Reklama
Polecamy


Reklama

Jest najprzystojniejszym góralem w disco polo, ale ciągle jest sam!

2019-07-18T20:30:00+02:00 Jest najprzystojniejszym góralem w disco polo, ale ciągle jest sam! https://disco-polo.info/Upload/articles/2019/07/jest-najprzystojniejszym-goralem-w-disco-polo-ale-ciagle-jest-sam-1563302169.jpg

Reklama


Źródła zdjęć: materiały prasowe
Reklama


Ogólna

Góralskie nuty Kordiana potrafią uwieść niejedną dziewczynę.

Reklama

Swoje wersje tej góralskiej piosenki wykonuje obecnie już każdy weselny zespół. Wręcz trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek zabawę bez niego, dlatego nie może go też zabraknąć na Weselnym Festiwalu w Mrągowie.

Zobacz również: Wokalistka disco polo zaśpiewała na ślubie swojej siostry! Wzruszające nagranie podbija internet!

Już 16 sierpnia będzie można zobaczyć i posłuchać, jak Wacław Cieślik, kryjący się pod pseudonimem Kordian, zaśpiewa „Hej bystra woda”. – Ten utwór kojarzy mi się z górami. Poznałem go już jako mały chłopak – zdradza nam wokalista, podkreślając, że zwykle od niej rozpoczyna każdy swój koncert.

Niewątpliwie do takiej popularności piosenki przyczyniły się jej covery, stworzone przez takie sławy jak Maryla Rodowicz i zespoły: Bayer Full, Big Dance i Niebiesko-Czarni. – „Hej, bystra woda” śpiewam z przyjemnością, bo dzięki niej wracam wspomnieniami do pierwszych występów na weselach. Cieszę się też, gdy publiczność sama o nią prosi– podkreśla Wacław. 

Jest coś, za czym bardzo tęskni

Ale jest jeszcze jeden utwór, bez którego nie może się obyć żaden koncert artysty. – Mój przebój „Dziewczyna z gór” gram za każdym razem. On nigdy się nie nudzi widowni – przyznaje wokalista. Jaki sposób powstał ten hit? Wystarczyło mu pół godziny, by ułożyć melodię, do której później stworzył słowa.

Tak samo powstają wszystkie jego piosenki. – Studio nagrań urządziłem sobie w domu. Dzięki temu w każdej chwili, gdy poczuję wenę, mogę usiąść przy klawiszach – wyjaśnia artysta. Jego utwory mają wspólny element – należą do folku. – Ten nurt jest mi bliski. Nie śpiewam o byle czym, zależy mi na tym, żeby moje teksty miały jakiś przekaz – mówi Kordian, który podkreśla, że ciemne okulary i starannie ułożona na żel fryzura to tylko poza, która skrywa duszę wielkiego wrażliwca. –

Jestem prawdziwy, nikogo nie udaję – przyznaje wokalista. To ujmuje jego fanów. Jednak chociaż wydaje się, że piosenkarz ma już w życiu wszystko, czego można pragnąć, to jest coś, za czym tęskni. – Czekam na miłość. Kobietę, która w mojej rodzinnej wiosce znajdzie swój raj na ziemi. Tak, jak ja – zaznacza.

Zobacz również: Wielki sukces zespołu Boys! Marcin Miller nie kryje zachwytu!

Czy na Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie, w końcu pozna tę jedyną?

Nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!   


Reklama


Zobacz również

  1. Sławomir Świerzyński dziadkiem na medal?! Gwiazdor disco polo zorganizował wnukom niesamowitą niespodziankę!
  2. Artysta disco polo stanął na ślubnym kobiercu! To wyjątkowa chwila!
  3. Angelika Żmijewska (Top Girls) urzekła fanów! Zmysłowy taniec wokalistki disco polo podbija sieć!


Zobacz również

Reklama

Reklama
Reklama
Akceptuję

Ważne: Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.Więcej informacji w naszej polityce prywatności.