2014-12-08T14:16:00+01:00 Szok. Niedowierzanie. Vizza https://disco-polo.info/uploads/news/2014/12/vizza-lubie-wuja.jpg

Szok. Niedowierzanie. Vizza

Redakcja , 08 Grudzień 2014  14:16
Szok. Niedowierzanie. Vizza
Źródło zdjęć:

Niedawno w sieci pojawił się budzący kontrowersje  zarówno wśród fanów, jak i branży Disco Polo klip Vizzy. Sam teledysk nie ma w sobie nic, co mogłoby go wyróżnić pośród oceanu produkcji innych artystów, jedak słowa utworu podzieliły słuchaczy. P...


>Kliknij tu i nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!<
Reklama

Niedawno w sieci pojawił się budzący kontrowersje  zarówno wśród fanów, jak i branży Disco Polo klip Vizzy. Sam teledysk nie ma w sobie nic, co mogłoby go wyróżnić pośród oceanu produkcji innych artystów, jedak słowa utworu podzieliły słuchaczy. Pierwsze starcie z publicznością to starcie z ogromną falą hejtu i oburzenia.  W serwisie Youtube możemy zobaczyć lawinę negatywnych komentarzy – od tych bezpośrednio obrażających autorkę po bardziej filozoficzne, wieszczące rychły upadek społeczeństwa.

 

Co zawiera w sobie tekst, iż  wywołał taką  burzę? Otóż tematykę stricte seksualną. I tu można by  zacząć się śmiać, gdyż 99% współczesnych utworów Disco Polo traktuje o sztuce ars amandi (niekoniecznie wyrafinowanej) i nikt się tym nie oburza, jednak punktem zwrotnym w tej sytuacji jest użycie podobnego przekazu przez kobietę, która otwarcie przyznaje się do swoich preferencji. I stwierdzam szczerze, że będzie to jedna ze składowych sukcesu tej piosenki, której wieszczę szybką karierę na parkietach dyskotek i podczas suto zakrapianych wieczorów panieńskich.

 

Czemu Vizza odniesie sukces?

 

Seks sprzedaje. I chociaż możemy się oburzać na ten fakt i walczyć z nim innymi standardami, jest to najszybszy i najprostszy sposób, żeby przykuć uwagę przeciętnego odbiorcy. Nasz mózg jest tak skonstruowany, że na bodźce seksualne reagujemy bezwiednym zaciekawieniem. I ten komponent bez wątpienia jest tu decydujący.

 

Element zaskoczenia – wyższy poziom zdobywania uwagi. W tym wypadku elementem zaskoczenia jest kobieta, która w śmiały sposób używając dość topornych i jednocześnie przy tym humorystycznych metafor podchodzi do tematu jak typowy facet, co jednocześnie dodaje pieprzu całej konwencji.

 

Rubaszność – rodzaj poczucia humoru, który w genach został nam przekazany z dziada pradziada. Znajdziemy go w Panu Tadeuszu i we fraszkach intelektualisty z początku XX wieku- Jana Sztaudyngera i w naszym zacnym Disco Polo. „Lubię wuja” to istna kopalnia rubaszności- humoru dla „dorosłych”- obscenicznego a jednocześnie cieszącego od pokoleń. I nieważne czy rubaszne przyśpiewki wykonywał potężny Sarmata podkręcając przy tym wąsa i popijając miód, czy robi to młody student na kwadracie u kolegi po kilku głębszych – zabawa jest taka sama.

 

Prosty tekst i prosta melodia – tego już chyba nie powinnam nawet pisać. Na tym przecież opiera się cały sukces muzyki Disco Polo. I jest to dobre. Muzykę sentymentalną zostawiamy na samotne nostalgiczne wieczory a przy Disco Polo podbijamy parkiety do upadłego.

 

A co Wy sądzicie o najnowszym utworze Vizzy?

Vizza – Lubię wuja

>Kliknij tu i nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!<

Reklama
Zobacz również:
  1. Znana wokalistka disco polo spowodowała kolizję! Gwiazda uderzyła w tył innego auta! Do sieci trafił film z miejsca zdarzenia!
  2. Boginie disco polo?! Dwie urocze wokalistki Angelika - Topky oraz Małgosia Camasutra zapozowały razem do zdjęcia! Artystki szykują niespodziankę?!
  3. Mocne trunki, góralszczyzna i sroga zima! Gwiazdy disco polo w premierze pt 'Kulig'! To nowy HIT?!
  4. Seksowna gwiazda zespołu disco polo Szpilki przyłapana na sali tanecznej! Artystka zachwyca idealnym ciałem!
  5. Ta piosenka disco polo podbija TikToka! Wokalista Albik zarobił właśnie swój pierwszy milion!
  6. Znana wokalistka disco polo wystąpi w koncercie dedykowanym obrońcom polskich granic na TVP! Syn Elwiry Mejk jest żołnierzem!
  7. Gorąca premiera zespołu Mig pt. 'Kawa na ławę' trafiła do sieci! Nowość sympatycznego rodzeństwa disco polo zdeklasuje konkurencję?!
  8. Uwielbiana wokalistka disco polo zaskoczyła odważną sesją zdjęciową! Artystka swoim ciałem rozpaliła zmysły!

Koniecznie przeczytaj

Najnowsze wiadomości
Twórz portal razem z nami