Łobuzy zagrali na Festiwalu w Dechę 2026 w Rzeczniowie. Zespół wszedł na scenę w niedzielę 26 lipca 2026, a organizator zapowiedział go na Facebooku krótkim wezwaniem do publiczności, w którym padł tytuł największego przeboju grupy. Impreza w Rzeczniowie ruszyła o godzinie 14:30, a nagranie z występu Łobuzów jest już dostępne w naszym serwisie.
Łobuzy w Rzeczniowie i „Ona czuje we mnie piniądz" na scenie
Zapowiedź organizatora nie zostawiła wątpliwości, po co ludzie ustawili się pod sceną:
„Ona czuje we mnie piniądz! Zróbcie największy hałas! Na scenie Łobuzy!"
„Ona czuje we mnie piniądz" to numer, od którego wszystko się zaczęło. Singiel ukazał się 2 lipca 2015 roku nakładem wytwórni My Music, teledysk nakręcono w Dubaju, a utwór pokrył się diamentową płytą i ma na YouTube ponad 99 milionów wyświetleń. Po jedenastu latach nadal jest to piosenka, którą organizatorzy imprez plenerowych wywołują zespół na scenę.
W repertuarze koncertowym Łobuzów mocną pozycję zajmuje też „Mandacik", duet z Zenkiem Martyniukiem wydany 1 lipca 2025 roku. Teledysk przekroczył 40 milionów wyświetleń, a artyści odebrali za niego złotą płytę podczas Roztańczonego PGE Narodowego 2025.
Festiwal w Dechę 2026 w Rzeczniowie z Łobuzami w programie
Festiwal w Dechę odbywa się w Rzeczniowie w województwie mazowieckim, w powiecie lipskim. To plenerowa impreza z muzyką taneczną i disco polo, na którą wstęp mają całe rodziny. Tegoroczna edycja wypadła w ostatnią lipcową niedzielę, w środku sezonu koncertowego, kiedy Łobuzy grają niemal wyłącznie na dużych imprezach plenerowych.
Łobuzy latem 2026: Opole, Mrągowo i PGE Narodowy
Rzeczniów to dopiero początek sierpniowego maratonu. Już 1 sierpnia zespół zagra na Wakacyjnym Koncercie Gwiazd w Opolu, dzień później pojawi się w Nacesławicach w gminie Błaszki, a 14 sierpnia wystąpi na Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie. Kolejnego dnia, 15 sierpnia, grupa zagra w Czerwińsku nad Wisłą. Najważniejszy termin sezonu to 10 października 2026, kiedy Łobuzy wystąpią na jubileuszowej, dziesiątej edycji Roztańczonego PGE Narodowego w Warszawie.
Poza sceną też się dzieje. 24 lipca zespół pojawił się razem z Zenkiem Martyniukiem w reklamie Żywiec Zdrój Mocny Gaz, a 17 czerwca znalazł się w składzie Roztańczonej Reprezentacji, która nagrała „Piękni Ludzie", hymn tegorocznej edycji koncertu na PGE Narodowym.
Łobuzy działają od 2015 roku. Wokalistą jest Bogumił Romanowski, występujący pod pseudonimem Boogie, a obok niego na scenie grają gitarzysta Filip „Fifon" Pacholczyk i Jabba Drummer. Zespół określa swój styl jako disco yolo, czyli disco polo z przymrużeniem oka, a do jego ostatnich wydawnictw należą „Jak ta lala" nagrane z FRIENDZ oraz starszy „Zbuntowany anioł".
Zobacz nagranie z występu Łobuzów w Rzeczniowie w naszym serwisie.


