Poznaj najnowsze trendy w Polsce: Dzień Singla zyskuje na popularności! Badania FREENOW odkrywają, jak Polacy chętnie spędzają czas sami
W Polsce, tradycyjnie uznawanej za kraj rodzinnego ciepła i bliskości, nowe badania pokazują zaskakujący trend: coraz większa liczba Polaków ceni sobie możliwość świętowania Dnia Singla, obchodzonego 15 lutego. Badanie przeprowadzone przez superaplikację mobilności miejskiej FREENOW ujawnia, że aż 62% Polaków uważa, że warto świętować ten dzień, stanowiący swoistą alternatywę dla tradycyjnych Walentynek. Co więcej, 1 na 5 singli planuje tego dnia umówić się na randkę... z samym sobą.
Wspomniane badanie FREENOW, w którym wzięło udział 4 tysiące użytkowników z 25 polskich miast, zaskakuje wglądem w preferencje Polaków odnośnie spędzania czasu w pojedynkę. Aż 70% respondentów przyznaje, że chętnie wybiera się samotnie do restauracji, a ponad połowa do kina. Interesujące jest, że nawet osoby będące w stałych związkach czy małżeństwach doceniają wartość "samotnych wyjść", co podkreśla uniwersalność trendu.
Samotne wyjścia nie ograniczają się tylko do wizyt w kinie czy restauracji. Wśród ulubionych form spędzania czasu w pojedynkę wymienia się także wizyty w SPA (74%) oraz podróże (46%). Co istotne, single często wybierają się na takie eskapady korzystając z usług taksówek, co stanowi wygodną i bezpieczną formę transportu. W odpowiedzi na ten trend, FREENOW wprowadza specjalny kod zniżkowy "SELFLOVE", promując ideę "randki solo".
Badanie FREENOW rzuca nowe światło na postrzeganie samotności w społeczeństwie. Wyraźnie widać, że bycie singlem już nie jest uważane za coś negatywnego. Wręcz przeciwnie, 65% singli ceni sobie czas spędzony sam na sam ze sobą, a 44% osób w związkach również szuka okazji do samotnego spędzenia czasu.
Interesujące jest, jak Dzień Singla wpływa na społeczną percepcję samotności i samowystarczalności. Czy staje się on symbolem nowego, niezależnego stylu życia? Czy może to wyraz coraz większej akceptacji dla różnorodności form życia społecznego?