2023-05-29T07:30:00+02:00 Czy rozwódka może przyjąć Komunię świętą? Ograniczenia przy przyjmowaniu Komunii świętej przez rozwódkę. Ksiądz Piotr Jarosiewicz tłumaczy sytuację i zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu kościoła. https://disco-polo.info/uploads/news/czy-rozwodka-moze-przyjac-komunie-swietapng.png

Czy rozwódka może przyjąć Komunię świętą?

Autor: Adam Begier , 29 Maj 2023  07:30
Czy rozwódka może przyjąć Komunię świętą?
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Reklama

Ograniczenia przy przyjmowaniu Komunii świętej przez rozwódkę. Ksiądz Piotr Jarosiewicz tłumaczy sytuację i zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu kościoła.

Reklama

  Reklama

  Ksiądz Piotr Jarosiewicz, znany z działalności na TikToku, ponownie udzielił odpowiedzi na pytanie jednego z internautów dotyczące możliwości przyjęcia komunii świętej przez osoby rozwiedzione. Kapłan ten pełni posługę w diecezji drohiczyńskiej i cieszy się dużą popularnością w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się swoimi przemyśleniami na temat wiary i Kościoła. W tym artykule przyjrzymy się jego odpowiedziom na to pytanie oraz dowiecie się, jakie możliwości mają osoby rozwiedzione w życiu kościelnym.

  Kapłan Piotr Jarosiewicz na TikToku

  Ksiądz Piotr Jarosiewicz, obecnie pełniący posługę w diecezji drohiczyńskiej, zdobył popularność dzięki swojej aktywności na TikToku. Jego konto na tej platformie obserwuje już niemal 280 tysięcy użytkowników, którzy doceniają jego otwartość i szczerość w odpowiedziach na trudne pytania dotyczące wiary i kościoła. Kapłan udziela również rekolekcji i dzieli się swoimi przemyśleniami na różne tematy związane z duchowością.

  Pytanie internauty - komunia święta a rozwódka

  Jeden z użytkowników TikToka zadał księdzu Piotrowi Jarosiewiczowi pytanie dotyczące możliwości przyjęcia komunii świętej przez rozwódkę, która obecnie pozostaje w związku z innym mężczyzną. Internauta podzielił się swoją sytuacją, pytając, czy jego narzeczona może przyjąć komunię świętą podczas ich ślubu.

  Reklama

  Odpowiedź księdza Jarosiewicza

  Ksiądz Piotr Jarosiewicz podziękował za postawione pytanie i udzielił jasnej odpowiedzi. Wyjaśnił, że wybierając życie z nowym partnerem, rozwódka świadomie wybiera życie w związku niesakramentalnym, czyli w konkubinacie. Taki wybór niesie za sobą pewne konsekwencje. Kapłan wyjaśnił, że jeśli rozwódka przystąpiłaby do spowiedzi, nie mógłby jej udzielić rozgrzeszenia, ponieważ powróciłaby do życia, które jest sprzeczne z zasadami Kościoła. W związku z tym, rozwódka nie może przyjąć komunii świętej w obecnej sytuacji.

  Udział w życiu kościoła

  Należy jednak podkreślić, że brak możliwości przyjęcia komunii świętej nie oznacza wykluczenia osoby rozwiedzionej z życia kościoła. Ksiądz Jarosiewicz podkreślił, że rozwódka nadal może modlić się i uczestniczyć w innych aspektach życia kościelnego. Zachęcił ją do aktywnego udziału w modlitwie, wspierania innych oraz uczestnictwa w ceremoniach sakramentalnych, z wyjątkiem Komunii świętej. Dodał, że osoby rozwiedzione nie są wykluczone z Kościoła, a Bóg kocha każdego człowieka nieskończenie mocną i wielką miłością.


  Polecamy
  RAIDER - A WIECZOREM

  Bayera - Ze mną tańcz

  BLONDI - TANIE GIERKI


  Przeczytaj również:
  1. TVP ponownie z disco polo! "Roztańczony PGE Narodowy 2023" już dziś!
  2. Ile osób słucha disco polo?! To ponad 63 procent! Muzyka disco polo wciąż na topie!
  3. Marcin Miller Boys z mamą! Fotka, która skradła serca fanów!
  4. Duży dekolt i tatuaż: Marlena Sztando budzi wyobraźnię! Zobaczcie zdjęcia!
  5. Gwiazda disco polo Laviola w programie "Damy i wieśniaczki"! Niezwykła zamiana życiami
  6. Sobel i Kizo w hicie disco polo "Musisz się starać"? Posłuchajcie!
  7. Oto dlaczego emerytura Zenka Martyniuka ZSZOKOWAŁA całą Polskę! Sprawdź, ile dostanie król disco polo!
  8. „Tak Bardzo Chcę Być Z Tobą” w mocniejszym, klubowym wydaniu! Premiera zespołu Weekend!
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie

  Ostatnio dodane
  Twórz portal razem z nami
  O portalu Disco-Polo.info

  Portal disco-polo.info to największe źródło informacji na temat muzyki disco polo w Polsce. Codziennie prezentujemy najświeższe aktualności muzyczne, komentujemy najlepsze teledyski, a nawet uchylamy sekretne tajemnice z życia gwiazd disco polo. Tylko tutaj znajdziesz hity wszechczasów i topowe utwory w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, odkrywając z nami gorące nowości najpopularniejszej muzyki w Polsce!

  Dalsze rozpowszechnianie tekstów i materiałów wideo publikowanych na stronie w całości lub w części wymaga wcześniejszej zgody wydawcy.

  Social Media

  Obserwuj nas na portalach społecznościowych i bądź na bieżąco z nowościami!

  Wydawcą portalu jest: Adam Begier
  Tel: 503-949-763 w godzinach 10-16

  Wszelkie prawa zastrzeżone disco-polo.info. Realizacja F&A MEDIA