2024-04-15T06:15:00+02:00 Ze sceny na ulicę! Gwiazdor disco polo Marek Żurobski walczył przed śmiercią o przetrwanie! Jego odejśc Tragiczny los Marka Żurobskiego, gwiazdy disco polo lat 90., który od sukcesu przeszedł do dramatu życiowego w USA https://disco-polo.info/uploads/news/marek-zurobski---od-gwiazdy-disco-polo-do-walki-o-przetrwaniejpg.jpg Disco-Polo.info

Ze sceny na ulicę! Gwiazdor disco polo Marek Żurobski walczył przed śmiercią o przetrwanie! Jego odejście pogrążyło fanów disco.


Tragiczny los Marka Żurobskiego, gwiazdy disco polo lat 90., który od sukcesu przeszedł do dramatu życiowego w USA

Autor: Adam Begier, 15 Kwiecień 2024  06:15
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Ze sceny na ulicę! Gwiazdor disco polo Marek Żurobski walczył przed śmiercią o przetrwanie! Jego odejście pogrążyło fanów disco.
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Tak spędza czas Zenon Martyniuk! Król disco polo pokazał wyjątkowe nagranie z domu! VIDEO
 2. Skazany na sukces?! Matt Palmer podbija rynek własną wersją hitu Sumptuastic "Będę Twym Aniołem" Fani "lepsza niż oryginał"
 3. Przedpremiera: Megi - Wolna! Nowy teledysk to będzie sztos! | VIDEO
Reklama

  W latach 90. Marek Żurobski był symbolem i ikoną disco polo, wokalistą, którego twarz znała cała Polska. Jego zespół Domino, założony w 1995 roku w Białymstoku, zdobył ogromną popularność, a piosenki takie jak "Filmowa miłość", "Tylko ty", czy "Kochana ma" stały się przebojami tej dekady. Jednak za czasów świetności nikt nie przewidział, jak dramatycznie potoczą się losy artysty.

  Marek Żurobski Od sukcesu w disco polo po tragedię

  W późnych latach 90., po zakończeniu kariery muzycznej, Marek Żurobski wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie podjął pracę na budowach. Tamtejszy okres w życiu wokalisty przyniósł mu nie tylko nowe doświadczenia, ale i ogromne problemy zdrowotne. Żurobski zaczął uskarżać się na ból w dolnych partiach nóg, co z czasem okazało się być zapchanymi tętnicami dolnymi. Niestety, z powodu gangreny, lekarze zmuszeni byli do amputacji jednej, a później i drugiej nogi artysty. Znalezienie się w niepełnosprawności doprowadziło go do finansowego i życiowego kryzysu.

  Żurobski, będąc niegdyś szanowanym artystą, znalazł się w sytuacji, w której musiał śpiewać pod kościołami, aby zebrać środki na protezy. Jego dramatyczna sytuacja finansowa i zdrowotna ostatecznie doprowadziły go do utraty mieszkania i pracy, a w konsekwencji do życia na ulicy. Przez ostatnie lata życia mieszkał w schronisku dla bezdomnych w Nowym Jorku.

  Marek Żurobski Ostatnie dni życia artysty

  Marek Żurobski nie zdążył wrócić do Polski, choć planował to na 31 maja. Zmarł dwa miesiące przed planowanym powrotem. Jego śmierć w 2022 roku, jak ogłosił w mediach społecznościowych jego przyjaciel, Mariusz Moroz, zakończyła pełną przeciwności życiową historię tego wybitnego muzyka disco polo. Moroz, będący jedyną wyznaczoną osobą do kontaktu, otrzymał tę smutną wiadomość telefonicznie ze schroniska.

  Marek Żurobski pozostawił po sobie nie tylko wspomnienia o świetności disco polo, ale i przestrogę przed nieprzewidywalnością losu. Jego historia to przypomnienie, że nawet najjaśniejsze gwiazdy mogą nagle zgasnąć, zostawiając za sobą tyleż blasku, co cienia.

  Reklama

  Domino - Filmowa Miłość

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk
  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  BOSKY - Ta Jedyna

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Zenon Martyniuk zagra na Roztańczonym PGE Narodowym 2024!Oto szczegóły!
  2. Fani króla latino w szoku, nie kryją łez! Skolim pokazał wideo z oddziału onkologicznego! VIDEO
  3. Tak spędza czas Zenon Martyniuk! Król disco polo pokazał wyjątkowe nagranie z domu! VIDEO
  4. Tak gwiazdy disco polo Szpilki rozpoczęły sezon plenerowy w Grabicy! HITEM są Ich stroje - wokalistki podbiją serca Polaków?!
  5. Zenon Martyniuk kibicuje Jagiellonii! Nie uwierzysz, co przygotował! Ukochana drużyna Króla Disco Polo zdobędzie dzięki temu mistrzostwo Polski?!
  6. Premiera disco polo: Hicior - Ona jest tą jedyną
  7. "Szła dzieweczka" w wykonaniu Playboys: Hit, który podbił serce publiczności
  8. Góralskie Disco Polo: Magik Band & Romeo z nowym hitem "Wisieneczka"

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie