2023-09-19T06:30:00+02:00 Sławomir Świerzyński z Bayer Full: "Sąd uczynił ze mnie złodzieja, choć mam wszelkie zgody" Sławomir Świerzyński z Bayer Full broni swojej uczciwości po wyroku sądu w sprawie utworu 'Tawerna. Pod Pijaną Zgrają'. Czy to koniec kontrowersji? https://disco-polo.info/uploads/news/slawomir-swierzynski-z-bayer-full-sad-uczynil-ze-mnie-zlodzieja-choc-mam-wszelkie-zgodyjpg.jpg

Sławomir Świerzyński z Bayer Full: "Sąd uczynił ze mnie złodzieja, choć mam wszelkie zgody"

Autor: Adam Begier , 19 Wrzesień 2023  06:30
Sławomir Świerzyński z Bayer Full:
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Reklama

Sławomir Świerzyński z Bayer Full broni swojej uczciwości po wyroku sądu w sprawie utworu 'Tawerna. Pod Pijaną Zgrają'. Czy to koniec kontrowersji?

Reklama

  Reklama

  Ostatnie tygodnie nie były łaskawe dla Sławomira Świerzyńskiego, lidera zespołu Bayer Full. Muzyk stanął przed trudnym wyborem - przeprosić Grzegorza Bukałę z Wałów Jagiellońskich za naruszenie jego praw autorskich do piosenki "Tawerna. Pod Pijaną Zgrają" lub stawić czoła konsekwencjom sądowym. Sąd Najwyższy w Polsce podjął decyzję, która sprawiła, że Świerzyński mówi teraz o tym, że robi się z niego złodzieja, choć w jego przekonaniu nie jest nim.

  Sądowy wyrok Bayer Full

  Sąd Najwyższy, będąc konsekwentny w interpretacji prawa autorskiego, postanowił podtrzymać decyzje sądów niższych instancji. Te nakazały zespołowi Bayer Full przeproszenie Grzegorza Bukały oraz uznanie go za prawowitego autora utworu "Tawerna. Pod Pijaną Zgrają". Sprawa wydaje się być wyjątkowo skomplikowana ze względu na to, że na płycie zespołu jako autor utworu widnieje "B.M.", a nie Grzegorz Bukała, który jest rzeczywistym twórcą piosenki. To z pewnością rodzi wiele kontrowersji i trudnych pytań dotyczących praw autorskich i etyki w branży muzycznej.

  Reakcja Świerzyńskiego

  Sławomir Świerzyński, który jest głosem i twarzą Bayer Full, wyraźnie dał do zrozumienia, że nie jest zadowolony z wyroku sądu. W rozmowie z tygodnikiem "Na żywo" nie ukrywa swojego rozgoryczenia i braku zgody na tę decyzję. Otrzymał 14 stron uzasadnienia wyroku, ale jego zdaniem niewiele z nich przekonuje go o słuszności takiej decyzji. Muzyk stanowczo podkreśla, że nie czuje się winny i uważa, że sprawiedliwość nie została spełniona w tym przypadku.

  "Robi się ze mnie złodzieja, tymczasem posiadam wszelkie zgody do wykonywania 'Tawerny Pod Pijaną Zgrają'" - mówi Świerzyński cytowany przez "Na żywo".

  Stanowisko zespołu Bayer Full

  Jako odpowiedź na całą sytuację, zespół Bayer Full opublikował oświadczenie na swojej oficjalnej stronie internetowej. W oświadczeniu zaznacza się, że informacja na nośnikach fizycznych dotycząca utworu "Tawerna. Pod Pijaną Zgrają" jest nieprawdziwa, gdyż podpisano ją jako autorstwo B. Marcinkiewicza, a nie Grzegorza Bukały. Zespół przeprosił Grzegorza Bukałę za naruszenie jego praw autorskich do tego utworu.

  Co więcej, informacja na stronie zespołu mówi o wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który oddalił apelację Sławomira Świerzyńskiego od wyroku Sądu Okręgowego w Płocku. Muzyk zapowiedział jednak wniesienie skargi kasacyjnej od tej decyzji.

  Zakończenie sporu?

  Czy to oznacza zakończenie sporu i spełnienie się słów piosenki "Wszyscy Polacy to jedna rodzina"? Na to pytanie niestety nie mamy jeszcze odpowiedzi. Sprawa nadal jest otwarta i będzie toczyć się w sądach. Jedno jest pewne - konflikt wokół utworu "Tawerna. Pod Pijaną Zgrają" nie przynosi zespołowi Bayer Full i jego liderowi łatwego życia. Czekamy więc na rozwinięcie sytuacji i dalsze informacje dotyczące tej kontrowersyjnej sprawy.

  Reklama

  Bayer Full - Mama Maryja (Lyric Audio)

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie Disco-Polo.info każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach w disco polo. Bądź na bieżąco! Obserwuj Disco-Polo.info w Wiadomościach Google. Odwiedź nas także na Facebooku, Instagramie, YouTube oraz TikToku.


  Polecamy
  Matt Palmer - Różowe Versace  Przeczytaj również:
  1. Skolim & Marcin Miller w emocjonalnym wykonaniu "Dumki na dwa serca"! Zobaczcie jak im poszło!
  2. After Party wraca z nowym hitem! "Jesteśmy sobie pisani"
  3. Asia Korycka - piękna wokalistka disco polo olśniewa fanów w stroju kąpielowym
  4. Nicki Queen niemal BEZ NICZEGO w dzikiej dżungli! Zobacz, jak wygląda w najbardziej odważnej sesji w karierze
  5. Od damy do królowej disco polo! Zobacz niesamowitą metamorfozę Maluby - czy będzie nową Dodą?
  6. Roztańczona Polska 2023 – wszystkie miasta, daty! Najważniejsze informacje!
  7. Król Nocy Na Polish Festival Vancouver: Muzyka Disco Polo Opanowała Kanadę
  8. Wspaniała podróż przez hity zespołu Vivat - Największe przeboje do posłuchania!
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie

  Ostatnio dodane
  Twórz portal razem z nami
  O portalu Disco-Polo.info

  Portal disco-polo.info to największe źródło informacji na temat muzyki disco polo w Polsce. Codziennie prezentujemy najświeższe aktualności muzyczne, komentujemy najlepsze teledyski, a nawet uchylamy sekretne tajemnice z życia gwiazd disco polo. Tylko tutaj znajdziesz hity wszechczasów i topowe utwory w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, odkrywając z nami gorące nowości najpopularniejszej muzyki w Polsce!

  Dalsze rozpowszechnianie tekstów i materiałów wideo publikowanych na stronie w całości lub w części wymaga wcześniejszej zgody wydawcy.

  Social Media

  Obserwuj nas na portalach społecznościowych i bądź na bieżąco z nowościami!

  Wydawcą portalu jest: Adam Begier
  Tel: 503-949-763 w godzinach 10-16

  Wszelkie prawa zastrzeżone disco-polo.info. Realizacja F&A MEDIA