2014-07-06T17:00:00+02:00 Festiwal bez granic – Kobylnica 2014 To jest jedyny taki festiwal, na którym publika skacze 2,5 metra do nieba. Właśnie o to poprosił widownię Disco Hit Festivalu w Kobylnicy Mariusz Cierpikowski z grupy Voyager https://disco-polo.info/uploads/news/2014/07/str4.jpg Disco-Polo.info

Festiwal bez granic – Kobylnica 2014


To jest jedyny taki festiwal, na którym publika skacze 2,5 metra do nieba. Właśnie o to poprosił widownię Disco Hit Festivalu w Kobylnicy Mariusz Cierpikowski z grupy Voyager. Wychodząc naprzeciw jego oczekiwaniom tłumy ludzi zaprzeczyły prawom gr...

Autor: Adam Begier, 06 Lipiec 2014  17:00
Źródło zdjęć:
Festiwal bez granic – Kobylnica 2014
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Kobiety marzą o takiej sylwetce?!Królowa Latino Agbe zachwyca nowymi zdjęciami!
 2. Mega premiera: Nowy hit lata od zespołu Bayera! 'Zakochać się' podbije Wasze serca i parkiety
 3. Karol Zawrotniak Defis: Archiwalne nagranie z castingu do DiscoStar! Już wtedy miał wielki talent! | VIDEO
Reklama

To jest jedyny taki festiwal, na którym publika skacze 2,5 metra do nieba. Właśnie o to poprosił widownię Disco Hit Festivalu w Kobylnicy Mariusz Cierpikowski z grupy Voyager. Wychodząc naprzeciw jego oczekiwaniom tłumy ludzi zaprzeczyły prawom grawitacji, unosząc się na skrzydłach ptaka, którego nazwę 30 lat temu wymyślił Sławek Świerzyński, lider legendarnego zespołu Bayer Full. Chodzi o disco-polo.

 

Bayer Full uczcił w Kobylnicy trzy dekady swojego muzykowania. Sławek Świerzyński i spółka wybrali chyba najlepsze możliwe miejsce na świętowanie tak okrągłego jubileuszu. Kobylnica nie zawiodła, czwarta edycja festiwalu zdeklasowała poprzednie odsłony zwariowanej fety w gminie wójta Leszka Kulińskiego. Kobylnica dziś nie jest już mała, liczy 40 tysięcy mieszkańców– powiedział, nie ukrywając wzruszenia.

 

40 tysięcy to liczebność na miejscu, ale przecież była jeszcze widownia przed telewizorami. Na razie nie ma statystyk oglądalności, ale już teraz z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że 4 lipca Kobylnica była najpopularniejszym miejscem w Polsce. Nic dziwnego, królowała polska muzyka, taneczna, wesoła, prawdziwa.

 

Kiedyś z polską piosenką kojarzyły się tylko i wyłącznie Sopot bądź Opole. Dziś kiedy większość występujących tam wykonawców wstydzi się języka narodowego, sięgając po ,,lepszą” angielszczyznę, nie sposób mówić o festiwalu polskiej piosenki. W Kobylnicy nikt się nie wstydzi, wszyscy znają teksty piosenek, a i wykonawcy mają sprawdzone patenty na rozbawienie publiczności. W Opolu i Sopocie brakuje bezpośredniości, więzi z publicznością, zaś w Kobylnicy to publiczność tworzy festiwal, stoi na równi z wykonawcami. Być może w tym tkwi fenomen tego wielkiego ,,małego miasteczka”.

 

W piątek nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi z okazji powstania Disco Polo Music, nowego kanału rodziny Polsatu. Stacja ma szansę osiągnąć spektakularny sukces, bo wszystko wskazuje na to, że będzie przed nią zasiadać co najmniej tyle ludzi, jak 4 lipca na festiwalu w Kobylnicy.

 

Świerzyński był niekwestionowanym wodzirejem imprezy. Kiedy zaintonował ,,Wszyscy Polacy to jedna rodzina” Kobylnica poczuła się jak jedna wielka rodzina, pozbawiona trosk i problemów, sprzymierzona. Rzadko widzi się obrazki aż takiego niezwykłego zjednoczenia.

 

,,Żyje się raz” jak to śpiewają górale z grupy Baciary, więc przynajmniej raz należy wybrać się na festiwal w Kobylnicy. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, będą mieli okazję za rok. Wójt już zobowiązał się do organizacji piątej edycji festiwalu. Polacy, przybądźmy z każdej części świata, bo to festiwal bez granic!

Znajdź więcej informacji:


Polecamy
BOSKY - Ta Jedyna

Znajdź nas w social mediach
Google News Facebook Instagram YouTube TikTokPrzeczytaj również:
 1. Szukasz idealnego prezentu na Dzień Mamy?! Ta składanka to strzał w 10!
 2. Cesarz disco polo Sławomir Świerzyński śpiewa hit Skolima pt. „Temperatura”! Wideo podbija Internet!
 3. Najnowszy Hit Agbe i Pawko 'Smoka Wejście' podbija parkiety! Czy to będzie hit roku?
 4. Premiera Defisa "Tylko dla Takiej" trafiła do sieci w nowej wersji! Fani komentują! Jak wyszło?!
 5. "Złoto" podbija YouTube! Największe gwiazdy disco polo razem w jednym teledysku – czy to najlepszy hit wszech czasów?
 6. Disco polo znika z TVP?! To definitywny koniec uwielbianego programu w telewizji publicznej!
 7. Skolim – Król Latino gwiazdą w Sopocie! Wystąpi w dwóch miejscach na Monciaku i w Operze Leśnej
 8. Teresa Werner podbija media! Odważne FOTO z wakacji wywołuje burzę w internecie?!

Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie