2021-04-22T20:53:00+02:00 Druzgocący atak! Krzysztof Krawczyk skrytykowany za disco polo?! Dla ś.p. Krzysztofa Krawczyka nigdzie nie było miejsca. Nigdzie poza... disco polo https://disco-polo.info/uploads/news/krzysztof-krawczyk-ojcem-disco-polojpg.jpg Disco-Polo.info

Druzgocący atak! Krzysztof Krawczyk skrytykowany za disco polo?!


Dla ś.p. Krzysztofa Krawczyka nigdzie nie było miejsca. Nigdzie poza... disco polo

Autor: Adam Begier, 22 Kwiecień 2021  20:53
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Druzgocący atak! Krzysztof Krawczyk skrytykowany za disco polo?!
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Afera w disco polo! Wokalista zaatakowany przez fana: "Słuchaj bydlaku". Grozi mu więzieniem! W niebezpieczeństwie są też inne gwiazdy!
 2. Zenon Martyniuk zaśpiewał przed meczem Jagiellonii! Mamy nagranie | VIDEO
 3. "Ona chce wariata" - Nowa produkcja od zespołu Weź Nie Pytaj! Posłuchaj przedpremiery!
Reklama

  Uwielbiały go całe pokolenia. Krzysztof Krawczyk, wielki artysta, ukochany przez miliony Polaków, odszedł  zupełnie niespodziewanie 5 kwietnia tego roku. Przeboje Krawczyka nuciły zarówno nastolatki, jak i ludzie w podeszłym wieku.

  Zobacz również: Defis zaskakuje nowym hitem! Czy "Tylko dla Takiej" podbije serca fanów? Zobacz teledysk!

  Po śmierci muzyka Internet zalała fala pożegnalnych wpisów i wspominek. Artystę pożegnali nie tylko reprezentanci środowiska kulturalnego, ale również politycznego.

  Jednakże nie wszyscy miło wspominają zmarłego artystę. Są jednak osoby, które deprecjonują osiągniecia Krawczyka nazywając go ojcem disco polo. W gorzki sposób postanowiła podsumować Krawczyka Ewa Wójciak, była dyrektorka Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu.

  - Krzysztof Krawczyk- polski Elvis Presley. Był może miły człowiek. Jednak to ojciec polskiego disco polo i artysta na usługach peerelowskiej władzy".

  Wójciak już wcześniej zdarzało się komentować w dosadny sposób różne wydarzenia. "No i wybrali ch**a, który donosił wojskowym na lewicujących księży" – w taki sposób ówczesna dyrektorka poznańskiego Teatru Ósmego Dnia skomentowała na Facebooku wynik konklawe w 2013 roku, kiedy to Franciszek został wybrany na papieża.

  Krzysztof Krawczyk po powrocie z USA w latach 90-tych długo szukał swojego miejsca w ojczystym kraju. Radia nie chciały grać jego piosenek, telewizje nie chciały emitować klipów. Krytykom muzycznym kojarzył się jednoznacznie z czasami PRL-u. A przecież lata 90-te, to rozkwit polskiej muzyki POP, młodych wykonawców, którzy szybko zdobyli sympatię polskiej publiczności. Dla Krawczyka nigdzie nie było miejsca. Nigdzie poza... disco polo.

  TELEDYSKI KRZYSZTOFA KRAWCZYKA EMITOWANO W PROGRAMIE DISCO RELAX

  Wtedy artysta nawiązał współpracę z wytwórnią Omega Music z Żuromina, która w tamtych czasach była jedną z popularniejszych firm wydających ten rodzaj muzyki. Kontrakt zaowocował nagraniem kilku kaset w klimacie disco polo, co w ostateczności spowodowało, że klipy Krawczyka emitowane były w popularnym Polsatowskim programie Disco Relax, obok teledysków takich grup jak Cinzano, Amadeo, czy Mister Dex.

  Artysta wielokrotnie krytykowany był za podjęcie tak kontrowersyjnej decyzji, jednak jak twierdził, to było jedyne rozsądne rozwiązanie na tamten czas. Romans Krawczyka z disco polo nie trwał specjalnie długo, jednak jak widać ciągle są osoby, dla których krótki epizod z tą muzyką spowodował wielką plamę na honorze artysty.

  Przypomnijmy, do tej pory za ojca disco polo (wcześniej muzyki chodnikowej) uznawany był Janusz Laskowski. Czy to oznacza, że słowa pani dyrektor są wysoce krzywdzące i godzą w dobre imię artysty? Krzysztof Krawczyk kochał każdą muzykę, byle tylko była dobrze zrobiona...

  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  BOSKY - Ta Jedyna

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Ostróda ponownie stolicą disco polo! Kup bilety na Festiwal Disco Ostróda 2024 stacjonarnie oraz przez internet!
  2. Ta NOWOŚĆ zmieni oblicze disco polo? Kamil Kossakowski DiscoBoys zaskakuje nowym singlem! Posłuchaj przedpremierę!
  3. Szukasz idealnego prezentu na Dzień Mamy?! Ta składanka to strzał w 10!
  4. Magda Niewińska powraca z nowością! "Mam tylko Ciebie"! Skoczna premiera disco polo!
  5. Ela Kliś w rozpalającej kreacji skradła show na weselu – Odważne zdjęcia! Wygląda jak bogini?!
  6. Zespół Classic zaskakuje nowym utworem "To dla Was"! Zobacz niesamowity teledysk pełen emocji!
  7. Nowa klubowa wersja hitowej piosenki "Ze wsi dziewczyna" od Daj To Głośniej trafiła właśnie do sieci! Nowy HIT?!
  8. Wokalistki Top Girls to najpiękniejszy girls band w disco polo? Zobaczcie te zmysłowe i ponętne dekolty!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie