Polsat ogłosił start zgłoszeń do kolejnej edycji „Must Be The Music". Internetowy casting wystartował 1 maja, w dniu emisji pierwszego półfinału trwającej właśnie 13. edycji programu, a wrześniowe castingi stacjonarne odbędą się w sześciu terminach w pięciu miastach Polski. Stawka dla uczestników pozostaje rekordowa: 250 tysięcy złotych oraz występ na Polsat Hit Festiwal w Sopocie. Zgłoszenia trafiają przez oficjalną stronę programu mbtm.polsat.pl, gdzie wystarczy wypełnić formularz, dołączyć nagranie audio lub audio-wideo i zaakceptować regulamin. Producentem wykonawczym pozostaje Endemol Shine Polska.
Harmonogram castingów stacjonarnych - sześć terminów w pięciu miastach
Wrześniowe castingi stacjonarne to moment, w którym uczestnicy zaprezentują się na żywo przed ekipą programu. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie Polsatu, terminy wyglądają następująco:
- 6.09 - Warszawa
- 13.09 - Rzeszów
- 20.09 - Katowice
- 21.09 - Wrocław
- 26.09 - Sopot
- 27.09 - Warszawa
Stolica gości produkcję dwukrotnie, co jest powtórzeniem schematu z poprzedniego roku, kiedy zainteresowanie castingami przekroczyło prognozy organizatorów. Zgłoszenia są otwarte dla solistów, duetów, zespołów i instrumentalistów. Uczestnicy mogą przygotować dowolny utwór - autorski lub cover. To jeden z niewielu polskich talent show, w którym premierowe, własne kompozycje są mile widziane na każdym etapie rywalizacji.
Po sukcesie 13. edycji Polsat liczy na rekordowe zgłoszenia
Nabór do XIV edycji rusza w momencie, gdy 13. odsłona programu właśnie się zakończyła. Finał odbył się 15 maja 2026 roku, a triumfowała Marcelina „Marcycha" Ruczyńska. Pozostałymi finalistami byli Robert Wiewióra, Julia Gawlik, Asia Smajdor i Piotr Odoszewski. Według Macieja Rocka, jednego z prowadzących show, castingi do nowej edycji zgromadziły rekordową liczbę solistów i zespołów - efekt popularności finalistów poprzednich sezonów, w tym duetu Alien x Majtis oraz Kuby i Kuby. W jury zasiadają Natalia Szroeder, Dawid Kwiatkowski, Miuosh i Sebastian Karpiel-Bułecka. Prowadzącymi są Patricia Kazadi, Maciej Rock i Adam Zdrójkowski. Nowe odcinki pojawią się na antenie Polsatu wiosną 2027 roku.
Dla artystów disco polo to potencjalnie ciekawa furtka - choć program kojarzony jest z popem, rockiem i alternatywą, formuła dopuszcza każdy gatunek. Castingi to realna szansa, by zaprezentować się przed milionową publicznością Polsatu, a tematy zgłoszeń są w rękach samych wykonawców. Decyzję o tym, kto przechodzi do kolejnych etapów, podejmuje jurorska czwórka, a w odcinkach półfinałowych i finałowych głos należy do widzów. Aplikacja mobilna „Must Be The Music" umożliwia bezpłatne głosowanie i przyznawanie „dzikiej karty" uczestnikom, którzy nie dostaną kompletu zielonych przycisków od jury.
„Must Be The Music" wrócił na antenę Polsatu w 2025 roku po dziewięcioletniej przerwie i od razu odbudował pozycję jednego z najważniejszych talent show w kraju. Program zadebiutował w 2011 roku i przez 11 edycji wypromował m.in. Eneja, LemON, Dawida Kwiatkowskiego, Korteza, Red Lips i Kaśkę Sochacką. Reaktywacja w 2025 roku wyniosła na szczyty popularności duet Alien x Majtis, który wydał debiutancki album i regularnie koncertuje. Wiosenny sezon 2026 podtrzymał trend, a producenci zapowiadają, że kolejna edycja może przynieść jeszcze mocniejsze nazwiska.
Zobacz pełną listę castingów i sprawdź szczegóły zgłoszenia na disco-polo.info.

