Poznaj sekrety filmu 'Disco Polo' - od gwiazdorskiej obsady po nietypowe lokacje kręcenia. Błąd w filmie, który zaskoczył widzów
Film "Disco Polo", wyreżyserowany przez Maćka Bochniaka, zadebiutował na ekranach kin w 2015 roku, wzbudzając ogromne zainteresowanie wśród fanów tego gatunku muzycznego. Wśród obsady znaleźli się znakomici aktorzy takich jak Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig, Aleksandra Hamkało, Tomasz Kot, a także gwiazdy sceny disco polo: Tomasz Niecik, Robert Klatt z zespołu Classic oraz Radosław Liszewski z zespołu Weekend. Interesującym faktem jest, że Marcin Miller, znana postać w świecie disco polo, odrzucił propozycję występu w filmie.
Akcja filmu "Disco Polo" przenosi widzów do lat dziewięćdziesiątych XX wieku, prezentując historię dwóch przyjaciół z prowincji, którzy postanawiają założyć zespół disco polo. Mimo że fabuła osadzona jest w przeszłości, w filmie wystąpił pewien błąd - bohaterowie oglądają kanał Polo TV, który rozpoczął nadawanie dopiero w 2011 roku.
Zdjęcia do filmu realizowano w różnych zakątkach Polski, w tym w Bydgoszczy, Łebie, Słowińskim Parku Narodowym, Kolonowie, Warszawie, Wielonku oraz Pruszczu. Okres zdjęciowy trwał od 6 sierpnia do września 2014 roku, a plenerowe sceny kręcono także w Piechcinie, Bożejewiczkach koło Żnina oraz Łebie.
"Disco Polo" to film, który odniósł spory sukces komercyjny. W ciągu dwóch miesięcy od premiery, film przyciągnął do kin ponad 840 000 widzów. Opowiada o niełatwej drodze do sławy, marzeniach i pasji, które napędzają głównych bohaterów, Tomka i Rudego, w ich muzycznej podróży. Film, trwający 108 minut, zyskał uznanie zarówno wśród fanów gatunku, jak i krytyków filmowych.
Film "Disco Polo" nie tylko dostarcza rozrywki, ale też stanowi ciekawy przekrój kultury muzycznej lat 90. w Polsce, ukazując zarówno jej blaski, jak i cienie. Pomimo drobnych nieścisłości historycznych, pozostaje ważnym elementem polskiej kinematografii, dokumentującym fenomen kultury disco polo.