2023-12-15T10:00:00+01:00 RMF FM na Czele Słuchalności, VOX FM i SuperNova notuja spor wzrosty! Analiza trendów słuchalności radiowej w Polsce: RMF FM liderem, znaczące wzrosty VOX FM i SuperNova w grupie 16-49 lat. https://disco-polo.info/uploads/news/rmf-fm-na-czele-sluchalnosci-vox-fm-i-supernova-notuja-spor-wzrostyjpg.jpg Disco-Polo.info

RMF FM na Czele Słuchalności, VOX FM i SuperNova notuja spor wzrosty!


Analiza trendów słuchalności radiowej w Polsce: RMF FM liderem, znaczące wzrosty VOX FM i SuperNova w grupie 16-49 lat.

Autor: Adam Begier, 15 Grudzień 2023  10:00
Źródło zdjęć: voxfm.pl
RMF FM na Czele Słuchalności, VOX FM i SuperNova notuja spor wzrosty!
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Impreza roku?! Cud, miód i malina – Zespół MIG gwiazdą na Roztańczony PGE Narodowy!
 2. Polonia Go pokochała?! Dawid Narożny Piękni i Młodzi skradł show w Oberhausen! Tłumy śpiewały z gwiazdą disco polo!
 3. To najlepsze koncerty? Skolim rozgrzał Grodków do czerwoności! Zobacz, co wydarzyło się na koncercie króla latino!
Reklama

  W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie mediów, radio pozostaje kluczowym medium informacyjno-rozrywkowym. Najnowsze dane dotyczące słuchalności radiowej w Polsce rysują interesujący obraz preferencji słuchaczy w grupie wiekowej 16-49 lat. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej trendom i zmianom, które nastąpiły w ostatnich miesiącach na polskim rynku radiowym.

  RMF FM Utrzymuje pozycję lidera!

  RMF FM, znane i cenione w całej Polsce radio, utrzymuje swoją dominującą pozycję wśród słuchaczy w grupie wiekowej 16-49 lat. Według raportu przygotowanego przez portal Wirtualnemedia.pl, na podstawie danych Radio Track Kantar Polska, stacja ta może pochwalić się udziałem na poziomie 31,6% w okresie od sierpnia do października 2023 roku. Co ciekawe, choć RMF FM utrzymuje pozycję lidera, to jednak odnotowuje spadek o 1,1 punktu procentowego w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim. Jest to największy spadek w zestawieniu, który może sugerować zmieniające się gusta i preferencje słuchaczy.

  Zmiany na Podium: Radio ZET i Eska

  Warte uwagi są także zmiany na pozostałych miejscach podium. Radio ZET i Eska, dwa inne znaczące graczyna rynku radiowym, również odnotowują zmiany w swoich udziałach słuchalności. Eska, która zajmuje miejsce tuż za RMF FM, zanotowała spadek o 0,7 punktu procentowego, osiągając poziom 11,1%. Dane te wskazują na nieustanne przetasowania w branży i różnorodność preferencji odbiorców.

  VOX FM i SuperNova spore wzrosty!

  Jednak najbardziej spektakularne zmiany dotyczą stacji VOX FM i SuperNova, które ex aequo mogą pochwalić się największym wzrostem słuchalności. VOX FM, znane ze swojego unikalnego repertuaru i angażujących programów, wzrosło o 0,6 punktu procentowego do 4,5%, a SuperNova - stosunkowo nowa stacja na rynku - osiągnęła wzrost do 1,6%. Ten znaczący wzrost może być wynikiem skutecznej strategii marketingowej, atrakcyjnego doboru treści oraz zdolności do dotarcia do nowych grup odbiorców.

  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  ROY - Ja i Ty - NOWOŚĆ 2024

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Roxaok zaprasza, na letnie koncerty 2024 Sprawdź, Gdzie Usłyszysz Jej Hity!
  2. Nowy hit od Woners - 'Sheraton' rozgrzewa scenę! Paulina Budyś i Maraquja Show w niezwykłym teledysku
  3. Wielki przebój "Bania u Cygana"podbija na nowo sieć! Wszystko dzięki producentom Thrill i Hazel. To będzie przebój lata?!
  4. Robi wrażenie! Tak wygląda trasa koncertowa gwiazd disco polo Topky Lato 2024! Gdzie zagrają Angelika Żmijewska oraz Paula Karpowicz-Zimecka?
  5. Bartek Padyasek Dbomb wzruszony "..mogę dać tyle radości"! Piękny gest gwiazdora disco polo!
  6. Mariusz Winnicki Classic i Zenon Martyniuk w duecie na żywo! Legendy disco polo zaskoczyły tym HITEM Polaków!
  7. Ogień na scenie! Gwiazdor disco polo Kamil Kossakowski zrobił wielkie show! Ten koncert DiscoBoys zapamiętają na długo VIDEO
  8. To najpiękniejsza piosenka na pierwszy taniec w 2024 Roku? Oto hit "Lubię Patrzeć Jak Tańczysz"

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie