2024-05-27T06:14:00+02:00 Koniec z disco polo?! Sylwester w Zakopanem bez "Sylwestra Marzeń": Nowe zasady i pomysły burmistr Nowy burmistrz Zakopanego rezygnuje z "Sylwestra Marzeń". Jakie zmiany czekają mieszkańców i turystów w tym roku? https://disco-polo.info/uploads/news/sylwester-w-zakopanem-bez-sylwestra-marzen-nowe-zasady-i-pomysly-burmistrzajpg.jpg Disco-Polo.info

Koniec z disco polo?! Sylwester w Zakopanem bez "Sylwestra Marzeń": Nowe zasady i pomysły burmistrza


Nowy burmistrz Zakopanego rezygnuje z "Sylwestra Marzeń". Jakie zmiany czekają mieszkańców i turystów w tym roku?

Autor: Adam Begier, 27 Maj 2024  06:14
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Koniec z disco polo?! Sylwester w Zakopanem bez
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Gorąca Premiera: Nowy hit od zespołu ROY – "Ja i Ty" podbija serce publiczności!
 2. Gwiazdor disco polo w akcji: Tak Kamil Kossakowski Discoboys podbija scenę hitem „Z Tobą”!
 3. "Moje serce tylko dla Ciebie" - Nowa Romantyczna Ballada od Maczo! W klipie wystąpi żona gwiazdora disco polo!
Reklama

  Zakopane, znane z malowniczych krajobrazów i zimowych atrakcji, szykuje się na nową erę imprez sylwestrowych. Nowy burmistrz Łukasz Filipowicz zdecydował się na rewolucję, rezygnując z popularnego "Sylwestra Marzeń" organizowanego przez Telewizję Polską. Jego pomysł na świętowanie Nowego Roku wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców i turystów.

  Nowa Koncepcja Sylwestra w Zakopanem

  Łukasz Filipowicz, burmistrz Zakopanego, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" jasno stwierdził, że miasto potrzebuje zmiany wizerunku. Decyzja o rezygnacji z "Sylwestra Marzeń" jest częścią szerszej strategii, mającej na celu wprowadzenie nowych, lokalnych tradycji sylwestrowych. Filipowicz wyjaśnił, że nowa impreza sylwestrowa będzie miała bardziej kameralny i folklorystyczny charakter, promując lokalnych artystów i twórców.

  Trzeba zmienić wizerunek Zakopanego. Nie będzie rządów Leszka Doruli, nie ma Jacka Kurskiego w TVP, więc i nie będzie "Sylwestra marzeń" – mówi Filipowicz.

  Jego koncepcja spotyka się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców, którzy liczą na mniejszy hałas i mniej problemów z awanturującymi się turystami.

  Opinie Mieszkańców i Turystów

  Decyzja o zmianie formatu sylwestra wywołała różne reakcje. Mieszkańcy Zakopanego i okolicznych miejscowości są głównie zadowoleni z decyzji burmistrza. Katarzyna i Maciej z okolic Zakopanego w rozmowie z "Faktem" wyrażają radość, że miasto zyska na spokoju.

  – Bardzo się z tego powodu cieszymy. Jesteśmy pewni, że turyści i tak przyjadą, a będzie trochę więcej spokoju dla mieszkańców Zakopanego – podkreślają.

  Z kolei przedsiębiorcy z Krupówek, jak Adam z Zakopanego, również wspierają zmiany, wskazując na liczne problemy związane z organizacją masowej imprezy, takie jak niszczenie mienia i wzrost przestępczości.

  Jednak nie wszyscy są zadowoleni. Pan Sławomir, turysta z Radomia, który co roku odwiedzał Zakopane na "Sylwestra Marzeń", jest rozczarowany decyzją burmistrza.

  – Była to impreza fajna, masowa, na którą przyjeżdżało wielu turystów. [...] Zostawiali na pewno sporo pieniędzy. Owszem, pewnie był jakiś wielki bałagan po tym wszystkim. Tak prawdę powiedziawszy, to jednak chyba więcej było plusów za tą imprezą niż minusów – twierdzi.

  Przyszłość Sylwestra w Zakopanem

  Decyzja Łukasza Filipowicza o rezygnacji z "Sylwestra Marzeń" i wprowadzeniu nowego formatu sylwestrowego ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz promocję lokalnej kultury. Choć zmiany te wywołują mieszane reakcje, jedno jest pewne – nadchodzący Sylwester w Zakopanem będzie inny niż dotychczas. Jak nowe pomysły burmistrza wpłyną na popularność zimowej stolicy Polski, pokaże czas. Jedno jest pewne, Zakopane wciąż będzie przyciągać turystów swoim niepowtarzalnym urokiem i atmosferą.

  źródło: o2.pl

  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  ROY - Ja i Ty - NOWOŚĆ 2024

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Nowy hit od Woners - 'Sheraton' rozgrzewa scenę! Paulina Budyś i Maraquja Show w niezwykłym teledysku
  2. Zespół Daj To Głośniej zaczynał w programie DiscoStar! Zobaczcie jak wtedy wyglądała uwielbiana formacja
  3. Massive z nowością "Szkolna love"! Bądź pierwszy, który go usłyszy! | VIDEO
  4. Król disco polo, Zenon Martyniuk, ujawnia zaskakujące nagranie z koncertu w Białej Podlaskiej. Co się tam wydarzyło?
  5. Robi wrażenie! Tak wygląda trasa koncertowa gwiazd disco polo Topky Lato 2024! Gdzie zagrają Angelika Żmijewska oraz Paula Karpowicz-Zimecka?
  6. Co się stanie, gdy najwięksi artyści disco polo połączą siły w jednym utworze? "Złoto" to coś więcej niż tylko muzyka!
  7. Znakomity Koncert Andre w Nowym Sączu - Disco Polo na Najwyższym Poziomie!
  8. Nowy Hit Diadem 'Loty' już podbija YouTube! Czy to Największy Przebój Lata 2024

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie