2024-01-24T18:56:00+01:00 Zenon Martyniuk - zespół Akcent. Ile ma lat? Skąd pochodzi - wykształcenie i najważniejsze informacje o Przegląd życia Zenona Martyniuka, Króla Disco Polo: od skromnych początków, przez sukcesy z zespołem Akcent, do ciekawostek z życia prywatnego https://disco-polo.info/uploads/news/zenon-martyniuk---zespol-akcent-ile-ma-lat-skad-pochodzi---wyksztalcenie-i-najwazniejsze-informacje-o-zyciu-krola-disco-polojpg.jpg Disco-Polo.info

Zenon Martyniuk - zespół Akcent. Ile ma lat? Skąd pochodzi - wykształcenie i najważniejsze informacje o życiu króla disco polo


Przegląd życia Zenona Martyniuka, Króla Disco Polo: od skromnych początków, przez sukcesy z zespołem Akcent, do ciekawostek z życia prywatnego

Autor: Adam Begier, 24 Styczeń 2024  18:56
Źródło zdjęć: facebook.com/akcentpolska
Zenon Martyniuk - zespół Akcent. Ile ma lat? Skąd pochodzi - wykształcenie i najważniejsze informacje o życiu króla disco polo
Wybrane dla Ciebie:
 1. Joanna Narożna wygląda jak różowa landrynka? Tak żona Dawida Narożnego podbija internet!
 2. Premiera disco polo: Jacek Gwiazda pt. "Zatrzymać czas"!
 3. Debiutancki album Iness "Oczy Migdałowe" dostępny! Jak kupić płytę?

  Zenon Martyniuk, znany jako „Król Disco Polo”, od przeszło trzech dekad jest nieodłącznym elementem polskiej sceny muzycznej. Jako wokalista zespołu Akcent, Martyniuk stał się symbolem i ikoną gatunku disco polo, ciesząc się ogromną popularnością zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

  Zenon Martyniuk – Wiek i Wzrost

  Nieustające zainteresowanie publiczności Zenonem Martyniukiem sprawia, że wielu fanów ciekawią podstawowe informacje o nim. Wokalista, urodzony 23 czerwca 1969 roku, obecnie liczy 54 lata. Jego wzrost to 175 cm.

  Zenon Martyniuk- Skromne Początki i Rodzinne Korzenie

  Urodzony w Gredelach, w województwie podlaskim, Zenon Martyniuk miał niełatwe początki. Jego rodzina wyznawała różne religie - matka była katoliczką, a ojciec prawosławnym. Wychowywany w obrządku katolickim, Zenon od najmłodszych lat otoczony był muzyką. Jego babka, Nina, wprowadziła go w świat ludowych przyśpiewek i piosenek Anny German, co zapoczątkowało jego zamiłowanie do muzyki.

  Zenon Martyniuk - Edukacja Muzyczna i Pierwsze Kroki na Scenie

  Już od 7 roku życia Zenon rozpoczął swoją muzyczną edukację, ucząc się od wujków, którzy występowali w lokalnych zespołach. Jego pierwsze kroki na scenie to występy w zespołach „Akord” i „Centrum”, gdzie śpiewał popularne wówczas utwory. Martyniuk jest także absolwentem IV LO w Białymstoku i Studium Ekonomicznego w Bielsku Podlaskim.

  Zenon Martyniuk - żona Danuta i syn daniel

  Zenon Martyniuk, mimo swojej nieśmiałości, zyskał serce Danuty, z którą wziął ślub w 1989 roku. Ich syn, Daniel, przyszedł na świat tego samego roku. Życie rodzinne Martyniuka, mimo jego popularności, długo układało się skromnie, z dala od blasku reflektorów.

  W 2019 roku przyszła na świat jego wnuczka, Laura

  Sukcesy z Zespołem Akcent

  Założony w 1989 roku zespół Akcent, którego nazwa powstała z połączenia nazw „Akord” i „Centrum”, stał się szybko jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów disco polo w Polsce. Przełom nastąpił dzięki programom Polsatu, które przyniosły zespołowi ogólnopolską sławę. Ich przeboje, takie jak „Przez twe oczy zielone”, stały się symbolem gatunku i zdobyły miliony wyświetleń na YouTube.

  Zenon Martyniuk nie tylko zyskał uznanie na scenie muzycznej, ale także został upamiętniony w książce i filmie biograficznym. Jego życie obfituje w ciekawe anegdoty i wydarzenia, które podkreślają jego barwną osobowość i wpływ na polską kulturę muzyczną.


  Zenon Martyniuk - Dziki Zachód

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk
  Znajdź więcej informacji:

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Wiosenna gorączka disco polo w Scorpio! Skolim i Rezonans rozgrzeją Wnory Wiechy już 20 i 27 kwietnia!
  2. Premiera teledysku VIOLI do utworu "Jeszcze jeden raz": To pełna tanecznej energii podróż przez miłosne uniesienia
  3. Matt Palmer podbija rynek disco latino?! Jego przebój "Była Piękna" zdobył serca Polaków! Zarobił na nim krocie!
  4. Znana wokalistka disco polo Milena Grzywacz w dziurawym kombinezonie?! Ogromne prześwity odsłaniają nagie ciało!
  5. Klubowa wersja hitu Dawida Narożnego "Królowa jest tylko jedna" od Dance 2 Disco podbije klubowe parkiety w Polsce?! To brzmi świetnie!
  6. Dżentelmeni disco polo Rozpalają YouTube! "Boska Latynoska" stanie się ulubionym hitem Polaków?!
  7. Żona Dawida Narożnego układa sobie życie na nowo?! "To moja nowa MIŁOŚĆ" Co dalej z Jej małżeństwem?
  8. 4Ever powraca z hitem! „Kochanków Miałaś Wielu 2024” – premiera!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie