Formacja Mejk na jesienny sezon 2014 wypuszcza nowy klip. Piosenka „Graj dla mnie” jest już znania wybranej części publiczności. Po raz pierwszy została zagrana w duecie Elwiry Mejk z Marcinem Millerem , 4 lipca 2014 na I Ogólnopolskim Disco Polo...
Formacja Mejk na jesienny sezon 2014 wypuszcza nowy klip. Piosenka „Graj dla mnie” jest już znania wybranej części publiczności. Po raz pierwszy została zagrana w duecie Elwiry Mejk z Marcinem Millerem , 4 lipca 2014 na I Ogólnopolskim Disco Polo Hit Festival – Szczecinek 2014.
Teraz zrealizowane zostały do niej zdjęcia, nad jakością których pracował Piotr Smoleński, twórca kilku ostatnich clipów MEJK-a, ten sam, który pracuje na planach filmowych z Donatanem i Cleo.
Klip kręcony był w połowie września 2014, w scenerii Parku Miejskiego w Otwocku. Scenariusz w zamyśle został stworzony tak, aby przypomnieć klimat dziecięcych zabaw podwórkowych. Tęsknota za czasami, kiedy nie było urządzeń prowadzących do skrzywień kręgosłupa, a „blokowiska” i bujna wyobraźnia dzieciaków, pozwalały na sprawność ruchową, jakże dziś niekoniecznie lubianą przez współczesne dzieci. Trzepak i zamiatająco – zwisające włosy beztroskich nastolatek, teatrzyk kukiełkowy, kopanie piłki przez chłopaków, guma do grania, trochę dziś zapomniana, a którą kiedyś miała i na której grała, każda dziewczynka i już prawie nastolatka – to główne elementy nawiązujące do klimatu starych, dobrych czasów. Nie brakuje też trzepaka współcześnie. Także i teraz odgrywa on rolę spotkań młodzieży, co zostało pokazane w klipie.
Muzyczna narracja to MEJK-owi wokaliści – Elwira i Mariusz.
Bohaterami klipu są Kuba, Milan, Julka, Ala i Eliza. Kuba – nastolatek – ambitny, przyszły, topowy piłkarz na swoim podwórku spotyka się z dziewczynami, które widząc potencjał przyszłego „napastnika” , oraz jego chłopięcą atrakcyjność, zabiegają o jego względy. On to zauważa i znakomicie wykorzystuje swój potencjał oraz aparycję, by dziewczyny były w niego wielokrotnie wpatrzone. Jak to nastolatkowi, trudno się zdecydować , na tę jedną. Podobają mu się wszystkie dziewczyny. Jednak podwórkową grę postanawia zacząć z jemu najbliższą. Nawiązuje więc z nią trzepakową znajomość, a symbolem wyboru tej właściwej jest wręczenie piłki wybrance.
Drugą , podobną rolę odgrywają Sławek i Basia. Spotykają się ……. oczywiście przy trzepaku. W tym wypadku bohater swojej dziewczynie chce zaimponować grą na gitarze. Młodzi, wkraczający w dorosłość ludzie, obserwują się , chcą sobie zaimponować, rozmawiają, a między nimi iskrzy.
Elwira i Mariusz, słowami piosenki „….on dał jej więcej, słowa w przysiędze, od tej pory grali na głosy dwa…” , potwierdzają , że i „szczenięcy, trzepakowy” związek, i młodzież u progu dorosłości, a także ludzie dojrzali życiowo, w jakimkolwiek momencie trwania związku – to nieustanna gra dwojga ludzi, która przecież niejednokrotne kończy się wspólnym graniem „…..na głosy dwa ”.
Gra, jakkolwiek pojmowana – koncertowa, na gitarze, dla publiczności, dla zdobycia względów drugiej osoby – jest dominującym elementem życia każdego człowieka.