Focus

FocusNajnowszy artykuł o Focus

Impreza roku?! Festiwal Disco Ostróda 2024 pod patronatem Polo TV, Disco Polo Music oraz Disco-Polo.info! Co będzie się działo?!

2024-02-28 15:21

Festiwal Disco Ostróda 2024 to wydarzenie roku! Największe gwiazdy disco polo, niesamowita atmosfera i taneczne hity pod patronatem Polo TV, Disco Polo Music oraz Disco-Polo.info! Czytaj więcej

Focus to polski zespół muzyczny, który swoją muzyczną podróż rozpoczął w Białymstoku w 1999 roku. Nazwa zespołu została zainspirowana modelem samochodu marki Ford, co od razu nadaje mu charakterystyczny, nowoczesny wydźwięk.

Przywódcą i głosem zespołu jest niezwykle utalentowany wokalista Zbigniew Perkowski. Jego charyzmatyczny głos i unikalny styl wokalny w połączeniu z energetyczną muzyką disco polo, sprawiły, że zespół szybko zdobył popularność.

Ich debiutancki album "Coś nowego" z 2000 roku wydany przez wytwórnię muzyczną Green Star był mieszanką muzyki disco polo i dance, co przyciągnęło uwagę wielu fanów. W szczególności dwie piosenki z tego albumu, "Powiedz gdzie jesteś" i "Dziś oszalałem", zdobyły serca słuchaczy i do dziś cieszą się ogromną popularnością.

Focus kontynuował swoją muzyczną podróż, prezentując kolejne albumy. "Transformacja" z 2001 roku to kolekcja piosenek utrzymanych w stylu dance, które wciąż niosły ze sobą wyrazisty charakter disco polo. Wyjątkowo oryginalna wersja piosenki „Słoneczne lato” zainspirowana utworem Larisy Chernikovej dodatkowo wprowadziła do ich muzyki interesujące elementy.

Po dwóch latach przerwy, Focus powrócił w 2003 roku z utworem „Absolutnie Ty”, który był przeróbką znanej piosenki „Everybody's Free” Rozalli. To nagranie otworzyło nowy rozdział w historii zespołu, a ich występ na Festiwalu Disco Polo i Dance w Ostródzie przypieczętował ich powrót na scenę.

Ich trzeci album "Absolutnie Ty" z 2004 roku był prawdziwym sukcesem. Zawierał 10 porywających piosenek disco polo z fascynującymi elementami muzyki techno i trance. Utwory takie jak „Twoje ciało”, „Tydzień” i odnowiona wersja „Powiedz gdzie jesteś” dodały nowego blasku ich muzyce.

Ciekawostką na płycie było także zamieszczenie 8 remiksów, przygotowanych przez podlaskich DJ’ów, co dowodziło, że ich muzyka znajduje uznanie w środowisku profesjonalistów.

Od tamtego czasu Focus nadal prezentuje swoje nowe utwory, nieustannie dostarczając swoim fanom energetycznego i tanecznego disco polo.

Skład zespołu:

Zbyszek Perkowski

Artykuły o Focus (102)