Reklama

2023-03-25T12:51:00+01:00 Ile procent w Polsce słucha disco polo? Kto w Polsce słucha disco polo? Czy wiesz, kto w Polsce słucha najwięcej disco polo? Sprawdź, czy Twoja praca ma wpływ na preferencje muzyczne oraz czy zgodzisz się z wynikami badania przeprowadzonego przez https://disco-polo.info/uploads/news/ile-procent-w-polsce-slucha-disco-polo-kto-w-polsce-slucha-disco-polopng.png

Ile procent w Polsce słucha disco polo? Kto w Polsce słucha disco polo?

Autor: Adam Begier , 25 Marzec 2023  12:51
Ile procent w Polsce słucha disco polo? Kto w Polsce słucha disco polo?
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Reklama

Czy wiesz, kto w Polsce słucha najwięcej disco polo? Sprawdź, czy Twoja praca ma wpływ na preferencje muzyczne oraz czy zgodzisz się z wynikami badania przeprowadzonego przez Polską Akademię Nauk. Odkryj zaskakujące fakty o muzyce w Polsce i naszej tożsamości kulturowej.

Reklama

Jeśli jesteś Polakiem, to prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu usłyszałeś disco polo. Ten popularny w Polsce gatunek muzyczny kojarzy się z przyjęciami weselnymi, dyskotekami i spotkaniami towarzyskimi. Jednak ile osób naprawdę słucha tego gatunku muzyki? Według badania CAPI przeprowadzonego w 2019 roku, aż 37,8 proc. badanych Polaków wskazało, że słucha disco polo. To oznacza, że ponad jedna trzecia społeczeństwa polskiego jest zainteresowana tym gatunkiem muzyki.

Kto w Polsce słucha disco polo?

Według raportu badawczego przygotowanego przez Polską Akademię Nauk, preferencje muzyczne Polaków są ściśle związane z wykonywaną pracą oraz pozycją społeczną. Muzykę klasyczną najbardziej lubią kierownicy wyższego szczebla i specjaliści, a disco polo rolnicy i pracownicy fizyczni. Jednak to nie jedyna kategoria osób, które słuchają tego gatunku muzyki.

Rolnicy 

Rolnicy stanowią grupę społeczną, która najczęściej wskazuje, że lubi disco polo. Według badania CAPI, ponad 68 proc. badanych rolników deklarowało, że słucha tej muzyki. Dlaczego? Może to wynikać z faktu, że disco polo często kojarzy się z wiejską tradycją i muzyką ludową. Może też wynikać z potrzeby odreagowania ciężkiej pracy na roli.

Robotnicy

Kolejną grupą, która często słucha disco polo, są robotnicy. Według raportu PAN, pracownicy fizyczni i niewykwalifikowani mają skłonność do słuchania muzyki, która jest łatwa do przyswojenia i nie wymaga skomplikowanych analiz. Disco polo z pewnością spełnia te wymagania, dlatego nie dziwi fakt, że 47,9 proc. badanych robotników zadeklarowało, że słucha tego gatunku muzyki.

Reklama

Właściciele firm

To może być dla wielu zaskoczenie, ale właściciele firm to kolejna grupa społeczna, która chętnie słucha disco polo. Zgodnie z badaniem CAPI, aż 55,9 proc. właścicieli firm spoza rolnictwa wskazało, że lubi ten gatunek muzyki. Dlaczego? Może to wynikać z faktu, że właściciele firm są często związani z branżą rozrywkową i wiedzą, co się podoba klientom.

Kierownicy wyższego szczebla

Kierownicy wyższego szczebla to grupa społeczna, która najrzadziej wskazuje, że lubi disco polo. Zgodnie z raportem PAN, tylko 27 proc. badanych specjalistów i kierowników wyższego szczebla deklaruje, że słucha tego gatunku muzyki. Dlaczego? Może to wynikać z faktu, że kierownicy wyższego szczebla są często związani z elitą intelektualną i kulturalną, a disco polo kojarzy się z muzyką masową i łatwą w odbiorze. Jednak warto zauważyć, że nawet w tej grupie społecznej znajdują się fani disco polo.

Naukowcy z PAN zbierali te dane 2 lata

Badanie preferencji muzycznych Polaków przeprowadzone przez Polską Akademię Nauk nie było krótkotrwałym projektem. Naukowcy zbierali dane przez aż 2 lata, korzystając z różnych metod badawczych, takich jak ankiety, wywiady i analiza danych statystycznych. Raport przedstawia wyniki tych badań i pokazuje, że preferencje muzyczne Polaków są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak wykonywana praca, pozycja społeczna czy miejsce zamieszkania.

Preferencje muzyczne Polaków są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak wykonywana praca, pozycja społeczna czy miejsce zamieszkania. Zgodnie z raportem PAN, muzykę klasyczną najbardziej lubią kierownicy wyższego szczebla i specjaliści, a disco polo rolnicy i pracownicy fizyczni. Warto jednak zauważyć, że disco polo znajduje swoich fanów również wśród innych grup społecznych, takich jak właściciele firm czy kierownicy wyższego szczebla. Badanie preferencji muzycznych Polaków przeprowadzone przez Polską Akademię Nauk pokazuje, że w Polsce muzyka jest nie tylko formą rozrywki, ale też odzwierciedleniem naszej kultury i tożsamości społecznej.


Polecamy
Freaky Boys - Czy Pamiętasz Mnie

MARIO BISCHIN - BELLA CIAO

EXCLUSIV BOYS - TRON

Biżutera Breeli.plPrzeczytaj również:
  1. PILNE! Oświadczenie, wokalista disco polo - Arek Kopaczewski wyjaśnia kłamliwe informacje na temat koncertu w jego rodzinnej miejscowości
  2. Dbomb z nowym brzmieniem! Jego nowość pt. "Tak magnetycznie" to prawdziwy hicior!
  3. Ela Kliś szykuje solowy numer! Nowa wokalistka zespołu Piękni i Młodzi zapowiada wyjątkową produkcję!
  4. Wzruszająca piosenka "Dziękuję Ci, Mamo" - Boys i Classic poruszają serca Polaków!
  5. Wakacyjna Trasa Dwójki 2023 - w tym roku się nie odbędzie!
  6. Szalona miłość, eksplozja emocji! Magda Niewińska zaskakuje nowym przebojem disco polo
  7. Szczena z 'Chłopaków do wzięcia' odkrył nieznany talent w teledysku disco polo. Co się stało z jego starym domem? Szokujące nagranie!
  8. Czadoman w Kłodawie: Niezwykły koncert, który rozpalił tłumy!
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie

Ostatnio dodane
Polecane wiadomości
Twórz portal razem z nami
Polecane wiadomości disco polo
Polecane teledyski disco polo
Polecane zespoły disco polo
O portalu

Portal disco-polo.info to największe źródło informacji na temat muzyki disco polo w Polsce. Codziennie prezentujemy najświeższe aktualności muzyczne, komentujemy najlepsze teledyski, a nawet uchylamy sekretne tajemnice z życia gwiazd disco polo. Tylko tutaj znajdziesz hity wszechczasów i topowe utwory w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, odkrywając z nami gorące nowości najpopularniejszej muzyki w Polsce!

Dalsze rozpowszechnianie tekstów i materiałów wideo publikowanych na stronie w całości lub w części wymaga wcześniejszej zgody wydawcy.

Ważne: Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 roku na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności

Social Media

Obserwuj nas na portalach społecznościowych i bądź na bieżąco z nowościami!

Wydawcą portalu jest: Adex Media Adam Begier ul. Podgórna 62/55 Łódź 93-272.
Tel: 503-949-763 w godzinach 10-16

Wszelkie prawa zastrzeżone disco-polo.info. Realizacja F&A MEDIA