Kolejny atak na gwiazdy disco polo
Kolejni twórcy disco polo padli ofiarą ataku.
Atak hakerski w sieci jest już znany doskonale wszystkim. Co rusz dostajemy informacje, że ktoś padł jego ofiarą. Prosić, błagać, zgłaszać sprawy do odpowiednich służb to najwidoczniej za mało, ponieważ wciąż istnieją osoby, dla których atakowanie hakerskie jest niczym chleb powszechni. Ofiarą ataku hakerskiego padali również artyści disco polo m.in. Kamil Chludziński z zespołu Extazy czy zespół Long i Junior.
Najprawdopodobniej odpowiedzialnym za ataki osobom taka zabawa nigdy się znudzi, ponieważ co chwilę dostajemy informacje, że skradziono komuś dane czy włamano na konto. Kolejne takie zdarzenie miało miejsce kilka dni temu a jego ofiarami stali się wokalista zespołu Dance Project i Maskotki Łukasz Szpakowski oraz jego żona Angelika.
Łukasz Szpakowski tworzy formację Dance Project odpowiedzialną za takie utwory jak: "W Gdańsku Gdyni I w Sopocie", "Historia miłości", "Rolnik" czy "Lato może ty i ja". Jego drugim projektem jest cieszący się popularnością zespół Maskotki, wykonujący piosenki tylko i wyłącznie dla najmłodszych pociech. Dziecięca piosenka „Kółeczko (Ja gram na gitarze)” została wydana w 2019 roku i od tego czasu zdobyła niesamowitą popularność osiągając wynik 36 mln wyświetleń.
Niestety, kiedy jest się znanym bardzo często można napotkać na swojej drodze komplikacje. Wokalista zespołu Dance Project i zespołu Maskotki nagrał filmik, w którym najpierw przeprosił fanów za brak aktywności, zaś następnie poinformował, że skrzynka mailowa a także konta społecznościowe jego i jego żony zostały shackowane. Choć Szpakowscy zgłosili sprawę do odpowiednich źródeł, namierzenie osób odpowiedzialnych za atak trwa. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ tacy ludzie mają swoje sposoby na ukrycie adresu IP i wciąż czują się bezkarni.
Materiał video, który nagrał Łukasz jest ku przestrodze. Producent i wokalista dwóch projektów udziela internautom rady, które mogą ich uchronić przed atakiem hakerów. Najlepiej jest zabezpieczać w sposób mocnego, bardzo długiego hasła.
My od siebie dodamy, że prócz wspomnianego hasła warto zastosować dwuskładnikowe logowanie a także nie zapisywać wszelkich danych na dysku komputera czy pamięci telefonu, ponieważ tacy ludzie jak hakerzy znajdą nawet sposób aby je odczytać. Pamiętajcie również, aby nie klikać w dziwne, nieznajome linki w swojej skrzynce mailowej, bo może skończyć się to utratą dorobku życia.