2023-08-15T17:59:00+02:00 Muzyka, Tradycja i Świętowanie: Zenek Martyniuk i Piotr Cugowski na Dożynkach Wojewódzkich 2023 Świętuj Dożynki Wojewódzkie 2023 z Zenkiem Martyniukiem i Piotrem Cugowskim. Muzyka, tradycja i radość na lotnisku w Radawcu Dużym. Pod Patronatem Prezydenta RP. https://disco-polo.info/uploads/news/muzyka-tradycja-i-swietowanie-zenek-martyniuk-i-piotr-cugowski-na-dozynkach-wojewodzkich-2023jpg.jpg

Muzyka, Tradycja i Świętowanie: Zenek Martyniuk i Piotr Cugowski na Dożynkach Wojewódzkich 2023

Autor: Adam Begier , 15 Sierpień 2023  17:59
Muzyka, Tradycja i Świętowanie: Zenek Martyniuk i Piotr Cugowski na Dożynkach Wojewódzkich 2023
Źródło zdjęć: materiał prasowy

Świętuj Dożynki Wojewódzkie 2023 z Zenkiem Martyniukiem i Piotrem Cugowskim. Muzyka, tradycja i radość na lotnisku w Radawcu Dużym. Pod Patronatem Prezydenta RP.Reklama

  Reklama

  W dniu 27 sierpnia br., lotnisko w Radawcu Dużym stanie się areną niezapomnianych przeżyć dla mieszkańców Lubelszczyzny. Już po raz kolejny Dożynki Wojewódzkie będą miejscem, w którym złączą się tradycja, kultura oraz rozrywka. Tegoroczne wydarzenie przyciągnie tłumy nie tylko dzięki uroczystościom dożynkowym, lecz również wyjątkowym koncertom Zenka Martyniuka i Piotra Cugowskiego.

  Odkrywanie Lubelskich Tradycji

  Dożynki to nie tylko okazja do świętowania plonów ziemi, lecz także zachowanie i pielęgnowanie tradycji ludowej. W trakcie tego wyjątkowego święta, lodowe koła gospodyń wiejskich staną do rywalizacji w tworzeniu pięknych wieńców dożynkowych. To prawdziwa gratka dla miłośników rękodzieła i artystycznych wytworów z plonów. Spośród wielu niesamowitych dzieł, zostaną wybrane najpiękniejsze, które podkreślą bogactwo ziemi i umiejętności lokalnych twórców.

  Gastro i Handel Regionalny

  Dożynki Wojewódzkie to również świetna okazja do degustacji i zakupów regionalnych produktów. W kramikach rozstawionych na terenie lotniska, lokalni przedsiębiorcy oferują żywność ekologiczną oraz tradycyjne, ręcznie wykonane ozdoby. To prawdziwa uczta dla smakoszy i pasjonatów kultury ludowej, którzy pragną przywieźć do domu kawałek Lubelszczyzny.

  Program Uroczystości

  Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 11:00 zapowiada barwny korowód wieńców, w którym udział wezmą delegacje z całego regionu. Następnie, o godzinie 13:15, przewidziany jest obrzęd dożynkowy oraz ceremoniał dzielenia się chlebem, symbolizujący dziękczynienie za tegoroczne plony. To piękne i wzruszające chwile, podczas których wspólnota łączy się w podziękowaniu za dary ziemi.

  Roztańczona Noc z Muzyką Gwiazd

  Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów Dożynek Wojewódzkich jest wieczorna rozrywka. Tegoroczne święto plonów będzie miało wyjątkowego klimatu muzycznego, bowiem o godzinie 17:00 na scenie pojawi się król disco polo - Zenon Martyniuk wraz z zespołem Akcent. To gwarancja niesamowitego show i doskonałej zabawy dla mieszkańców całego województwa. Wystąpią również Bayera oraz Turnioki, zapewniając rozrywkę na najwyższym poziomie. A na zakończenie tej niezapomnianej nocy, publiczność będzie mogła bawić się przy piosenkach ikony polskiej sceny muzycznej - Piotra Cugowskiego.

  Pod Patronatem Prezydenta RP

  To ważne wydarzenie ma nie tylko lokalne znaczenie. Dożynki Wojewódzkie 2023 odbywają się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. To świadectwo rangi i znaczenia tego święta dla całego kraju oraz podkreślenie wartości tradycji, wspólnoty i kultury ludowej. W niedzielę 27 sierpnia, lotnisko w Radawcu Dużym stanie się miejscem, w którym złączą się tradycja, muzyka i wspólna radość. Dożynki Wojewódzkie 2023 to okazja do celebrowania plonów ziemi, odkrywania regionalnych tradycji i bawienia się przy dźwiękach najlepszej polskiej muzyki. To wydarzenie, które nie tylko umożliwi mieszkańcom Lubelszczyzny wspólne świętowanie, ale także wpisze się w bogatą mozaikę kulturową Polski.

  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  DIADEM - Z TOBĄ

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Joanna Narożna znów na ustach wszystkich! Zobacz Jej oszałamiająca stylizację, która zwala z nóg
  2. Szok! Polsat zrobi sylwestra w Zakopanem?!
  3. HOT! Angelika Żmijewska z zespołu Topky rozpala wyobraźnię: Zobacz jej mega ponętny urodzinowy strój!
  4. Niezapomniany koncert z zespołem Effect w klubie Explosion! Już 17 lutego w Warszawie!
  5. Odważny krok w świecie Disco Polo: 'Winna' Bartii zmienia zasady gry?!
  6. PILNE! Krok od tragedii! Groźny wypadek wokalisty disco polo! Zderzenie z 300-kilogramowym łosiem! Zobaczcie zdjęcia z miejsca wypadku!
  7. WOW! Agbe w niezwykle skąpym stroju! Wygląda jak bogini!
  8. Nowe oblicze hitu: Rompey i ich „W Leonie” w nowej odsłonie

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie