2015-09-01T21:25:00+02:00 Powidlaki 2015 – Krzeszów! 13 września w Niedzielę podczas XIX edycji święta krzeszowskich powideł „POWIDLAKI 2015” wystąpią gwiazdy Eurowizji – Donatan i Cleo, a także autorka przeboju: https://disco-polo.info/uploads/news/

Powidlaki 2015 – Krzeszów!

Autor: Adam Begier , 01 Wrzesień 2015  21:25
Powidlaki 2015 – Krzeszów!
Źródło zdjęć:

13 września w Niedzielę podczas XIX edycji święta krzeszowskich powideł „POWIDLAKI 2015” wystąpią gwiazdy Eurowizji – Donatan i Cleo, a także autorka przeboju: „Bad Girls” – Doda. Na swoim koncie mają platynowe i diamentowe płyty oraz ...Reklama

13 września w Niedzielę podczas XIX edycji święta krzeszowskich powideł „POWIDLAKI 2015” wystąpią gwiazdy Eurowizji – Donatan i Cleo, a także autorka przeboju: „Bad Girls” – Doda. Na swoim koncie mają platynowe i diamentowe płyty oraz dziesiątki milionów wyświetleń na Youtube.

 

Zaś 12 września w Sobotę na scenie zaprezentują się znani i lubiani muzycy disco polo: Diadem, BAFLO oraz MOTIF. Koncerty są okazją do tego, aby posłuchać najgorętszych gwiazd oraz dobrze się bawić. To jedno z największych muzycznych wydarzeń tej jesieni na podkarpaciu.

 

W trakcie dwudniowych obchodów, zawsze na początku września, goście mogą zapoznać się z tradycjami wyrobu powideł, oraz uczestniczyć w kiermaszach sztuki ludowej. Pomysł organizacji Powidlaków zrodził się kilkanaście lat temu, zainspirowany odwieczną krzeszowską tradycją smażenia powideł. Z biegiem lat Powidlaki organizowane najpierw w prywatnej zagrodzie powidlarskiej mieszkańca Krzeszowa Stanisława Kutmana rozrosły się do rangi jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Podkarpacia.

 

Na okolicznych wzgórzach Krzeszowa rośnie tysiące drzew owocowych w wielu, częściowo zdziczałych sadach. Każdej wiosny wzgórza krzeszowskie pokrywają się kwiatami, a jesienią krzeszowianom towarzyszy zapach smażonych śliwek. Smaży się je w wielkich miedzianych kotłach, przez wiele godzin. Śliwki z Krzeszowa rosnące na nasłonecznionych stokach okolicznych wzgórz nie potrzebują dodatkowego cukru, są jedynym składnikiem wytwarzanych tu powideł.

 

Smak krzeszowskich powideł to wielki atut Gminy Krzeszów. Prezentowane były na targach poznańskich, na obchodach Dnia Ziemi w Warszawie oraz w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Krzeszowskie powidła oraz doskonałe krzeszowskie krupiaki tak spodobały się w Polsce, że w 2005 roku niewielkiej gminie Krzeszów przypadł w udziale zaszczyt bycia gospodarzem wojewódzkiej edycji konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo.

 

Krzeszów ze względu na swoje historyczne tradycje, a także na wyjątkowy klimat sprzyjający artystycznym przedsięwzięciom stał się miejscem, które szansę swojego rozwoju upatruje w kreowaniu wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

 

Wielkim sukcesem Powidlaków jest połączenie elementów kultury prowincjonalnej z najciekawszymi zjawiskami współczesnej kultury powszechnej. Wydarzenia towarzyszące Powidlakom są zawsze szeroko relacjonowane przez media zarówno lokalne jak i ogólnopolskie.

 

Serdecznie zapraszamy do aktywnego w nich uczestnictwa, próbowania powideł, podziwiania występów artystycznych oraz udziału w konkursie kulinarnym. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na plakacie:

Powidlaki 2015 - Krzeszów

 

 

Źródło: www.krzeszowgok.pl


Polecamy
CASH - Chciałem z Tobą Tańczyć

MARTIN - DZIŚ JUŻ WIEM

JUSTYNA LUBAS - Tańczmy do RanaPrzeczytaj również:
  1. Cash – Nowa sensacja na scenie Disco Polo? Odkryjcie fenomen zespołu, który podbija rynek!
  2. Dorota Gwiazdowska z Mig olśniewa w bikini na wakacjach!
  3. „Car ideolo” – nowe oblicze LoverBoya w świecie disco polo
  4. "Biały Top" mega klubowa premiera od Tego Gościa! To prawdziwy hicior!
  5. Danuta Martyniuk z amerykańską Policją?! Co się stało?!
  6. Nowość! MiłyPan i Pan Brych – "Przez życie rejs"! Mamy przedpremierę!
  7. Marta Konopla w obłędnej sukience! Te zdjęcia rozpalają internet
  8. Gorąca premiera: Greso - Zapomnij! Posłuchaj nowości
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie