2024-01-31T22:00:00+01:00 Jak powstało Disco Polo? Poznaj historię Disco Polo, od początków z Top One i Fanatic, przez program Disco Relaks, do fenomenu narodowego w polskiej muzyce https://disco-polo.info/uploads/news/jak-powstalo-disco-polopng.png Disco-Polo.info

Jak powstało Disco Polo?


Poznaj historię Disco Polo, od początków z Top One i Fanatic, przez program Disco Relaks, do fenomenu narodowego w polskiej muzyce

Autor: Adam Begier, 31 Styczeń 2024  22:00
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Jak powstało Disco Polo?
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Skolim gwiazdą na Polsat Hit Festiwal: Gorączka Muzyki Latino w Polsce "Przygotowuję coś specjalnego"
 2. Nie ukrywają już związku! Gwiazdy disco polo Roxaok i Damian Spontan są w związku! Zobacz FOTO z ICH romantycznego wyjazdu!
 3. Taką energię mają najlepsi?! Super Koncert gwiazd disco polo Mejk w Miejscowości Linie: Niezapomniana Zabawa!
Reklama

  Początki Disco Polo – Narodziny Polskiego Fenomenu

  Disco Polo, gatunek muzyczny, który od lat 90. stał się nieodłącznym elementem polskiej kultury, ma swoje korzenie w latach 80. XX wieku. Był to czas, gdy muzyka dyskotekowa, znana jako Euro i Italo Disco, zyskiwała na popularności w całej Europie. Kluczową postacią w rozwoju tego gatunku w Polsce był DJ i prezenter radiowy Bogdan Fabiański, który prezentował zagraniczne przeboje na antenie Polskiego Radia. Wśród prezentowanych przez niego wykonawców znaleźli się tacy artyści jak Fancy, Savage czy Modern Talking.

  Jak powstało Disco Polo? - Top One – Pionierzy Polskiego Disco

  Przełomowy moment dla polskiej sceny disco nastąpił w okolicach lat 1985-87. To wtedy Bogdan Fabiański zaprezentował na antenie „pierwszy polski, dyskotekowy zespół” - Top One z ich przebojem „Ciao Italia”. Ta chwila była kamieniem milowym dla muzyki Disco Polo. Top One, występując jako support na koncercie Italo Disco w Hali Polonia w Częstochowie, zainspirował wiele lokalnych zespołów do eksperymentowania z nowymi brzmieniami.

  Za Top One podążał Fanatic, kolejny zespół, który wykorzystywał syntezatory do tworzenia muzyki disco. Wraz z rosnącą popularnością tych zespołów, coraz więcej lokalnych kapel weselnych zaczęło eksplorować ten nowy styl muzyczny, tworząc podwaliny pod to, co później zostało nazwane Disco Polo.

  Disco Polo w Telewizji – Kultowy 'Disco Relaks'

  W 1994 roku nastąpił kolejny przełom – za sprawą TV Polsat na ekrany polskich telewizorów trafił program „Disco Relaks”, prowadzony przez Tomasza Samborskiego. Była to pierwsza telewizyjna audycja, która skupiała się wyłącznie na polskiej muzyce tanecznej, z zespołami takimi jak Milano, Shazza czy Boys. Ten program nie tylko umocnił pozycję Disco Polo w polskiej kulturze, ale również otworzył drzwi dla wielu nowych artystów.

  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  BOSKY - Ta Jedyna

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Użyli dynamitu w disco polo?! Grupa VIBE zaskakuje premierą "Jej dotyk" Klip pełen zaskakujących zwrotów akcji!
  2. Nowy hit Topky: "Kto wkurzy Cię jak ja" – Sprawdź JAKO PIERWSZY, czy to będzie przebój lata!
  3. W latach '90 była królową disco! "Odpływają Kawiarenki" Venus pojawiły się w nowej, klubowej odsłonie!
  4. Zespół Classic zaskakuje nowym utworem "To dla Was"! Zobacz niesamowity teledysk pełen emocji!
  5. Najpopularniejsze teledyski Maj 2024: Sprawdź, co aktualnie rządzi listą przebojów disco polo!
  6. Czy 'Różyczka' TALIPA & PANA MARECZKA pobije popularność 'Bombelka'? Nowy hit disco polo już jest!
  7. Nie uwierzysz, jak Górzno oszalało na punkcie Macieja Smolińskiego! Zobacz, co tam się działo!
  8. SZOK! Książe Latino Matt Palmer wziął fikcyjny ślub! W sprawę zamieszane są TOPowe gwiazdy polskiej sceny! Oto szczegóły!

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie