Dox

DoxNajnowszy artykuł o Dox

"Byłaś" – nowość od DOX & Dance 2 Disco! Posłuchajcie premiery

2024-03-09 17:53

Zanurz się w emocjonalnych rytmach disco polo z nowym hitem „Byłaś” od DOX & Dance 2 Disco. Energetyczny, idealny na imprezy utwór już podbija serca Czytaj więcej

Reklama

Dox to polski zespół muzyczny, którego początki sięgają roku 2014, gdy powstał w malowniczym Kędzierzynie-Koźlu. Założycielami grupy byli wyjątkowo utalentowany wokalista i instrumentalista, Michał Kacperczyk, oraz ekstrawagancki basista i akordeonista o imieniu Wiesław Chęć.

Wspólnie złożyli barwne muzyczne puzzle, które dopełniali wirtuoz perkusji Krzysztof Kabut i wprawiony w brzmieniach gitarzysta Andrzej Żelaśkiewicz. Niebawem zaistnieli na szerszej scenie, gdy ich pierwsza piosenka, "Hej Lato," zdobyła serca publiczności podczas ogólnopolskiego konkursu Przebojem na antenę.

Zespół dojrzał w swym muzycznym poszukiwaniu, a wkrótce dołączył doń utalentowany DJ Markus z Krakowa, który wprowadził nową dynamikę i stylizację ich twórczości.

W roku 2015 ukazał się ich debiutancki album studyjny, "Zakręceni w Disco Polo," stanowiący unikalne połączenie radości i melancholii. Michał Kacperczyk wykazał się niebywałym talentem, komponując większość utworów na płycie. Ich niesamowite hity, takie jak "Czarodziejka snów," "Hoppapa" oraz "Będziemy tańczyć milion lat," zdobyły uznanie i uwiodły publiczność, a teledyski do nich stały się dziełami sztuki.

Kolejne lata przyniosły przemiany w składzie, kiedy to perkusista Krzysztof Kabut i gitarzysta Andrzej Żelaśkiewicz zdecydowali się odejść. W zespole pojawił się zdolny gitarzysta Jarosław Mikulski, a także dwie niezwykle zdolne wokalistki, Ola i Ala Gomuła. Wzmocnieni nowymi członkami zespołu, Dox zrobiło wrażenie na widowni programu Discostar, gdzie dotarli do finału, zdobywając drugie miejsce.

Zauroczeni brzmieniem Dox, fani muzycznych emocji przyjęli ich kolejne single z otwartymi ramionami. Utwory takie jak "Twoje listy do," "Moja prawdziwa miłość," oraz nowa wersja przeboju "Czarodziejka snów" wciąż znajdują się na ustach miłośników.

W roku 2018 Dox obdarzyło swoich fanów nie tylko pięknym teledyskiem do singla "Znów mi się śnisz," ale również drugim albumem studyjnym o tytule "Wszystko dla miłości." Nowy gitarzysta, Karol Nowaczek, w pełni wtopił się w energię zespołu, dodając jeszcze większego zapału do ich występów.

Świetnym prezentem dla swoich wiernych słuchaczy było wydanie świątecznego albumu z kolędami i pastorałkami, który wydany został przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Podążając swoją muzyczną drogą, zespół musiał stawić czoła zmianom. W lutym 2019 roku Jarosław Mikulski opuścił Dox ze względów osobistych, ale miejsce gitarzysty zostało zajęte przez utalentowanego Karola Nowaczka, który od tego momentu stał się pełnoprawnym członkiem grupy.

Wiesław Chęć, zajmujący się organizacją koncertów, zdecydował się odejść z zespołu z powodów zdrowotnych, ale jego wkład i pasja pozostaną zawsze w sercach fanów.

Dox to zespół, który przenosi słuchaczy w magiczny świat tanecznych rytmów i melodyjnych dźwięków. Ich muzyka sprawia, że każdy chce dołączyć do tego muzycznego wiru, od zwycięstwa po świąteczne brzmienia.

Zespół cały czas jest aktywny na rynku disco polo. 

Skład zespołu:

Michał Kacperczyk

Reklama
Artykuły o Dox (15)