2024-03-02T08:30:00+01:00 Pamiętacie Galę Piosenki Popularnej i Chodnikowej 1992? Mamy wyjątkowe nagranie! Od tej imprezy disco polo Powrót do legendarnego koncertu Gala Piosenki Popularnej i Chodnikowej 1992 w Warszawie. Gwiazdy, historia i emocje, które ukształtowały disco polo https://disco-polo.info/uploads/news/gala-piosenki-popularnej-i-chodnikowej-1992-zobaczcie-to-wyjatkowe-nagranie-od-tej-imprezy-disco-polo-weszlo-na-inny-poziomjpg.jpg Disco-Polo.info

Pamiętacie Galę Piosenki Popularnej i Chodnikowej 1992? Mamy wyjątkowe nagranie! Od tej imprezy disco polo weszło na inny poziom!


Powrót do legendarnego koncertu Gala Piosenki Popularnej i Chodnikowej 1992 w Warszawie. Gwiazdy, historia i emocje, które ukształtowały disco polo

Autor: Adam Begier, 02 Marzec 2024  08:30
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Pamiętacie Galę Piosenki Popularnej i Chodnikowej 1992? Mamy wyjątkowe nagranie! Od tej imprezy disco polo weszło na inny poziom!
Wybrane dla Ciebie:
 1. 4Ever powraca z hitem! „Kochanków Miałaś Wielu 2024” – premiera!
 2. Zenek Martyniuk zdradza, jakie są prawdziwe relacje Daniela z córką Laurą. Król disco polo widuje się z wnuczką?!
 3. Ten przebój disco polo leci na każdej imprezie?! Hit "Tańcz Tańcz Tańcz" w nowej odsłonie! Ta wersja podbije parkiety?!

  W sercu Warszawy, w Pałacu Kultury i Nauki, 29 lutego 1992 roku odbyło się wydarzenie, które zapisało się złotymi zgłoskami w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Gala Piosenki Popularnej i Chodnikowej, zorganizowana przez Stołeczną Estradę, zgromadziła największe gwiazdy ówczesnej sceny muzycznej. Dzięki staraniom DJ Pierścienia, znawcy i kolekcjonera archiwalnych nagrań, możemy ponownie przeżyć te niezapomniane chwile.

  Gwiazdy disco polo z 1992 roku

  Wśród artystów, którzy wówczas wystąpili, znajdujemy takie nazwy jak Atlantis, Chorus, Crazy Boys czy Dystans, które zdominowały scenę muzyki chodnikowej lat 90. Również takie osobistości jak Duet Stela (Stanisław Wielanek i Ela Szaniewska), Jacek Skubikowski i Maciej Januszko, czy Sekstet Męski Affabre Concinui, wnieśli swój niezapomniany wkład w ten wieczór. Szczególną uwagę warto zwrócić na młodego wówczas Zenona Martyniuka, który później stał się ikoną gatunku disco polo.

  Kluczowy moment dla disco polo

  To wydarzenie było nie tylko świętem muzyki, ale również momentem zwrotnym dla gatunku, który później przekształcił się w disco polo. Gala z 1992 roku była odpowiedzią na rosnące społeczne zapotrzebowanie na muzykę ludową w nowoczesnym wydaniu. Równocześnie spotkała się z masową krytyką autorytetów, co tylko potęgowało zainteresowanie tym stylem.

  Rejestracja koncertu przez kamery Telewizji Polskiej i udostępnienie nagrania przez DJ Pierścienia na YouTube pozwala widzom zobaczyć, jak kształtowała się polska scena muzyczna. Choreografia Grupy Baletowej P-89, która "dubbingowała" takie hity jak "Biały miś" czy "Mydełko FA", oraz prowadzenie koncertu przez Janusza Weissa, dodatkowo podkreślają unikatowy charakter tego wydarzenia.

  Zobacz również: Ta premiera podbije muzyczny rynek?! Zaskakujący powrót formacji NieOkiemZnani "Szukam takiej dziewczyny"

  Znajdź więcej informacji:

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Sound Idolo NIEZWYKLE CIEKAWY projekt na rynku muzycznym! To przyszła wielka gwiazda?
  2. Gwiazdor disco polo Andre rozkręcił niesamowitą imprezę urodzinową Karoliny! Inni mogą Jej zazdrościć? Niesamowite Show!
  3. Ta premiera podbije muzyczny rynek?! Zaskakujący powrót formacji NieOkiemZnani "Szukam takiej dziewczyny"
  4. Lares prezentuje cover utworu "Granica"
  5. "Dlaczego To Zrobiłaś" - emocjonalna ballada od Kenzo trafiła do sieic! Posłuchaj i oceń nowość!
  6. Ależ to jest piękność?! Klaudia Zielińska, gwiazda disco kusi nowym selfie! Wypięła się do zdjęcia!
  7. Prosto z gór! Gwiazdy disco polo AleSiadło podbijają scenę disco polo nowością "Ze mną bądź". To nowy HIT 2024?
  8. Strzał w dziesiątkę?! "Chyba że z Tobą" w wersji disco! Znani producenci stworzyli prawdziwy HIT?!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie