2018-07-04T16:49:00+02:00 Spotify z nowymi playlistami disco polo! https://disco-polo.info/uploads/news/2018/07/spotify-z-nowymi-playlistami-disco-polo-1530626049.jpg

Spotify z nowymi playlistami disco polo!

Redakcja , 04 Lipiec 2018  16:49

>Kliknij tu i nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!<
Spotify z nowymi playlistami disco polo!
Źródło zdjęć: materiały prasowe
Reklama

Według danych Spotify „disco polo” znajduje się wśród pięćdziesięciu najczęściej wyszukiwanych fraz przez polskich użytkowników serwisu.

Reklama

Trudno wyobrazić sobie polską muzykę bez disco polo. Ten rodzaj muzyki jest obecny na polskiej scenie od lat 80-tych, a jego popularność wciąż rośnie. Co więcej, disco polo zaczyna być coraz bardziej widoczne również w serwisach streamingowych – według danych Spotify „disco polo” znajduje się wśród pięćdziesięciu najczęściej wyszukiwanych fraz przez polskich użytkowników serwisu. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie disco polo wśród polskich fanów muzyki, serwis udostępnił nowe playlisty z gatunku disco polo!

Fani tego gatunku mogą teraz wybierać spośród pięciu discopolowych playlist dostępnych w serwisie, jak na przykład Disco Polo hity z najpopularniejszymi hitami disco polo. Dla tych, którzy lubią być na czasie Spotify przygotowało Disco Polo nowości, które pozwolą fanom podążać za najświeższymi nowinkami ze świata disco polo. Z kolei miłośnicy dobrej zabawy na pewno docenią playlistę Impreza Disco Polo, czyli składankę idealną na imprezę, która zwłaszcza w okresie wakacji może okazać się bardzo przydatna, natomiast tradycjonalistom na pewno spodoba się Disco Polo klasyki. Ponad to, wszyscy fani disco polo choć raz powinni spróbować playlisty Wesoło, która podtrzyma nasz dobry nastrój przez cały dzień, a wieczorem porwie do tańca.


Kim są słuchacze disco polo?


Spotify postanowiło także przyjrzeć się, kim są fani disco polo w Spotify. Według danych zebranych przez ekspertów Spotify ponad 50% fanów tego gatunku nie ukończyła 25 lat! Kolejne 23%, to osoby między 25-34 rokiem życia. Obala to mit, że disco polo jest muzyką ludzi starszych. Nieprawdą okazuje się również stwierdzenie, że disco polo nie słucha się większych miastach – najwięcej użytkowników Spotify słuchających disco polo pochodzi z Warszawy i Krakowa, czyli największych polskich miast.


10 miast, w których disco polo cieszy się największą popularnością:

1. Warszawa
2. Kraków
3. Poznań
4. Wrocław
5. Gdańsk
6. Katowice
7. Łódź
8. Gliwice
9. Toruń
10. Białystok


Co ciekawe aż 10 procent użytkowników wybierających gatunek disco polo, słucha tej muzyki poza granicami Polski.
Mniejszym zaskoczeniem okazują się rankingi najpopularniejszych utworów i artystów disco polo. Żadnego fana nie zdziwi, że królują na nich takie discopolowe legendy jak Sławomir czy Akcent.

Najpopularniejsi wykonawcy disco polo:
1. Sławomir
2. Akcent
3. Piękni I Młodzi
4. Long & Junior
5. Boys
6. Mig
7. Extazy
8. Camasutra
9. Weekend
10. Czadoman


Najpopularniejsze utwory disco polo:


1. Sławomir - Miłość w Zakopanem
2. Weekend - Ona Tańczy Dla Mnie
3. Akcent - Przez Twe Oczy Zielone
4. Czadoman - Ruda tańczy jak szalona
5. Piękni i Młodzi - Ona jest taka cudowna
6. Long & Junior - Tańcz tańcz tańcz
7. Łobuzy - Ona czuje we mnie piniądz
8. Piękni i Młodzi - Kocham się w Tobie
9. Boys - Szalona
10. Long & Junior - Kolorowa Sukienka
11. After/Party - Ona Lubi Pomarańcze
12. Piękni i Młodzi - Niewiara
13. Mejk - Tańczę z Nim do Rana
14. Playboys - Lejde
15. Sławomir - Megiera

>Kliknij tu i nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!<
Reklama
Zobacz również:
  1. Marcin Miller – Boys przyłapany w towarzystwie ponętnej blondynki! Długonoga piękność skradła serce uwielbianego gwiazdora disco polo?!
  2. Błagalny apel popularnego gwiazdora disco polo! Stawką jest ludzkie życie!
  3. Patryk Pegza – After Party i Camasutra znowu razem?! Wymowne zdjęcie gwiazdorów disco polo trafiło do sieci! Będzie duet?!
  4. Gorące foto Magdaleny Narożnej - Piękni i Młodzi podbija sieć! Płaski brzuch artystki disco polo dosłownie zwala z nóg!
  5. Gorące zdjęcie Topek podbija sieć! Angelika Żmijewska i Paula Karpowicz wyglądają jak prawdziwe modelki! Fani oczarowani!
  6. Małgorzata Grabda – Camasutra pokazała swoją wielką miłość! Gwiazda disco polo zakochana do szaleństwa!
  7. Romantyczna premiera gwiazdora śląskich szlagierów podbija serca fanów! To murowany hit wszystkich zakochanych par?!
  8. Nieziemska gwiazda disco polo - Angelika Żmijewska - Topky - zachwyca idealnym ciałem! Jej sylwetka to marzenie?!
Najnowsze wiadomości
Twórz portal razem z nami