2017-10-19T16:37:00+02:00 Orkiestra w rytmie disco! https://disco-polo.info/uploads/news/2017/10/orkiestra-w-rytmie-disco-1508423811.png

Orkiestra w rytmie disco!

Redakcja , 19 Październik 2017  16:37
Orkiestra w rytmie disco!
Źródło zdjęć: materiały prasowe

Nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!
Reklama

Nietypowe połączenie muzyki disco polo z brzmieniem orkiestry symfonicznej będzie można usłyszeć na przełomie grudnia i stycznia w całej Polsce.

Reklama

Na koncercie Orkiestra W Rytmie Disco wystąpią topowe gwiazdy disco polo, takie jak Boys, Bayer Full, Piękni i Młodzi, Weekend i MixDance, a to wszystko w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Piotra Piątkowskiego.

Koncerty mogą wydawać się ryzykownym połączeniem, ale jak mówi sam Dyrygent Orkiestry “chcemy zrobić coś czego jeszcze nie było, wyjść ze stereotypu nudnej poważnej orkiestry, tu orkiestra będzie się bawić razem z publicznością, nie zabraknie interakcji, będzie wielkie show, którego już nie mogę się doczekać.”

Na pytanie skąd pomysł na połączenie disco polo z orkiestrą symfoniczną Piotr Piątkowski odpowiada: Kiedyś ludzie bawili się przy muzyce tak samo jak dzisiaj. Obecnie tłumy gromadzi muzyka disco polo, dawniej tłumy gromadziła muzyka dworska wykonywana przez zespoły instrumentalne, orkiestrowe czy też kameralne, przy której tańczono. Można powiedzieć, że było to również disco np disco klasycyzmu. Uważam, że skoro polacy lubią spędzać czas przy disco polo, to czemu nie nadać tej muzyce brzmienia symfonicznego, które jest najpiękniejszym brzmieniem jakie kiedykolwiek powstało. Ma moc ale również potrafi być delikatne i wzruszające.. Półtora roku temu połączyliśmy zespół Ich Troje z moją Orkiestrą Symfoniczną z okazji 20 lecia istnienia grupy. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, miliony telewidzów oglądało ten koncert w Telewizji Polsat i spotkało się to z bardzo ciepłą opinią, dlatego w tym roku powtórzyliśmy ten koncert. Mamy Lady Pank symfonicznie, Kombi Symfonicznie, Ich Troje Symfonicznie,  więc czemu i nie disco polo ? W połączeniu z Orkiestrą Symfoniczną, może być kolejnym sukcesem i mam nadzieje, że tak będzie.

Artyści biorący udział w projekcie są bardzo podekscytowani całym wydarzeniem. Poniżej fragment rozmowy z Panem Sławomirem Świerzyński z zespołu Bayer Full:

Czy braliście udział w podobnym koncercie lub słyszeliście o takim wydarzeniu?

Sławomir Świerzyński: Po raz pierwszy będzie taki koncert organizowany dla jakiegokolwiek wokalisty disco polo, Jest to zaskakujące dla nas, że w taki sposób i w takiej uroczystości muzycznej będziemy brali udział.

Czy odbiorcy są na to przygotowani?

S.Ś: Myślę, że nasi odbiorcy czekają na takie połączenie, dlatego że muzyka disco polo już osiadła na tyle, że może spokojnie brać udział w tego rodzaju koncertach.

Skąd decyzja, że weźmiesz udział w koncercie Orkiestra W Rytmie Disco?

S.Ś: (śmiech) Dla nas to przygoda! Jest to przygoda muzyczna, która cały czas trwa i jeżeli mamy możliwość zaśpiewania z orkiestrą symfoniczną to dlaczego nie? Dla nas jest to frajda.

Koncerty Orkiestra W Rytmie Disco odbęda się:

07.12.2017 Bielsko-Biała - BBOSiR

08.12.2017 Włocławek - OSiR

09.12.2017 Kielce - Hala Legionów

10.12.2017 Częstochowa - Hala Sportowa

18.01.2018 Płock - Orlen Arena

19.01.2018 Toruń - Arena Toruń

20.01.2018 Bydgoszcz - Hala Łuczniczka

Nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! Zobacz również:
  1. Sławomir wejdzie to ekipy Warsaw Shore! W programie spięcia i totalna demolka! | VIDEO
  2. Genialna premiera! To będzie nowy hit wszystkich wesel?! Co na to pary młode? Fani komentują!
  3. Koniec tajemnic! Gwiazdor disco polo Sylwek Gazda – Power Play w duecie z Iwoną Węgrowską! Co na to fani?!
  4. Gorąca sesja żony Sławomira! Magdalena Kajrowicz rozpaliła tymi fotkami fanów!
  5. Gwiazdor disco polo szczerze o miłości sprzed lat! Stara miłość nie rdzewieje!?
  6. Formacja After Party dała niezwykłe show na weselu Patrycji i Dawida! Tego nikt się nie spodziewał!

Koniecznie przeczytaj

Najnowsze wiadomości
Twórz portal razem z nami