Domino

DominoNajnowszy artykuł o Domino

Zespół "Domino" to niezwykła grupa muzyczna, która w 1995 roku powstała w malowniczym Białymstoku. Początkowo skład zespołu tworzyli trzej nieustraszeni artyści: Marek Żurobski, Fabian Sielwonczuk i Mirosław Lewszuk. W styczniu 1996 roku światło dzienne ujrzała ich pierwsza kaseta zatytułowana "Filmowa miłość", na której znalazły się utwory o tym samym tytule oraz "Tylko ty", do których powstały teledyski. Niesamowite brzmienia zyskały popularność dzięki telewizyjnemu programowi "Disco Polo Live" emitowanemu na antenie Polsatu.

Ich największym hitem stała się niezapomniana piosenka "Filmowa miłość", która zawładnęła sercami fanów na całym kraju. Szybko zdobyli uznanie i zostali zaproszeni do udziału w I edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Disco Polo w Koszalinie, gdzie porwali publiczność swoją piosenką "Jesteś najpiękniejsza".

Zespół "Domino" postanowił podbić kolejne serca i zaskoczył swoją twórczością. W grudniu 1996 roku wydali utwór "Świąteczna piosenka" wraz z efektownym teledyskiem. Niestety, pod koniec roku 1996, na estradzie zaszły zmiany personalne - Mirosław Lewczuk i Marek Żurobski opuścili zespół, a ten ostatni zdecydował się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Historia zespołu "Domino" wciąż była pełna niespodzianek. Doszli do niego utalentowani artyści: Tomasz Łotko i Mariusz Ładny, którzy wraz z pozostałymi członkami nagrali drugą kasetę zespołu, zatytułowaną "Dzika plaża". Ich tytułowy utwór przyniósł kolejny sukces, a jego teledysk zachwycił publiczność.

Niestety, mimo sukcesów, zespół zniknął z estrady pod koniec 1999 roku, pozostawiając po sobie piękną muzykę i wspomnienia.

15 marca 2022 roku muzyka poniosła żałobę - Marek Żurobski odszedł w wieku 54 lat w USA, zostawiając po sobie piękną muzyczną spuściznę. Jego głos i talenty na zawsze pozostaną w sercach fanów.

Skład zespołu:

Marek Żurobski, Mirosław Lewszuk

Artykuły o Domino (0)