Premiera

Premiera Spike i Asi już w sieci „Kiedy za oknem deszcz"! Zobaczcie nowość

Premiera Spike i Asi już w sieci „Kiedy za oknem deszcz"! Zobaczcie nowość
Dodaj nas do ulubionych w Google
Zgłoś błąd

Spike i Asia wypuścili „Kiedy za oknem deszcz". Za tanecznym singlem stoi trzech autorów, a teledysk powstał w firmie samego lidera zespołu.

Reklama

Spike i Asia udostępnili wspólny singiel „Kiedy za oknem deszcz", a premiera odbyła się 24 lipca o godzinie 17:00, dokładnie tak, jak zapowiadali kilka dni wcześniej. Utwór jest już dostępny w całości razem z teledyskiem, więc skończył się etap krótkich zapowiedzi i przedpremierowych fragmentów. Robert Klim i wokalistka nie ukrywają przy tym, że nagrali nową wersję piosenki, a nie kompozycję powstałą od zera.

Sami zwrócili się do słuchaczy krótkim wpisem przy premierze:

Reklama

Cześć tu Asia i Robert! Mamy przyjemność zaprezentować Wam nową wersję piosenki pt. Kiedy za oknem deszcz. Mamy nadzieję że się Wam spodoba i zostawicie po sobie ślad w komentarzach, a może nawet udostępnicie dalej! Pozdrawiamy i życzymy miłego odbioru

Kto odpowiada za muzykę i teledysk do „Kiedy za oknem deszcz"

Produkcja jest w całości robotą ekipy skupionej wokół lidera Spike. Muzykę do „Kiedy za oknem deszcz" napisali Wojtek Sarwa, Aleksander Chudyk i Robert Klim, ta sama trójka podpisała się również pod tekstem. Za aranżację i miks odpowiada Levelon, a teledysk zrealizowało RK-Media Robert Klim, czyli firma prowadzona przez samego wokalistę. Klim występuje więc przy tej premierze w trzech rolach jednocześnie: jako współautor, wykonawca i realizator obrazu.

Brzmieniowo singiel trzyma się tego, co grupa zapowiadała, czyli tanecznej, dyskotekowej stylistyki. To kierunek, w którym Spike porusza się od miesięcy, sięgając zarówno po starsze pozycje z własnego katalogu, jak i po nowe produkcje.

Reklama

Spike dotrzymał zapowiedzi z czerwca

Data nie była przypadkowa. Jeszcze 18 czerwca, przy okazji udostępnienia odświeżonej wersji przeboju „Jesteś mała jeszcze za mała" z dopiskiem Version 2026, zespół napisał, że pod koniec lipca planuje wypuścić premierowy materiał wraz z teledyskiem. Wtedy nie ujawniono ani tytułu, ani obsady, ani konkretnego terminu. Wszystkie trzy informacje domknęły się dopiero teraz.

Wcześniej w 2026 roku grupa pracowała głównie na własnym repertuarze i przy udziale gości. W kwietniu ukazała się nowa wersja „Te szalone telefony" nagrana z Dance 2 Disco, w marcu odświeżone „Mam jedno pytanie" ze Seboo, a rok otworzyła nowość „Na zawsze" udostępniona 6 stycznia.

Reklama

Asia w duecie po serii solowych singli

Dla wokalistki to pierwsze wspólne nagranie z zespołem, z którego producenckim zapleczem współpracuje od dłuższego czasu. Asia związana jest z wydawnictwem DICHO, zarządzanym między innymi przez Roberta Klima, a on sam pojawiał się już w kredytach jej solowych utworów. Muzykę i tekst do „Gdy budzę się" napisał razem z Radosławem Kudelskim.

Wcześniej wokalistka wypuszczała materiał wyłącznie pod swoim szyldem, po rozstaniu z agencją For You Kamida, która ma prawa do nazwy Red Queen. Jej ostatnią samodzielną premierą było „Stare disco" z 8 maja.

Spike działa na scenie od 2000 roku, a początki grupy sięgają miejscowości Kowale. Liderem jest Robert Klim, wokalista, kompozytor i instrumentalista, a formację taneczną tworzą Ewa, Paula i Sylwia. Zespół ma na koncie trzy płyty i przeboje takie jak „Czary mary" czy „Weekendowy szał". Asia, czyli Asia Korycka-Banach, wygrała program Disco Star w 2016 roku.

Oglądaj
Zobacz teledysk "SPIKE & ASIA - Kiedy za oknem deszcz"
Oceń artykuł Bądź pierwszy!
Zobacz TOP 20 disco polo
Data publikacji:
Autor:
Dziennikarz muzyczny i redaktor naczelny Disco-Polo.info. W branży disco polo od 2012 roku. Publikuje również wybranie artykuły na Onet.pl oraz WP.pl
Google News Facebook Instagram YouTube TikTok
Udostępnij:
Spike
Spike Strona zespołu, artykuły, teledyski i najważniejsze informacje. Wszystko o Spike