Przestępcy wykorzystują popularność artystów, tworząc fałszywe konta. Ostatnią ofiarą jest Arek Braxton. Sprawdź, jak chronić swoje dane
Internetowi przestępcy nie ustępują. Kolejny "wysyp" fałszywych kont.
W ostatnim czasie, wielu artystów za pośrednictwem social mediów przyznaje się, że padło ofiarą internetowego przestępstwa. Najczęściej "obrywa się" Marcinowi Millerowi z zespołu Boys, lecz w gronie takich osób są również inni znani i lubiani artyści. Niedawno internetowi działacze postanowili wykorzystać popularność Geska, teraz natomiast ich ofiarą padł Arek Braxton.
Arek Braxton znany z takich produkcji jak: "Na falochronie", "Tropikalna" czy "Ona niebezpieczna" za pośrednictwem swoich oficjalnych kont w mediach społecznościowych podzielił się informacją, że padł ofiarą przestępstwa. Jak się okazuje, internetowi działacze wciąż nie ustępują. Wokalista opublikował wpis, w którym poinformował, że ktoś powołując się na jego wizerunek a tym samym popularność utworzył nowe konto, podpisując je jako Arek Braxton. Za pomocą zrzutów ekranu, oznajmił że jego oficjalne konto liczy ponad 7 tysięcy obserwujących i 2.9tys. obserwowanych osób. Informacja ta ma pomóc osobom rozpoznać konto prawdziwe od tak zwanej fałszywki.
Arek zestawił obok siebie konto fałszywe i prawdziwe. Z racji na zaistniałą sytuację wystosował do fanów apel z prośbą o zgłaszanie fikcyjnych kont i nie przyjmowanie zaproszeń wysłanych z nich.
"Wysyp" co raz to nowych kont jest dowodem, że internetowi przestępcy nie śpią i bacznie obserwują rynek muzyczny, za nic mając prawo. Tego typu zachowanie jest przestępstwem a tworzenie fikcyjnych profili, wykorzystując przy tym wizerunek danej osoby jest - wg prawa - uznawana za kradzież tożsamości.
Jak więc działają internetowi przestępcy? Obserwują rynek, środowisko i popularność danego wokalisty. Następnie w kilka minut kradnąc tożsamość, powstaje nowy profil, a fani nic nie podejrzewając, są wprowadzani w błąd.
Takie zachowanie jest karalne i niestosowne. Arek zwraca się z prośbą do fanów, aby zgłaszać konta, ponieważ tylko w ten sposób, być może uda zatrzymać się tę karuzelę przestępstwa.
Jesteś świadkiem przestępstwa realnie czy w sieci? Nie bądź obojętny - reaguj!