Telewizja

Opadną Wam szczęki! Czadoman wykonał „Jolka, Jolka pamiętasz” Budki Suflera na żywo w programie Krzysztofa Stanowskiego

Opadną Wam szczęki! Czadoman wykonał „Jolka, Jolka pamiętasz” Budki Suflera na żywo w programie Krzysztofa Stanowskiego
Zgłoś błąd

Czadoman zaśpiewał „Jolka, Jolka pamiętasz” na żywo w Kanale Zero. Disco polowy wokalista sięgnął po hit Budki Suflera w programie Krzysztofa Stanowskiego, a wynik zaskoczył widzów.

Reklama

Czadoman zaśpiewał „Jolka, Jolka pamiętasz” na żywo w Kanale Zero i pokazał zupełnie inną twarz niż tę znaną z disco polowych parkietów. Wokalista był gościem programu „Zero Decybeli”, który prowadzi Krzysztof Stanowski, a jego wykonanie kultowej ballady Budki Suflera stało się jednym z mocniejszych momentów całego odcinka. Do studia trafił we wtorek 30 czerwca, a program był nadawany na żywo o godzinie 20:00.

„Jolka, Jolka pamiętasz” Budki Suflera w wykonaniu Czadomana

„Jolka, Jolka pamiętasz” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich utworów w historii. To ballada rockowa Budki Suflera z 1982 roku, do której muzykę napisał Romuald Lipko, a tekst Marek Dutkiewicz. W oryginale piosenkę śpiewał Felicjan Andrzejczak, a na pożegnalnym koncercie zespołu w katowickim Spodku w 2014 roku utwór został wybrany największym przebojem Budki Suflera.

Reklama

Sięgnięcie po taki numer to dla wokalisty disco polo spore wyzwanie, bo oryginał ma mocne rockowe brzmienie i wymaga głosu z pazurem. Czadoman poradził sobie z tym zadaniem na tyle dobrze, że po występie w sieci zawrzało.

Jak działa program „Zero Decybeli” w Kanale Zero

Zero Decybeli” to muzyczny format Kanału Zero, w którym Krzysztof Stanowski rozmawia z zaproszonymi artystami, a potem słucha ich na żywo. Kluczowy jest tu jeden szczegół: goście wykonują utwory innych wykonawców, wybrane wcześniej przez widzów. To właśnie publiczność zdecydowała, że Czadoman zmierzy się z klasykiem Budki Suflera, a nie z własnym repertuarem.

Reklama

Wcześniejszymi gośćmi programu byli Paweł Domagała, Natasza Urbańska oraz Piotr Cugowski, więc Czadoman jest pierwszym przedstawicielem sceny disco polo w tym paśmie. Partnerem programu pozostaje marka VEHIS.

Pod nagraniem i wpisami o występie szybko posypały się komentarze:

Nie sądziłem, że disco polowiec tak pociągnie Budkę. Ciary przeszły!

Czadoman zaskoczył mnie totalnie, brzmiało to naprawdę dobrze.

Widać, że chłopak ma rockowe korzenie. Głos mocny jak trzeba.

Stanowski wiedział, kogo zaprosić. Ten występ zapamiętam na długo.

Czadoman, czyli Paweł Dudek i jego rockowe korzenie

Pod pseudonimem Czadoman kryje się Paweł Dudek, jeden z najpopularniejszych wokalistów polskiego disco polo, który pod tą ksywką występuje od 2013 roku. Zanim wszedł na taneczną scenę, śpiewał w rockowym zespole Arena, i to właśnie tamto doświadczenie słychać było w jego interpretacji u Stanowskiego. Największą rozpoznawalność przyniosły mu numery parkietowe pokroju „Ruda tańczy jak szalona” oraz „Chodź na kolana”, zbierające na YouTube dziesiątki milionów odtworzeń.

Na koncie ma też albumy z serii „Czadomania”, zwycięstwo w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” i udział w „Tańcu z gwiazdami”, więc scenicznego obycia mu nie brakuje.

Całe to wykonanie zobaczycie w nagraniu na disco-polo.info.

Oglądaj
Oglądaj
Zobacz teledysk "CZADOMAN - Troja"
Oceń artykuł Bądź pierwszy!
Zobacz ranking artykułów
Data publikacji:
Autor:
Dziennikarz muzyczny i redaktor naczelny Disco-Polo.info. W branży disco polo od 2012 roku. Publikuje również wybranie artykuły na Onet.pl oraz WP.pl
Google News Facebook Instagram YouTube TikTok
Czadoman
Czadoman Strona zespołu, artykuły, teledyski i najważniejsze informacje. Wszystko o Czadoman