2021-04-22T20:53:00+02:00 Druzgocący atak! Krzysztof Krawczyk skrytykowany za disco polo?! https://disco-polo.info/uploads/news/krzysztof-krawczyk-ojcem-disco-polojpg.jpg

Druzgocący atak! Krzysztof Krawczyk skrytykowany za disco polo?!

Redakcja , 22 Kwiecień 2021  20:53
Druzgocący atak! Krzysztof Krawczyk skrytykowany za disco polo?!
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Reklama

Dla ś.p. Krzysztofa Krawczyka nigdzie nie było miejsca. Nigdzie poza... disco polo

Reklama

Uwielbiały go całe pokolenia. Krzysztof Krawczyk, wielki artysta, ukochany przez miliony Polaków, odszedł  zupełnie niespodziewanie 5 kwietnia tego roku. Przeboje Krawczyka nuciły zarówno nastolatki, jak i ludzie w podeszłym wieku.

Zobacz również: Historyczna chwila w disco polo! Znany zespół nagrał duet z przepiękną światową gwiazdą pop!

Po śmierci muzyka Internet zalała fala pożegnalnych wpisów i wspominek. Artystę pożegnali nie tylko reprezentanci środowiska kulturalnego, ale również politycznego.

Jednakże nie wszyscy miło wspominają zmarłego artystę. Są jednak osoby, które deprecjonują osiągniecia Krawczyka nazywając go ojcem disco polo. W gorzki sposób postanowiła podsumować Krawczyka Ewa Wójciak, była dyrektorka Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu.

- Krzysztof Krawczyk- polski Elvis Presley. Był może miły człowiek. Jednak to ojciec polskiego disco polo i artysta na usługach peerelowskiej władzy".

Wójciak już wcześniej zdarzało się komentować w dosadny sposób różne wydarzenia. "No i wybrali ch**a, który donosił wojskowym na lewicujących księży" – w taki sposób ówczesna dyrektorka poznańskiego Teatru Ósmego Dnia skomentowała na Facebooku wynik konklawe w 2013 roku, kiedy to Franciszek został wybrany na papieża.

Krzysztof Krawczyk po powrocie z USA w latach 90-tych długo szukał swojego miejsca w ojczystym kraju. Radia nie chciały grać jego piosenek, telewizje nie chciały emitować klipów. Krytykom muzycznym kojarzył się jednoznacznie z czasami PRL-u. A przecież lata 90-te, to rozkwit polskiej muzyki POP, młodych wykonawców, którzy szybko zdobyli sympatię polskiej publiczności. Dla Krawczyka nigdzie nie było miejsca. Nigdzie poza... disco polo.

TELEDYSKI KRZYSZTOFA KRAWCZYKA EMITOWANO W PROGRAMIE DISCO RELAX

Wtedy artysta nawiązał współpracę z wytwórnią Omega Music z Żuromina, która w tamtych czasach była jedną z popularniejszych firm wydających ten rodzaj muzyki. Kontrakt zaowocował nagraniem kilku kaset w klimacie disco polo, co w ostateczności spowodowało, że klipy Krawczyka emitowane były w popularnym Polsatowskim programie Disco Relax, obok teledysków takich grup jak Cinzano, Amadeo, czy Mister Dex.

Artysta wielokrotnie krytykowany był za podjęcie tak kontrowersyjnej decyzji, jednak jak twierdził, to było jedyne rozsądne rozwiązanie na tamten czas. Romans Krawczyka z disco polo nie trwał specjalnie długo, jednak jak widać ciągle są osoby, dla których krótki epizod z tą muzyką spowodował wielką plamę na honorze artysty.

Przypomnijmy, do tej pory za ojca disco polo (wcześniej muzyki chodnikowej) uznawany był Janusz Laskowski. Czy to oznacza, że słowa pani dyrektor są wysoce krzywdzące i godzą w dobre imię artysty? Krzysztof Krawczyk kochał każdą muzykę, byle tylko była dobrze zrobiona...

Zobacz również: Popularna artystka stworzyła wyjątkową mapę! Niezwykła premiera w disco polo!

Nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! Zobacz również:
  1. Zaskakująca kolaboracja w branży disco polo! Czy ta piosenka stanie się hitem?!
  2. Dubaj! Znany wokalista disco polo zespołu Classic był blisko wielkiej tragedii! Wszystko działo się na Jego oczach!
  3. Uwielbiany gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Artysta schudł 13 kg!
  4. Odsłonięty biust oraz okulary gwiazdy disco polo! To prawdziwa gorąca mamuśka!
  5. Ważne przesłanie! Najsłynniejsi bracia w disco polo szczerze o stracie!
  6. Piękna wokalistka disco polo odważnie odsłoniła dekolt! W sieci zawrzało!

Koniecznie przeczytaj

Najnowsze wiadomości
Twórz portal razem z nami
Polecamy
Instagram - Disco-Polo.info
Zakup - reklama