2023-07-08T21:20:00+02:00 Zenon Martyniuk dlaczego nazywają go "Białym cyganem"?! Zenek Martyniuk, legenda disco polo, wyjaśnia tajemnicę pseudonimu "Biały Cygan". Bliska przyjaźń z Don Vasylem i fascynacja kulturą romską. Muzyka, która łączy https://disco-polo.info/uploads/news/zenek-martyniuk-tajemnica-pseudonimu-bialy-cyganjpg.jpg Disco-Polo.info

Zenon Martyniuk dlaczego nazywają go "Białym cyganem"?!


Zenek Martyniuk, legenda disco polo, wyjaśnia tajemnicę pseudonimu "Biały Cygan". Bliska przyjaźń z Don Vasylem i fascynacja kulturą romską. Muzyka, która łączy społeczności.

Autor: Adam Begier, 08 Lipiec 2023  21:20
Źródło zdjęć: AKPA
Zenon Martyniuk dlaczego nazywają go
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Mariusz Winnicki Classic i Zenon Martyniuk w duecie na żywo! Legendy disco polo zaskoczyły tym HITEM Polaków!
 2. Goka w nowym singlu „Kosmos” – Energetyczny Hit!
 3. Legendarny HIT kultowej grupy disco polo Milano w wykonaniu Maćka Kasprzyka porwał tłumy w Mikołajkach!
Reklama

  Przyjaźń, romski język i nietypowe przezwisko

  Zenek Martyniuk, legendarny wokalista disco polo, niedawno wyjawił swoją niezwykłą nazwę - "Biały Cygan". Czym jest to nietypowe określenie i kto właściwie nazywa tak popularnego artystę? Nawet najwierniejsi fani mogą być zaskoczeni tą historią, która skrywa w sobie fascynujące tajemnice.

  Ikona disco polo - Zenek Martyniuk

  Nie trzeba przedstawiać Zenka Martyniuka żadnemu Polakowi. Jego nazwisko jest znane w całym kraju, niezależnie od preferencji muzycznych. Niezaprzeczalnie, Martyniuk cieszy się ogromną popularnością i ma wierną rzeszę fanów. Ci, którzy są oddani swojemu idolu, posiadają wiedzę na jego temat, jednak tylko nieliczni znają genezę pseudonimu "Biały Cygan".

  Bliska przyjaźń z Don Vasylem

  Nie jest tajemnicą, że Zenek Martyniuk od wielu lat utrzymuje bliskie stosunki z Don Vasylem. Choć mogłoby się wydawać, że obaj artyści są rywalami, to ich relacja udowadnia, że w show-biznesie istnieje miejsce na prawdziwą przyjaźń. Sympatia Króla Cyganów do Martyniuka przełożyła się również na innych członków społeczności romskiej.

  Zaskakujące zainteresowanie językiem romskim

  Zenek Martyniuk, rozwijając swoje lingwistyczne zdolności, postanowił nauczyć się języka romskiego. To zainteresowanie nie tylko zaimponowało jego romskim kolegom, ale również było dla nich inspiracją do nadania mu pseudonimu - "Biały Cygan". Martyniuk nie ukrywa swojego związku z tą kulturą i chętnie angażuje się w jej rozpowszechnianie.

  Co kryje się za określeniem "Biały Cygan"?

  Przyjaciele Zenka Martyniuka twierdzą, że może mieć romskie korzenie. Jednak sam wokalista stanowczo zaprzecza tym domysłom i tłumaczy, dlaczego właśnie tak został nazwany. Oni nazywają mnie "Białym Cyganem", mówiąc, że moja matka lub ojciec byli Cyganami - ale to nieprawda. Jedyne, co mnie łączyło z rodziną Wysockich, to bliska relacja. Znałem Kazika i jego braci, którzy wiedzą, że jestem muzykalny. Kiedy do nich przyjeżdżam, siadamy z gitarą i akordeonami, wspólnie śpiewamy - wyjawił Martyniuk w rozmowie z portalem "Onet". Zenek Martyniuk - artysta, który zdołał zdobyć serca publiczności nie tylko swoją muzyką, ale również osobistym zaangażowaniem i połączeniem różnych kultur. Określenie "Biały Cygan" staje się zatem symbolem bliskiej więzi z romską społecznością i dowodem na to, że muzyka potrafi łączyć różne środowiska.

  Reklama

  Akcent - Przez Twe oczy zielone (Mr. Slide Remix 2023)

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk
  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  ROY - Ja i Ty - NOWOŚĆ 2024

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Zenon Martyniuk zachwyca solowym wykonaniem "W sercu mi graj"!
  2. Alvaryo zaskakuje nowym hitem "Ostatnie spotkanie"! PREMIERA!
  3. Papi z nowym hitem! "Wino i Róże" zachwyca fanów disco polo
  4. Puściły nerwy?! Żona Dawid Narożnego Piękni i Młodzi szczerze o relacji z mężem "tyle nerwów mi przysparza"
  5. "Zakochać się" – Niezwykły letni Hit Bayera, który podbija internet! Zobacz, dlaczego wszyscy o tym mówią!
  6. Znana wokalistka Disco Polo została mamą! Fani nic nie wiedzieli?! Gratulacje!
  7. Najlepszy duet roku? Cleo i Skolim na szczycie! "Dziewczyno piękna" podbija internet, osiągając niewiarygodne wyniki.
  8. Tak wygląda partnerka uwielbianego gwiazdora disco polo! Zjawiskowa Natalia Troczyńska rozpala internet!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie