2024-01-09T06:30:00+01:00 Wspomnienie o gwieździe disco polo Mariuszu Borku, który zmarł! Słowa jego kolegi chwytają za serce i wzr Wspominamy Mariusza Borka, gwiazdę disco polo z zespołu Skalar. Emocjonalne słowa Irka Perkowskiego https://disco-polo.info/uploads/news/wspomnienie-o-wokaliscie-disco-polo-mariuszu-borku-ktory-zmarl-slowa-jego-kolegi-chwytaja-za-serce-i-wzruszaja-do-lezjpg.jpg Disco-Polo.info

Wspomnienie o gwieździe disco polo Mariuszu Borku, który zmarł! Słowa jego kolegi chwytają za serce i wzruszają do łez!


Wspominamy Mariusza Borka, gwiazdę disco polo z zespołu Skalar. Emocjonalne słowa Irka Perkowskiego

Autor: Adam Begier, 09 Styczeń 2024  06:30
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Wspomnienie o gwieździe disco polo Mariuszu Borku, który zmarł! Słowa jego kolegi chwytają za serce i wzruszają do łez!
Wybrane dla Ciebie:
 1. Bayer Full i Sławomir Świerzyński znów na topie z kultowym hitem "Szła dzieweczka do laseczka"| VIDEO
 2. Ile zarabiają najpopularniejsze gwiazdy?! Rekordowe kwoty za koncerty disco polo!
 3. To nowy hit disco polo?! "Hej Panienko" - gorący przebój od Kacpra Pluty! Posłuchaj przedpremierę!

  Niezaprzeczalnie smutną wiadomość, która wstrząsnęła światem disco polo, przyniosły ostatnie dni. Mariusz Borek, ceniony wokalista zespołu Skalar, odszedł nagle, pozostawiając po sobie pustkę w sercach fanów i przyjaciół. Jego nagła śmierć w wieku zaledwie 50 lat zszokowała nie tylko bliskich, ale także całe środowisko muzyczne. Informacja o jego śmierci, którą jako pierwsi podaliśmy 7 stycznia, wzbudziła falę smutku i niepewności.

  Mariusz Borek, który współtworzył legendę polskiego disco polo, zmarł 6 stycznia, w święto Trzech Króli, na skutek zawału serca. Wraz z nim odeszła część historii tej radosnej i pełnej energii muzyki, którą zespół Skalar reprezentował od 1998 roku. Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, w tym jedno z najważniejszych: kiedy odbędzie się pożegnanie tego niezwykłego artysty?

  Wzruszające pożegnanie przyjaciela - słowa Irka Perkowskiego

  W obliczu tej straty, głos zabrał Irek Perkowski, nie tylko kolega, ale i przyjaciel Mariusza, z którym na początku wspólnie tworzył zespół Skalar. Perkowski, wspominając chwile spędzone z Borkiem, podzielił się z fanami nie tylko smutkiem, ale i ciepłymi wspomnieniami. Jego słowa, pełne emocji i refleksji, dotykają serc wszystkich, którzy znali Mariusza i jego twórczość.

  Skalar, grupa będąca symbolem polskiego disco polo, została założona przez Borka i Perkowskiego w 1991 roku w Brańsku. Ich pierwsza kaseta "Powiedz mi", wydana w grudniu 1998 roku, otworzyła im drogę do kariery w branży muzycznej. Dziś, po latach, staje się ona symbolicznym testamentem muzycznym Mariusza.

  "Mariusz do zobaczenia po drugiej stronie, mówia źe lepszej i spokojniejszej. To MY stworzylismy coś co zostanie na zawsze „SKALAR.” Pamietam poczatki jak były wielkie plany, chcielismy źeby o nas  było głosno. I udalo sie slyszala  nas cała Polska.
  Pierwsze koncerty, nowe wyzwanie ale daliśmy rade.
  Mamy wspólną historie, ktora nigdy nie zginie, mamy nasze wspomnienia które zawsze zostaną w pamieci.
  Pózniej nasze drogi sie rozeszły, kazdy z Nas poszedł w swoja strone tak miało być, tak to było gdzies zapisane.  Jeszcze sie spotkamy,  tam gdzie każdy z nas bedzie i zagramy razem na jednej scenie. "

  Choć Mariusz Borek odszedł, jego muzyczne dziedzictwo pozostaje niezapomniane. Jego wkład w rozwój i popularność disco polo w Polsce jest nieoceniony. Wspomnienia, które pozostawił w sercach fanów, kolegów z branży oraz bliskich, będą kontynuować jego obecność w przestrzeni muzycznej. Jego muzyka, pełna życia i energii, nadal będzie rozbrzmiewać na parkietach i w radiowych stacjach, przypominając o wielkim artyście, jakim był Mariusz Borek.

  W tych trudnych chwilach nasze myśli kierujemy do rodziny, przyjaciół i wszystkich, którzy mieli szczęście znać Mariusza Borka. Jego odejście to wielka strata dla świata muzyki, ale jego dziedzictwo pozostanie z nami na zawsze.

  Znajdź więcej informacji:

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Zmiany w TVP wpłyną na disco polo?! Co dalej z Marcinem Millerem i grupą BOYS?!
  2. Kajra w ognistej sukni zawładnęła Instagramem! Tak żona Sławomira błyszczy w mediach! Jest najlepsza?!
  3. "Dlaczego To Zrobiłaś" - emocjonalna ballada od Kenzo trafiła do sieic! Posłuchaj i oceń nowość!
  4. Gorąca premiera: Mirage & Yoko z utworem dla króla disco polo pt. "Nadzieja"! Wyróżnienie dla Danuty i Zenka Martyniuków!
  5. Osobisty dramat! Syn gwiazdora disco polo Dawida Narożnego w szpitalu - co się stało z małym Marcelkiem?
  6. Ależ to jest piękność?! Klaudia Zielińska, gwiazda disco kusi nowym selfie! Wypięła się do zdjęcia!
  7. Największy projekt w historii disco z udziałem Zenka Martyniuka i Roztańczonego PGE Narodowego! Wspólny utwór 9 artystów disco polo | VIDEO
  8. Tak brzmi na ŻYWO nowy hit Skolima i Cleo "Dziewczyno Piękna"! Wyszło genialnie?! Mamy VIDEO!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie