrałam" w hit parkietów!
  4. Premiera Defisa "Tylko dla Takiej" trafiła do sieci w nowej wersji! Fani komentują! Jak wyszło?!
  5. Kinga Zawodnik robi karierę muzyczną! Gwiazda nagrała klip do utworu "Zawodniczka"! Posłuchaj jako pierwszy!
  6. Zespół Juhasi wzrusza nowym hitem! "Podziękowanie dla rodziców" – Idealny utwór na Twoje wesele!
  7. Gwiazda Disco Polo Wystąpi w Domaniewicach! Szykujcie się na niezapomniany festyn rodzinny
  8. Top Girls w letniej ofensywie: Nowe teledyski już w czerwcu!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie