Zenon Martyniuk z zespołem Akcent wystąpił 9 maja 2026 roku podczas Juwenaliów Rzeszowskich na Scenie Bunkier, a relacja z koncertu trafiła na oficjalny profil zespołu w mediach społecznościowych. Pod sceną zebrał się tłum wypełniający szczelnie cały plac, a wokalista pożegnał miasto krótkim wpisem „Rzeszów - dziękujemy". Na zdjęciu z występu widać wykonawcę pozującego na scenie z szeroko rozłożonymi rękami, mikrofonem w dłoni i morzem rąk uniesionych przez publiczność.
Akcent na Juwenaliach Rzeszowskich 2026
Występ w Rzeszowie otworzył intensywny majowy maraton zespołu. Akcent w maju 2026 zagra 16 koncertów w trzy tygodnie, a w niektóre wieczory wystąpi nawet dwa razy tego samego dnia. Tuż po Rzeszowie ekipa rusza do Warszawy na Jarmark Floriański zaplanowany na 10 maja, gdzie koncert na Pradze-Północ rozpocznie się o godzinie 18:15. Kolejny mocny punkt grafiku to 15 maja i Juwenalia Białystok na kampusie Politechniki Białostockiej.
Występy juwenaliowe to dla zespołu stała pozycja w kalendarzu. Studenckie sceny od lat należą do tych miejsc, gdzie repertuar Akcentu działa najmocniej, a publiczność zna teksty na pamięć od pierwszego do ostatniego utworu. Rzeszowska Scena Bunkier była w piątkowy wieczór wypełniona po brzegi, co dobrze widać na opublikowanej fotografii zarejestrowanej z poziomu sceny.
Zenon Martyniuk koncerty 2026
Lider Akcentu w wywiadach z końca 2025 roku zapowiadał, że nadchodzący sezon będzie u niego wyjątkowo pracowity, i tę zapowiedź właśnie realizuje. 56-letni wokalista nie zwalnia tempa, a koncertowy kalendarz zespołu wypełnia się miejskimi świętami, jarmarkami i juwenaliami w całej Polsce. Pełną rozpiskę najbliższych występów na bieżąco aktualizujemy w sekcji koncertów na disco-polo.info.
Po trasie wiosennej Akcent czeka jedno z największych wydarzeń sezonu. 10 października 2026 roku Zenon Martyniuk wystąpi na Roztańczonym PGE Narodowym, czyli jubileuszowej dziesiątej edycji imprezy, która co roku zamienia stadion w Warszawie w największy parkiet taneczny w kraju. Na tej samej scenie pojawią się między innymi Boys, Sławomir i Kajra, Weekend, Łobuzy, MIG, Maryla Rodowicz, Skolim oraz Golec uOrkiestra.
Akcent - jeden z najpopularniejszych zespołów disco polo
Akcent powstał w 1989 roku, a jego założycielami byli Zenon Martyniuk i Mariusz Anikiej. Debiutancka kaseta „Akcent 1" ukazała się w 1991 roku, a przełomowym momentem dla całej formacji okazał się 2014 rok i nagroda publiczności na festiwalu w Ostródzie. Do najczęściej granych utworów zespołu należą „Pragnienie miłości", „Życie to są chwile" oraz „Mała figlarka". Liderem, wokalistą i twarzą formacji od ponad trzydziestu lat pozostaje Zenon Martyniuk.

