2014-12-08T14:16:00+01:00 Szok. Niedowierzanie. Vizza Niedawno w sieci pojawił się budzący kontrowersje  zarówno wśród fanów, jak i branży Disco Polo klip Vizzy. Sam teledysk nie ma w sobie nic, co mogłoby go wyróżnić po https://disco-polo.info/uploads/news/2014/12/vizza-lubie-wuja.jpg

Szok. Niedowierzanie. Vizza

Autor: Adam Begier , 08 Grudzień 2014  14:16
Szok. Niedowierzanie. Vizza
Źródło zdjęć:
Reklama

Niedawno w sieci pojawił się budzący kontrowersje  zarówno wśród fanów, jak i branży Disco Polo klip Vizzy. Sam teledysk nie ma w sobie nic, co mogłoby go wyróżnić pośród oceanu produkcji innych artystów, jedak słowa utworu podzieliły słuchaczy. P...

Reklama

Niedawno w sieci pojawił się budzący kontrowersje  zarówno wśród fanów, jak i branży Disco Polo klip Vizzy. Sam teledysk nie ma w sobie nic, co mogłoby go wyróżnić pośród oceanu produkcji innych artystów, jedak słowa utworu podzieliły słuchaczy. Pierwsze starcie z publicznością to starcie z ogromną falą hejtu i oburzenia.  W serwisie Youtube możemy zobaczyć lawinę negatywnych komentarzy – od tych bezpośrednio obrażających autorkę po bardziej filozoficzne, wieszczące rychły upadek społeczeństwa.

 

Co zawiera w sobie tekst, iż  wywołał taką  burzę? Otóż tematykę stricte seksualną. I tu można by  zacząć się śmiać, gdyż 99% współczesnych utworów Disco Polo traktuje o sztuce ars amandi (niekoniecznie wyrafinowanej) i nikt się tym nie oburza, jednak punktem zwrotnym w tej sytuacji jest użycie podobnego przekazu przez kobietę, która otwarcie przyznaje się do swoich preferencji. I stwierdzam szczerze, że będzie to jedna ze składowych sukcesu tej piosenki, której wieszczę szybką karierę na parkietach dyskotek i podczas suto zakrapianych wieczorów panieńskich.

 

Czemu Vizza odniesie sukces?

 

Seks sprzedaje. I chociaż możemy się oburzać na ten fakt i walczyć z nim innymi standardami, jest to najszybszy i najprostszy sposób, żeby przykuć uwagę przeciętnego odbiorcy. Nasz mózg jest tak skonstruowany, że na bodźce seksualne reagujemy bezwiednym zaciekawieniem. I ten komponent bez wątpienia jest tu decydujący.

 

Element zaskoczenia – wyższy poziom zdobywania uwagi. W tym wypadku elementem zaskoczenia jest kobieta, która w śmiały sposób używając dość topornych i jednocześnie przy tym humorystycznych metafor podchodzi do tematu jak typowy facet, co jednocześnie dodaje pieprzu całej konwencji.

 

Rubaszność – rodzaj poczucia humoru, który w genach został nam przekazany z dziada pradziada. Znajdziemy go w Panu Tadeuszu i we fraszkach intelektualisty z początku XX wieku- Jana Sztaudyngera i w naszym zacnym Disco Polo. „Lubię wuja” to istna kopalnia rubaszności- humoru dla „dorosłych”- obscenicznego a jednocześnie cieszącego od pokoleń. I nieważne czy rubaszne przyśpiewki wykonywał potężny Sarmata podkręcając przy tym wąsa i popijając miód, czy robi to młody student na kwadracie u kolegi po kilku głębszych – zabawa jest taka sama.

 

Prosty tekst i prosta melodia – tego już chyba nie powinnam nawet pisać. Na tym przecież opiera się cały sukces muzyki Disco Polo. I jest to dobre. Muzykę sentymentalną zostawiamy na samotne nostalgiczne wieczory a przy Disco Polo podbijamy parkiety do upadłego.

 

A co Wy sądzicie o najnowszym utworze Vizzy?


Polecamy
Matt Palmer - Różowe VersacePrzeczytaj również:
  1. Andre, Czadoman, Mig , Szpilki na Ustrońskiej Gali Disco Polo już 23 września
  2. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej Augustów 2023 w telewizji już 16 września!
  3. Ostatni koncert Sławomira i Kajry zaskoczył wszystkich! Co teraz czeka tę słynną parę?
  4. Eksplozja Energii na Scenie! Zobaczcie, Co Szpilki Wyprawiały na Koncercie w Obrazowie
  5. "A ja szukam" - nowa perła disco polo. Gorąca premiera od zespołu Spike!
  6. "Ze mną tańcz" nowość od zespołu Bayera! Zobaczcie przedpremierę!
  7. Skolim z policją w tle?! Na koncie gwiazdy pojawiło się 20 milionów! Internauci w szoku! Gratulują
  8. Kizo Śpiewa hit Skolima! Ten Eksperyment Mocno Zaszokował Internet
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie

Ostatnio dodane
Twórz portal razem z nami
O portalu Disco-Polo.info

Portal disco-polo.info to największe źródło informacji na temat muzyki disco polo w Polsce. Codziennie prezentujemy najświeższe aktualności muzyczne, komentujemy najlepsze teledyski, a nawet uchylamy sekretne tajemnice z życia gwiazd disco polo. Tylko tutaj znajdziesz hity wszechczasów i topowe utwory w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, odkrywając z nami gorące nowości najpopularniejszej muzyki w Polsce!

Dalsze rozpowszechnianie tekstów i materiałów wideo publikowanych na stronie w całości lub w części wymaga wcześniejszej zgody wydawcy.

Social Media

Obserwuj nas na portalach społecznościowych i bądź na bieżąco z nowościami!

Wydawcą portalu jest: Adam Begier
Tel: 503-949-763 w godzinach 10-16

Wszelkie prawa zastrzeżone disco-polo.info. Realizacja F&A MEDIA