2024-04-23T08:45:00+02:00 Koniec PiS w Zakopanem! Czy nowy burmistrz pozwoli na "Sylwestra Marzeń"? Nowy burmistrz Zakopanego, Łukasz Filipowicz, planuje zmiany w organizacji imprez sylwestrowych, obiecując promocję lokalnej kultury https://disco-polo.info/uploads/news/koniec-pis-w-zakopanem-czy-nowy-burmistrz-pozwoli-na-sylwestra-marzenjpg.jpg Disco-Polo.info

Koniec PiS w Zakopanem! Czy nowy burmistrz pozwoli na "Sylwestra Marzeń"?


Nowy burmistrz Zakopanego, Łukasz Filipowicz, planuje zmiany w organizacji imprez sylwestrowych, obiecując promocję lokalnej kultury

Autor: Adam Begier, 23 Kwiecień 2024  08:45
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Koniec PiS w Zakopanem! Czy nowy burmistrz pozwoli na
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. "Nocy Mało" w nowej odsłonie – Klubowy Hit zespołu Masters podbija już sieć| PREMIERA
 2. Premiera Defisa "Tylko dla Takiej" trafiła do sieci w nowej wersji! Fani komentują! Jak wyszło?!
 3. Oskaro prezentuje nowość: "Baila" - Latino w rytmach disco polo! Zobacz jako pierwszy!
Reklama

  Zakopane, jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast turystycznych, znane z zimowych sportów i gorących imprez sylwestrowych, stoi na progu ważnych zmian. W wyniku ostatnich wyborów samorządowych, władzę w mieście przejmuje nowy burmistrz, który już zapowiada świeże podejście do organizacji lokalnych wydarzeń.

  Nowe oblicze władzy w Zakopanem

  Wybory samorządowe w Zakopanem przyniosły zaskakujący wynik. Łukasz Filipowicz, reprezentujący komitet Przyjazne Zakopane, zdecydowanie wyprzedził swoją rywalkę z PiS, Agnieszkę Nowak-Gąsienicę, zdobywając aż 63% głosów. Tym samym Filipowicz staje się najmłodszym burmistrzem w historii miasta. Jego kandydatura, mimo braku partyjnego wsparcia, zdobyła uznanie wśród mieszkańców, co świadczy o zmęczeniu dotychczasowym stylem zarządzania miastem. Filipowicz, po latach nauki i pracy za granicą, wrócił do Zakopanego, gdzie już wcześniej angażował się w lokalną politykę jako radny.

  Przyszłość "Sylwestra Marzeń" pod znakiem zapytania

  Od lat sylwester w Zakopanem kojarzony był z wielką imprezą transmitowaną przez TVP pod nazwą "Sylwester Marzeń". Jednak nowy burmistrz postanowił zmienić dotychczasową formułę wydarzenia. W rozmowie z dziennikarzami Filipowicz podkreślił, że choć rządy Leszka Doruli i Jacek Kurski w TVP dobiegły końca, co oznacza kres "Sylwestra Marzeń" w dotychczasowej formie, miasto nadal będzie gospodarzem noworocznych festynów. Burmistrz proponuje organizację mniejszej skali wydarzeń, które będą promować region i jego kulturę, zamiast masowej imprezy telewizyjnej. To podejście ma na celu nie tylko ochronę tradycji, ale i zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów.

  Czas na zmiany i nowe tradycje

  Zapowiedzi Łukasza Filipowicza oznaczają nadchodzące zmiany w zarządzaniu kulturalnym i turystycznym wizerunkiem Zakopanego. Redukcja skali imprez oraz skupienie na lokalnych wartościach może przyczynić się do długofalowej poprawy wizerunku miasta. Obserwując te zmiany, mieszkańcy i bywalcy Zakopanego z pewnością z niecierpliwością będą czekać na to, jak nowe oblicze władzy wpłynie na ich ulubione miejsce odpoczynku i zabawy.

  Nowy burmistrz ma przed sobą niełatwe zadanie – musi pogodzić oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i turystów, dbając o zachowanie unikalnego charakteru Zakopanego. Czas pokaże, czy jego świeże i nowoczesne podejście do sprawowania władzy przyniesie oczekiwane rezultaty.

  Źródło: natemat.pl

  Reklama

  Zenek Martyniuk - Dziki Zachód (PREMIERA!) || Sylwester z Dwójką 2023

  Kliknij na obrazek aby obejrzeć teledysk
  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  BOSKY - Ta Jedyna

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Zespół JOBERY zachwyca nowym teledyskiem do 'Kocica'! Zobacz niesamowitą produkcję i gościnny występ legendy disco polo
  2. MiłyPan rozpalił scenę Łódzkich Juwenaliów 2024, a tysiące studentów szalało w rytm jego hitu "Jeszcze raz". Co się tam działo?
  3. Gorąca premiera latino: Agbe & Pawko - "Smoka Wejście" podbija parkiety!
  4. Brathanki i Power Play – Gwiazdami Tegorocznych Dni Chorzel!
  5. W latach '90 była królową disco! "Odpływają Kawiarenki" Venus pojawiły się w nowej, klubowej odsłonie!
  6. Najpopularniejsi wykonawcy Disco Polo na Spotify w Maju 2024: Kto znalazł się w Top 10?
  7. Co za strój! Teresa Werner ZNÓW zaskakuje! 65-latka w najodważniejszej stylizacji swojej kariery?!
  8. Burza w sieci?! Marcin Miller broni Skolima przed oskarżeniami! Ostra reakcja lidera Boys na atak na króla latino!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie