Zapowiedź

Kinga Molga z nowością„Selavi"! Zobacz przedpremierę

Kinga Molga z nowością„Selavi"! Zobacz przedpremierę
Zgłoś błąd

Kinga Molga zapowiada premierę nowej piosenki „Selavi" na 22 maja. Teledysk powstał w okolicach Wierzbicy, a tekst opowiada o sytuacji, którą zna wiele dziewczyn.

Reklama

Kinga Molga zapowiada premierę nowej piosenki „Selavi", która ukaże się 22 maja. Wokalistka udostępniła już przedpremierowy fragment utworu, dając słuchaczom pierwszą próbkę klimatu nowego singla. Tytuł nawiązuje do francuskiego powiedzenia „c'est la vie", czyli „takie jest życie", i właśnie wokół tego motywu zbudowana jest cała opowieść zawarta w piosence. To czwarty utwór w dorobku wokalistki po „Tylko Ty", „Samotna" i „Nie chcę Ciebie już więcej", utrzymany w spokojnym, refleksyjnym tonie.

Kinga Molga „Selavi"

Tekst „Selavi" opowiada o niespełnionej randce i zawodzie miłosnym. Bohaterka zostaje zaproszona do klubu przez chłopaka, który robi na niej dobre wrażenie. Zaczyna mu ufać i się angażuje, ale gdy umawiają się na spotkanie, on nie pojawia się i przestaje odpisywać. Słowa „wierzyłam ci, ufałam ci" oddają emocje dziewczyny, która została sama w klubie. Refren „takie jest życie, c'est la vie" to próba pogodzenia się z sytuacją.

Reklama

W drugiej części utworu pojawia się nowa postać, zwracająca uwagę na bohaterkę słowami „na kogo czekasz mała". Wątek pokazuje, że mimo rozczarowania pojawia się szansa na nową znajomość. Piosenka łączy więc temat złamanego zaufania z przesłaniem, że trzeba iść dalej.

Teledysk nakręcony w okolicach Wierzbicy

Materiał wizualny do „Selavi" powstał w malowniczej okolicy Wierzbicy. Za realizację filmu odpowiada Rakoczyfilm. Słowa do utworu napisał Dariusz Turecki, a kompozytorem muzyki jest Emil Jeleń z zespołu Beat Magic. To zaplecze produkcyjne kojarzone z profesjonalnymi realizacjami w branży disco polo, co wpisuje „Selavi" w mocniejszy kontekst gatunkowy niż wcześniejsze utwory artystki.

Reklama

Przedpremierowy fragment, który pojawił się w sieci, pokazuje spokojniejszą stronę wokalistki. Aktywność Kingi Molgi w ostatnich miesiącach wyraźnie przyspieszyła, a kolejne zapowiedzi pojawiają się w krótszych odstępach czasu.

Kinga Molga to wokalistka, która konsekwentnie buduje swoją pozycję w polskiej muzyce tanecznej. W jej repertuarze znalazły się dotąd utwory takie jak „Samotna", „Tylko Ty" oraz „Nie chcę Ciebie już więcej", którego teledysk powstał w Niedarczowie pod Skaryszewem. Artystka stawia na emocjonalne teksty osadzone w codziennych doświadczeniach i melodyjne refreny, co odróżnia ją od bardziej imprezowego nurtu gatunku. W kontekście jej dotychczasowej drogi widać współpracę z lokalnymi twórcami z Mazowsza oraz konsekwentne rozwijanie własnego stylu wokalnego.

Reklama

Premiera „Selavi" odbędzie się 22 maja. Pełną wersję teledysku zobaczysz na disco-polo.info.

Oglądaj
Oceń artykuł Bądź pierwszy!
Zobacz ranking artykułów
Data publikacji:
Autor:
Dziennikarz muzyczny i redaktor naczelny Disco-Polo.info. W branży disco polo od 2012 roku.
Google News Facebook Instagram YouTube TikTok