Etna

EtnaNajnowszy artykuł o Etna

Dzieci gwiazd disco polo! Nie każdy poszedł w muzykę!

2024-01-15 08:30

Zajrzyj za kulisy życia dzieci gwiazd disco-polo: od debiutów muzycznych, przez osobiste wybory, po nieoczekiwane zawodowe ścieżki Czytaj więcej

Reklama

Etna, czyli Joanna Kaczanowska z domu Kurnicka, to polska piosenkarka, która od lat nieustannie rozpala serca słuchaczy swoją muzyką disco polo i dance. Jej muzyczna podróż rozpoczęła się w wielkim stylu we wrześniu 2002 roku, kiedy to wydała swój debiutancki album zatytułowany "Lawa". To właśnie z tej płyty pochodził jeden z największych przebojów w jej karierze - energetyczny utwór "Drań", który szybko podbił serca fanów.

Sukcesy artystki zostały docenione na 8. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, gdzie w lipcu 2003 roku Etna otrzymała nagrodę publiczności. Jednak po zakończeniu emisji programu "Disco Polo Live" na Polsacie, artystka na pewien czas wycofała się z mediów, aż nadszedł moment, gdy znów zawładnęła sceną.

W lipcu 2007 roku Etna triumfowała na 7. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, zdobywając nagrodę za debiut roku. 16 czerwca 2008 roku pojawił się kolejny album artystki, zatytułowany "Strzelec". To z niego pochodziły kolejne przeboje, takie jak "Niewolnica" i "Dziadek". Teledysk do utworu "Dziadek" zaskoczył wszystkich, gdyż za tytułową rolę odpowiadał znany aktor Bohdan Łazuka, co uczyniło go najdroższym teledyskiem w muzyce disco polo.

Etna nie tylko doskonale wiedzie, jak podbić serca publiczności swoją muzyką, ale także potrafiła zaskoczyć swoim talentem w roli prezenterki. W latach 2009-2012 wspólnie z Wojciechem Grodzkim prowadziła program muzyczny Vipo na TVS, a od sierpnia 2012 roku zasiadała również na stołku prezenterki programu "Discopolot - Premiery" na antenie Polo TV.

Artystka nieustannie się rozwija i prezentuje nowe muzyczne dzieła, a w kwietniu 2017 roku wydała album "Rolnikowa" pod szyldem Green Star. Ostatnio od 30 września 2019 roku współprowadzi program "Piosenka na życzenie" na Polo TV razem z Maciejem Czachowskim.

Etna to prawdziwy wulkan energii na polskiej scenie disco polo. Jej zaraźliwy entuzjazm i niepowtarzalny styl muzyczny sprawiają, że publiczność nie może się jej oprzeć. Ta wokalistka potrafi porwać każdego na parkiecie i sprawić, że impreza staje się wyjątkowym przeżyciem.

Skład zespołu:

Joanna Kaczanowska

Reklama

Artykuły o Etna (223)

Reklama