Fanatic

FanaticNajnowszy artykuł o Fanatic

Pamiętacie Galę Piosenki Popularnej i Chodnikowej 1992? Mamy wyjątkowe nagranie! Od tej imprezy disco polo weszło na inny poziom!

2024-03-02 08:30

Powrót do legendarnego koncertu Gala Piosenki Popularnej i Chodnikowej 1992 w Warszawie. Gwiazdy, historia i emocje, które ukształtowały disco polo Czytaj więcej

Reklama

Fanatic to zespół muzyczny, który dał swoje pierwsze kroki w krainie disco polo. Wyjątkowa energia i przebojowość ich utworów sprawiły, że szybko zdobyli oni serca publiczności. Początkowo koncertowali na różnych zabawach i weselach, gdzie ich muzyka wprawiała wszystkich w ekscytujący taneczny nastrój. Jeden z tych występów został przypadkowo zarejestrowany na amatorską kasetę, która później krążyła po okolicach Żyrardowa. To właśnie ten moment okazał się przełomowy.

Sławomir Skręta, właściciel miejscowej hurtowni kaset, odnalazł członków zespołu i od razu dostrzegł w nich potencjał. Był tak zachwycony ich muzyką, że zaproponował im współpracę. Dzięki niemu powstała pierwsza w Polsce firma fonograficzna o profilu disco polo - Blue Star.

W latach 1994–2002 teledyski Fanatic regularnie gościły na antenie telewizji Polsat w popularnym programie muzycznym Disco Relax, co przyczyniło się do jeszcze większej popularności zespołu. Ich muzyka rozbrzmiewała w tysiącach domów, a oni sami stali się ikonami gatunku.

Po dłuższej przerwie, zespół Fanatic powrócił w 2008 roku, a ich występ w programie "Jak oni śpiewają" na antenie Telewizji Polsat był prawdziwym powrotem na scenę. Wspólnie z Anetą Zając, wokalistką zespołu, wykonali największy hit grupy - "Czarownicę". To pełen energii cover utworu Janusza Laskowskiego, który podbił serca publiczności i do dziś cieszy się ogromną popularnością.

Zespół Fanatic tworzy trzech utalentowanych muzyków: Jerzy Ślubowski, Leszek Nowakowski i Sławomir Osuchowski. Ich pasja do muzyki, charakterystyczne brzmienie i niezapomniane przeboje sprawiły, że zostali niezapomnianą częścią historii disco polo i pozostają w sercach fanów do dziś.

Skład zespołu:

Jerzy Ślubowski, Leszek Nowakowski, Sławomir Osuchowski

Reklama
Artykuły o Fanatic (57)

Czym jest disco polo?

2023-02-24 12:35