Reklama
Reklama


Felieton: Disco Fest w Łodzi, czyli jak zamknąć w Atlas Arenie wielki sukces muzyczny

Felieton: Disco Fest w Łodzi, czyli jak zamknąć w Atlas Arenie wielki sukces muzyczny https://disco-polo.info/Upload/articles/2014/05/Felieton.jpg

Reklama


Reklama

Ogólna

Disco Fest w Łodzi, czyli jak zamknąć w Atlas Arenie wielki sukces muzyczny Łódzki Disco Fest był bez wątpienia wielkim sukcesem frekwencyjnym. 8 listopada był dniem, kiedy w łódzkiej Atlas Arenie zgromadziła się prawdziwa rzesza fanów muzyki Disc...

Reklama

Disco Fest w Łodzi, czyli jak zamknąć w Atlas Arenie wielki sukces muzyczny

Łódzki Disco Fest był bez wątpienia wielkim sukcesem frekwencyjnym. 8 listopada był dniem, kiedy w łódzkiej Atlas Arenie zgromadziła się prawdziwa rzesza fanów muzyki Disco Polo. Według szacunków w hali sportowej bawiło się przy rytmach Disco Polo ok. 13 000 fanów spragnionych zabawy w rytmach disco.

 

Jednak nie o samej imprezie chciałem tutaj mówić, ponieważ ten kto był ten wie, że zabawa była przednia, a skład zespołów, to prawdziwa ekstraklasa. No może z małymi wyosobnionymi przypadkami. Natomiast ten kto nie mógł wybrać się do Atlas Areny, ten zapewne poczuje klimat tej imprezy podczas sylwestrowej nocy, ponieważ stacja Polo TV właśnie podczas tego wieczoru nagrywała koncert sylwestrowy, o czym nie wszyscy wiedzieli.

Chciałbym tutaj poruszyć temat już od dawna znany w branży odnoszący się do medialnej dyskryminacji Disco Polo w środkach masowego przekazu. Wiadomą rzeczą jest, że zainteresowane media, czyli współorganizatorzy jak Polo TV, Vox FM, czy Express Ilustrowany nie przeszły, bo nie mogły przejść obojętnie obok tej imprezy i ją promowały przed 8 listopada, jak i pewnie po tej dacie.

 

Natomiast taki sukces muzyczny, gdzie pod jednym dachem bawiło się więcej osób niż na finale mistrzostw świata w siatkówce, który obywał się w tym samym obiekcie, całkowicie przeszedł anonimowo w mediach. Mam tu na myśli głównie media internetowe, bo przecież ogólnopolskie telewizje nie będą wspominać o sukcesie konkurencyjnej telewizji. Jednakże największe portale internetowe wg mnie powinny o takiej imprezie wspomnieć, chociażby z powodu obiektywnego obowiązku dziennikarskiego, a tak bez wątpienia o „imprezie dekady” jak się o niej mówi nie wspomniano w żadnym większym portalu informacyjnym. W wyniku tego postanowiono zasłonić kurtyną milczenia 13 000 rozśpiewanych gardeł i niesamowitą roztańczoną atmosferę, która tam panowała.

 

Wiadomą rzeczą jest, że media mainstreamowe mówiąc delikatnie nie pałają sympatią do „naszej” muzyki Disco, a jednocześnie lansują taką samą muzykę, różniąca się tylko zagranicznym językiem w jakim wykonywane są utwory. Jednak dalsze ukrywanie popularności Disco Polo wydaje się bezcelowe w momencie, kiedy co 2 tramwaj i taksówka był ozdobiony banerem reklamującym te widowisko, nie mówiąc już o plakatach. Sam efekt tego festiwalu czyli: niewątpliwy sukces, pełna sala, uśmiechnięta publiczność, profesjonalna oprawa i ogólne zadowolenie z tej imprezy same w sobie świadczą o tym, że „nasza” muzyka jest dla wielu Polaków elementem codziennego życia i w moim odczuciu wszystkie medialne bariery, które mają zdyskredytować Disco Polo są bezcelowe i bezsensowe, ponieważ jak powiedział jeden z polityków partii, która też przez media jest nielubiana: „tej siły już nie powstrzymacie”. Więc czy warto traktować jak powietrze, to co gra w sercach i umysłach Polaków?

Zobacz również

  1. Wokalistka disco polo oczarowała śpiewem! Wykonała wyjątkową interpretację! Co za głos!
  2. Rekord frekwencji? Grupa Extazy przyciągnęła tłumy na koncert! Coś wyjątkowego!
  3. "Hej sokoły" wielki hit w nowej odsłonie! Fani disco polo otrzymają cudowne dzieło? | VIDEO


Komentarze

Aktualnie ten wpis posiada 0 komentarzy.

Zostaw komentarz

Polecane nowości

Reklama

Najnowsze komentarze

Reklama
Śluby i wesela - Disco-Polo.info
Akceptuję

Ważne: Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.