2023-03-20T13:06:00+01:00 Upadek gwiazdy disco polo - tragedia Marka Żurobskiego, która wstrząsnęła Polską Marek Żurobski, wokalista zespołu Domino, był jedną z gwiazd polskiej sceny muzycznej lat 90. Niestety, jego kariera zakończyła się wraz z upadkiem gatunku disco polo, a po https://disco-polo.info/uploads/news/upadek-gwiazdy-disco-polo---tragedia-marka-zurobskiego-ktora-wstrzasnela-polskajpg.jpg Disco-Polo.info

Upadek gwiazdy disco polo - tragedia Marka Żurobskiego, która wstrząsnęła Polską


Marek Żurobski, wokalista zespołu Domino, był jedną z gwiazd polskiej sceny muzycznej lat 90. Niestety, jego kariera zakończyła się wraz z upadkiem gatunku disco polo, a po emigracji do USA zmagania z chorobą doprowadziły go do bankructwa i bezdomności. Ostatnie lata życia spędził w przytułku, a jego tragiczna historia wstrząsnęła Polską.

Autor: Goliat, 20 Marzec 2023  13:06
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Upadek gwiazdy disco polo - tragedia Marka Żurobskiego, która wstrząsnęła Polską
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Maluba ujawnia sekrety toksycznej miłości! 'Oczarowałeś' - wielkie emocje w rytmach latino! Gwiazda podbije tym Polskę?!
 2. Nowy Hit Ten Gość: „Kreska” z Niesamowitym Teledyskiem! Zobacz, Kim Jest Ta Tajemnicza Brunetka!
 3. Disco Ostróda 2024: Największe Święto Disco Polo Lata! Już jutro i w sobotę!
Reklama

  Marek Żurobski był jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce w latach 90. Jego muzyka cieszyła się popularnością wśród fanów gatunku disco polo. Wraz ze swoim zespołem Domino osiągnął wielki sukces, jednak po zakończeniu kariery zdecydował się na emigrację do Stanów Zjednoczonych. Tam niestety spotkały go liczne problemy, które doprowadziły go do życia na ulicy.

  Zobacz również: Nowy Hit na Lato: Eros z Piosenką "Miss tej sali"!

  Disco polo - złota era polskiej muzyki

  W latach 90. disco polo przeżywało swoją złotą erę. Był to czas, kiedy wiele zespołów i artystów zdobywało popularność i podbijało serca fanów. Jednym z takich wykonawców był Marek Żurobski, który wraz ze swoim zespołem Domino śpiewał utwory, które szybko stały się hitami. Choć gatunek ten dziś jest często krytykowany, to wtedy był on synonimem dobrej zabawy i beztroskiego życia.

  Bankructwo i choroba - końcowe lata życia Żurobskiego

  Niestety, sukces nie zawsze przekłada się na finansową stabilność i spokojną przyszłość. Żurobski i jego koledzy z zespołu nie zarabiali tyle, ile powinni, a umowa z wytwórnią odebrała im prawa do utworów. Po przeprowadzce do USA Żurobski zaczął mieć problemy zdrowotne, a kosztowne leczenie doprowadziło go do bankructwa. Stracił oszczędności oraz mieszkanie i zaczął żyć na ulicy.

  Polecamy
  EBook Disco Polo

  Żurobski jako bezdomny - walka o przetrwanie

  Życie na ulicy było dla Żurobskiego bardzo trudne. By zarobić na życie, zaczął śpiewać pod kościołami i sklepami dla Polaków. W tym czasie był już bezdomnym, a jego lokum stanowił jeden z przytułków w Nowym Jorku. Pomimo trudnych warunków, wokalista starał się nie tracić nadziei i marzył o powrocie do Polski. Niestety, jego choroba była coraz poważniejsza i w końcu zmarł w marcu 2022 roku.

  Historia Marka Żurobskiego to historia o artystycznym sukcesie, ale też o trudnej drodze, która doprowadziła go do bezdomności i walki o przetrwanie. Choć Żurobski był gwiazdą w przeszłości, to jego ostatnie lata życia były pełne cierpienia i bólu. Jego choroba i trudności finansowe sprawiły, że musiał walczyć o każdy dzień i nie zawsze miał co do garnka włożyć.

  Ta historia powinna skłonić do refleksji na temat losów wielu artystów i ludzi, którzy często pochłania ich własny sukces. Żurobski miał marzenia i plany na przyszłość, ale nieszczęśliwe zbiegi okoliczności sprawiły, że musiał porzucić swoje cele i walczyć o przetrwanie. Warto zawsze pamiętać, że życie bywa nieprzewidywalne i trzeba się na to przygotować.

  Dzięki swojej muzyce Marek Żurobski zostanie zapamiętany jako artysta, który przyczynił się do rozwoju polskiej muzyki popularnej. Jego historia powinna też skłonić do refleksji i pomóc w zrozumieniu, jak ważne jest, by nie tracić nadziei i walczyć o swoje marzenia, nawet w trudnych chwilach.

  Reklama

  Domino - Miałaś 18 lat

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk
  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  KAROLINA DZIUBIŃSKA - Juan De Marco

  Cristo Dance - Miłość

  Wojciech Kaczmarek

  LAURA - Nasz czas

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Dejw i Moozi z nowym hitem "Boomerang"! Niespodziewane połączenie podbija sieć!
  2. B-Qll w letniej premierze pt. "Ekipa"! Ta nowość podbije listy przebojów?!
  3. Wakacjonalia - Jeżowe 2024! Kto wystąpi?
  4. Przedpremiera: Oskaro z Nowym Letnim Hitem: "Czarnula"! Podbije listy przebojów?!
  5. Premiera: "A Ty Daj" – Nowa produkcja od Blue Angels! Czym zaskoczył zespół?!
  6. II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej "Disco Barcja" - Wielka Impreza w Bartoszycach!
  7. Sławomir i Zenek zaskakują nowym hitem "Tańcz"! Sprawdź, dlaczego wszyscy mówią o tym numerze!
  8. Nowa odsłona hitu króla disco polo Akcent! "Twe czarne oczy" w wersji dance na rok 2024! Posłuchajcie, jak Zenon Martyniuk brzmi w nowej wersji.

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie