Czadoman

CzadomanNajnowszy artykuł o Czadoman

Czadoman: Tłum fanów na koncercie w Białobrzegach zaśpiewał HIT 'Na końcu świata'! Co za widowisko! Zobacz to nagranie

2024-05-20 13:53

Czadoman w Białobrzegach! Publiczność przejmuje koncert, śpiewając 'Na końcu świata'. Ten moment musisz zobaczyć Czytaj więcej

Reklama

HISTORIA - CZADOMAN

Czadoman, a  dokładniej Paweł Dudek to polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo i dance. Urodził się 8 lutego 1986 r. w Opalewie. Swoją przygodę z muzyką zaczął jako lider grupy rockowej Arena. Początkowo próbował kreować pop-rock, jednak konflikt z menedżerem sprawił, że Paweł zdecydował się na zakończenie kariery w tymże nurcie. Jakiś czas po sporze z menedżerem, Paweł zdecydował się na solową karierę inspirując się muzyką disco polo oraz dance, zakładając tym samym w 2013 roku swój projekt o nazwie Czadoman.

Projekt Czadoman jest nawiązaniem do superbohaterów znanych z komiksów czy amerykańskich filmów takich jak: Spider-Man i Superman. Zadebiutował na scenie utworem „Chodź na kolana”, który po dziś dzień wygenerował ponad 55 mln wyświetleń. Jego największym muzycznym strzałem była publikacja teledysku do  piosenki „Ruda tańczy jak szalona” w 2014 roku. Kompozycja rozprzestrzeniła się jak viral podbijając listy przebojów i klubowe parkiety. W roku 2016 z zespołem Letni (ex. Letni, Chamski Podryw) nagrał wspólny utwór pt. „Cycki w górę”.

Czadoman to także wokalista rozpoznawalny w telewizji. Artystę można było zobaczyć w programie „Dzień dobry TVN” (2014) oraz „Kuba Wojewódzki” (2015). Ponadto w latach 2017 – 2019 zasiadał w  jury  w talent-show telewizji Polo TV „Disco Star”. W roku 2018 wystąpił w specjalnym odcinku teleturnieju „Koło fortuny”. Wiosną 2019 roku wziął udział w IX edycji programu „Dancing with the Stars – Taniec z gwiazdami” emitowanym w telewizji Polsat. Jego partnerką była Walerija Żurawlewa. Niestety, para odpadła z programu już w trzecim odcinku.

W roku 2020  Czadoman został uczestnikiem programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Muzyk przez jedenaście odcinków wcielał się w różne osoby, dzielnie brnął do przodu i pokonywał swoich rywali. Po jedenastu odcinkach dotarł do ścisłego finału. W finałowym epizodzie XIII serii programu wcielił się w Krzysztofa Cugowskiego z zespołu Budka Suflera, wygrywając go. W swoim artystycznym dorobku ma trzy albumy pt. „Czadomania”, które w sprzedaży kolejno pojawiły się w latach 2014, 2020 i 2021.

Jesienią 2021 roku był jednym z zaproszonych gości projektu „Swagabunda Tour” kieleckiego zespołu Letni, Chamski Podryw.

NAJPOPULARNIEJSZE TELEDYSKI  CZADOMANA

Choć muzyczne portfolio Czadomana jest obszerne, do najpopularniejszych teledysków zalicza się:

- Bliźniaczki (9,4 mln)

- Jedziemy z blondi (14 mln)

- Hey, hey bawmy się (16 mln)

- Chodź na kolana (55 mln)

- Ruda tańczy jak szalona (133 mln)

CIEKAWOSTKI O CZADOMANIE

1.      Artysta prócz zespołu Czadoman prowadzi projekt pod własnym imieniem i nazwiskiem. Projekt o nazwie Paweł Dudek również cieszy się zainteresowaniem, a muzyka którą artysta tam kreuje to pop.

2.      Swoją wygraną w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” Czadoman przeznaczył na Fundację Rak’N’Roll.

3.      Jest żonaty z Mirosławą, z którą ma dwie córki. Najmłodsza z nich ma na imię Pola.

4.      Czadoman w 2021 roku wziął udział w siódmym odcinku nowej edycji programu „Fort Boyard” dostępnego na platformie Viaplay.

5.      Podczas festiwalu Polsat Hit Festival, Czadoman z utworem „Ruda tańczy jak szalona” zajął III miejsce w kategorii Hity sieci.

Skład zespołu:

Paweł Dudek

Reklama
Artykuły o Czadoman (483)