2024-06-24T06:14:00+02:00 Marcin Miller szczerze o decyzji usunięcia disco polo z TVP "My jako muzycy tego gatunku „mamy” Pols Marcin Miller z zespołu Boys komentuje decyzję TVP o usunięciu disco polo z ramówki. Czy publiczna telewizja poradzi sobie bez popularnego gatunku muzyczne https://disco-polo.info/uploads/news/tvp-bez-disco-polo-jak-zareagowal-na-to-marcin-millerjpg.jpg Disco-Polo.info

Marcin Miller szczerze o decyzji usunięcia disco polo z TVP "My jako muzycy tego gatunku „mamy” Polsat" padł mocne słowa!


Marcin Miller z zespołu Boys komentuje decyzję TVP o usunięciu disco polo z ramówki. Czy publiczna telewizja poradzi sobie bez popularnego gatunku muzyczne

Autor: Goliat, 24 Czerwiec 2024  06:14
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Marcin Miller szczerze o decyzji usunięcia disco polo z TVP
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Gorąca Nowość na Lato: Bosky - "Mamacita"
 2. Szpilki podbijają rynek muzyczny w Polsce! Gwiazdy disco polo zachwycają zmysłowością i energią!
 3. Znani producenci przerobili znany hit "Bo z dziewczynami"! Jak brzmi w takiej wersji disco polo?!
Reklama

  Po zmianach w TVP podjęto decyzję o ściągnięciu z anteny najpopularniejszego gatunku muzycznego: disco polo.

  Lata .90 to okres, w którym disco polo odnotowało największy wzrost popularności. Programy „Disco Relax” oraz „Disco Polo Live” cieszyły się oglądalnością na antenie Polsatu, gromadząc co sobotę i niedzielę miliony telewidzów. Z czasem muzyka ta ewoluowała i zagościła do Telewizji Publicznej, gdzie gościła wiele lat. Niestety, nowy zarząd nie tylko mocno wpłynął na  telewizję, ale również podjął decyzję o tym, aby lubiany przez lata nurt disco polo zniknął z jej ramówki. Decyzja o zdjęciu disco polo z anten TVP rozzłościła fanów, zaś niektórzy artyści, którzy ją tworzą, nie mogą pojąć, dlaczego tak się stało. Jakie podejście ma do tej sprawy lider zespołu Boys, Marcin Miller?

  MARCIN MILLER: „CZY TVP PORADZI SOBIE BEZ DISCO POLO?”

  Marcin Miller z zespołem Boys był, obok Zenka Martyniuka czy Sławomira Świerzyńskiego gwiazdą programów muzycznych na antenach TVP. W związku z usunięciem z ramówki TVP muzyki disco polo, wokalista wyznał, jak muzycy tegoż nurtu radzą sobie bez koncertów w Telewizji Publicznej.

  Według relacji, lidera grupy Boys, obecny prezes TVP, aby odświeżyć wizerunek stacji, musiał pożegnać twarz Zenka Martyniuka. Marcin uważa jednak, że słowa, które wyszły z ust prezesa, nie pasują do poprawności politycznej.

  - „(…) To takie szukanie winy u każdego, tylko nie u siebie. Telewizja telewizją, ale publika ma słuchać i oglądać to, co aktualna władza ma do powiedzenia. Jako artysta disco polo, czyli ten „drugiej kategorii” przywykłem do takiego traktowania.” – mówił w rozmowie z Faktem lider zespołu Boys.

  Redakcja Faktu ciągnąc temat, zapytała Millera o to, czy jego zdaniem muzyka disco polo poradzi sobie bez TVP. Odpowiedź wokalisty były jednoznaczna

  - (…) Może należy zadać pytanie: czy TVP poradzi sobie bez disco polo? My jako muzycy tego gatunku „mamy” Polsat.  

  Marcin Miller dał do zrozumienia, że jego muzyka, jak i jego kolegów po fachu, znajdzie odbiorców w innych stacjach i na pewno twórcy tego nurtu poradzą sobie bez dwóch zdań. Pytanie Marcina jednak jest słuszne – czy to stacja TVP będzie dobrze prząść? 

  Reklama

  BOYS - JAKBYŚ BYŁA

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk
  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  KAROLINA DZIUBIŃSKA - Juan De Marco

  Cristo Dance - Miłość

  Wojciech Kaczmarek

  LAURA - Nasz czas

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Nowa przebojowa letnia piosenka od zespołu Camasutra: "Pragnę Cię" | VIDEO
  2. Dawid Narożny o muzyce: „Autotune to jest najpopularniejsza wtyczka.” Będzie miał problemy? Artysta chciałby cofnąć czas?!
  3. Giganci zdeklasują konkurencje?! Sławomir i Zenon Martyniuk w nowym utworze „Tańcz”!
  4. Marcin Miller wyjawia sekrety zza kulis kariery! Trudno w to uwierzyć. Ludzie są bezlitośni!
  5. Szlagierowy Zawrót Głowy – Muzyczny Fenomen Dwóch Pokoleń! Bilety wyprzedają się błyskawicznie!
  6. Wypadek zespołu Playboys podczas powrotu z koncertu - co się wydarzyło?
  7. Nowa wersja hitu "Maleńka" Justyny Lubas zaskakuje mocnym brzmieniem! Ta nowość podbije serca Polaków?!
  8. Żona Jacka Kurskiego oskarża nową władzę o wstydzenie się polskości?! Powód? Brak Disco Polo w TVP

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie