2015-07-16T17:00:00+02:00 Felieton: Rozebrane disco polo i nie tylko Przepis na współczesny klip disco polo brzmi banalnie prosto. Solidną porcję durnego tekstu doprawić hojną dawką nagich panienek i okrasić brakiem jakiejkolwiek inwencji tw https://disco-polo.info/uploads/news/2015/07/11223707_706239546174909_3653636021742683351_n.png Disco-Polo.info

Felieton: Rozebrane disco polo i nie tylko


Przepis na współczesny klip disco polo brzmi banalnie prosto. Solidną porcję durnego tekstu doprawić hojną dawką nagich panienek i okrasić brakiem jakiejkolwiek inwencji twórczej. Taki mechanizm działania cechuje większość obecnych ,,artystów̶...

Autor: Adam Begier, 16 Lipiec 2015  17:00
Źródło zdjęć:
Felieton: Rozebrane disco polo i nie tylko
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Top Girls w letniej ofensywie: Nowe teledyski już w czerwcu!
 2. Zenon Martyniuk zaśpiewał dla mam! Zobacz wyjątkowe wykonanie hitu "Mamo jesteś jak anioł"
 3. Justyna Lubas zachwyca na żywo z hitem "Po co"!
Reklama

Przepis na współczesny klip disco polo brzmi banalnie prosto. Solidną porcję durnego tekstu doprawić hojną dawką nagich panienek i okrasić brakiem jakiejkolwiek inwencji twórczej. Taki mechanizm działania cechuje większość obecnych ,,artystów” nurtu disco polo. Mało pocieszający jest fakt, że inne gatunki muzyczne funkcjonują podobnie. Mamy do czynienia z rozkwitem plastikowej sztuki, której symbolem są nagie biusty i pośladki, a jednocześnie absolutna pochwała najniższych ludzkich instynktów. Fenomen płytkiej twórczości stanowi ponurą wizytówkę czasów współczesnych.

 

Pseudokultura, której głośnikiem stało się również obecne disco polo, wywiera szkodliwy wpływ na społeczeństwo. Szczególnie na młodzież, która ,,łapie” styl bycia promowany przez żałosnych twórców. Pseudoartyści rujnują hierarchię zdrowych wartości, zastępując ją zepsuciem i zgorszeniem. Tworzą rzeczywistość, w której króluje seks, rozrywka i beztroska. Człowieka degradują do rangi zwierzęcia, niezdolnego do opierania się pokusom i wyciszania popędów.

 

W programie ,,Bez kompleksów” dobitnie ujął opisywaną problematykę Marcin Siegieńczuk. Jego zdaniem ambitna twórczość ginie dziś w gąszczu zalewającej rynek tandety. Innymi słowy, we współczesności nie opłaca się być artystą z krwi i kości. Według muzyka refleksyjny przekaz nie znajduje dziś poklasku w odróżnieniu od prostactwa, które bryluje na salonach. Twórcy tacy jak Siegieńczuk, przywracają wiarę w powrót przyzwoitego disco polo, wolnego od porno-bełkotu. Jest wśród nich Yankiel – ,,ortopeda, co trochę pisze i trochę śpiewa” – którego klipy nienasączone rewią roznegliżowanych ciał, wabią smacznym i subtelnym przekazem.

 

Obecny wizerunek disco polo bez wątpienia związany jest z upartą popularyzacją liberalnego trybu życia. Założeniami tego modelu są bezstresowe wychowanie, kult seksu i brak zakorzenionego w chrześcijańskich wartościach kręgosłupa moralnego. Reprezentujący liberalizm twórcy zachęcają społeczeństwo do odrzucenia jakichkolwiek zahamowań na rzecz bezpretensjonalnego praktykowania przyjemności. W tym ujęciu płeć piękna staje się wyłącznie obiektem cielesnego pożądania, rozkoszą, której nie można sobie odmówić. Co najgorsze, kobiety najwyraźniej ten model zaakceptowały, bo ich wyzywający styl bycia to norma w przypadku współczesnej ,,sztuki” (i nie tylko).

 

Przyzwoitość zwykła wygrywać spory z deprawacją i oby udało jej się rozstrzygnąć współczesne dziejowe zawirowania, dotyczące również disco polo, na swoją korzyść. Jako ludzie powinniśmy cenić subtelność zamiast otaczać czcią odsłonięty tyłek. Dotarło? Chcieć, to móc, o czym świadczą poniższe przykłady.

 

Yankiel – Na koniec świata

 

Marcin Siegieńczuk – Nadal Cię kocham

Znajdź więcej informacji:


Polecamy
BOSKY - Ta Jedyna

Znajdź nas w social mediach
Google News Facebook Instagram YouTube TikTokPrzeczytaj również:
 1. Żona Dawida Narożnego przefarbowała się na różowo?! Odważna zmiana wizerunku Joanny!
 2. Romantyczna premiera Disco Polo idealna na pierwszy taniec: Marioo - Dobrze, że Ciebie mam
 3. Polsat Hit Festiwal 2024: Kto Wystąpi i Gdzie Oglądać? Dziś na scenie SKOLIM!
 4. Cesarz disco polo Sławomir Świerzyński śpiewa hit Skolima pt. „Temperatura”! Wideo podbija Internet!
 5. Playboys rozgrzali Lublin! Tłumy na koncercie zespołu disco polo
 6. Tak spędza czas Zenon Martyniuk! Król disco polo pokazał wyjątkowe nagranie z domu! VIDEO
 7. Zespół Juhasi wzrusza nowym hitem! "Podziękowanie dla rodziców" – Idealny utwór na Twoje wesele!
 8. Zdjęcie bez Koszulki Loverboya z Basenu na Kanarach Podbija Internet

Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie