2018-12-10T17:58:00+01:00 "Królowa" od MiłegoPana to plagiat?! Mamy oficjalne oświadczenie w sprawie hitu disco polo! Jako pierwsi publikujemy pełną i sprawdzoną informację na temat rzekomego plagiatu piosenki pt. "Królowa". https://disco-polo.info/uploads/news/2018/12/krolowa-od-milegopana-to-plagiat-mamy-oficjalne-oswiadczenie-w-sprawie-hitu-disco-polo-1544455129.jpg

"Królowa" od MiłegoPana to plagiat?! Mamy oficjalne oświadczenie w sprawie hitu disco polo!

Autor: Adam Begier , 10 Grudzień 2018  17:58
"Królowa" od MiłegoPana to plagiat?! Mamy oficjalne oświadczenie w sprawie hitu disco polo!
Źródło zdjęć: materiały prasowe

Jako pierwsi publikujemy pełną i sprawdzoną informację na temat rzekomego plagiatu piosenki pt. "Królowa".Reklama

"Królowa" to obecnie jeden z najpopularniejszych utworów disco polo w Polsce. Produkcja MiłegoPana wywołała na rynku muzycznym ogromne zamieszanie, gdyż wiele osób uznało, że to plagiat. Jako pierwsi podajemy dokładne stanowisko wydawcy MiłegoPana, czyli firmy Lemon Records.

Podkład do utworu „Królowa” został zakupiony legalnie na ogólnodostępnej stronie zajmującej się sprzedażą produkcji muzycznych. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od producenta i autora przedmiotowego aranżu, układu akordów, zagrywek instrumentalnych wynika, że zespoły / osoby reprezentujące: Saygon i JJ Disco Grupa, które znajdują się pod wskazanymi przez Państwa linkami, kupiły niewyłączne licencje do aranżacji pod roboczym tytułem „Słodka wariatka”, wystawionej na jego stronie.

Zobacz również: Przebój 'Jesteś mym marzeniem' Niezapomnianej -rewolucja w disco polo? Sprawdź, dlaczego wszyscy o tym mówią

MiłyPan zakupił aranż na licencji wyłącznej, co oznacza, że nie można go już nigdzie kupić. Nie zmienia to faktu, że aranż wcześniej mógł być kupiony i wykorzystany, tak jak w przypadku ww. zespołów. Zespoły te kupiły ten sam aranż na licencję niewyłączną, co oznacza, że aranż był cały czas w sprzedaży, o czym grupy te wiedziały.

Nie znaliśmy wcześniej piosenek ww. zespołów, ponieważ nie były i nie są one popularne. Na kanale YT mają po kilka tysięcy wyświetleń, więc trudno je odnaleźć.

Jak też widać, sama aranżacja nie wystarczy. Na piosenkę trzeba mieć pomysł, dobry tekst, należy dodać świeżości i oryginalności, żeby całość była interesująca i zwyczajnie dobra. Tak też stało się w przypadku MiłegoPana i jego „Królowej”.

Takie stanowisko przedstawiło nam wydawnictwo Lemon Record, odpowiadając na zapytanie w sprawie domniemanego plagiatu. Jak widać kupiona piosenka to nie wszystko, bo na trzy próby tylko MiłemuPanu udało się osiągnąć wielki sukces w branży disco polo. Ta sytuacja doskonale pokazuje, że nie każdy może zostać gwiazdą.

Znajdź więcej informacji:


Polecamy
DIADEM - Z TOBĄ

Znajdź nas w social mediach
Google News Facebook Instagram YouTube TikTokPrzeczytaj również:
  1. "Bluza" w Nowej Odsłonie - Klubowa Premiera od Zespołu Spontan!
  2. Kobieca odsłona hitu "Halo Księżniczko" podbija sieć! Nie uwierzysz, kim jest ta TAJEMNICZA piękność! Podbije rynek DISCO POLO?!
  3. Kultowy hit zespołu Boys w nowej odsłonie: 'A ja się bawię'
  4. Premiera: "Góraleczko Góraleczko" - Taneczny hit Magik Band
  5. "Gdzie Jesteś Kochana" - Przebój od Kenzo
  6. Nowość: Bartii zaskakuje emocjonalną balladą "Winna" - Musisz to usłyszeć
  7. Bartek Padyasek z Dbomb i jego ukochana Natalia Troczyńska na stoku w Madonna di Campiglio
  8. To jest HIT?! Kultowy przebój grupy Milano w zupełnie nowej odsłonie! Klasyk lat .90 dostał nowe życie!

Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie