2018-04-13T20:56:00+02:00 “Zaczarowana Wyspa” to piosenka o spełnianiu swoich marzeń https://disco-polo.info/uploads/news/2018/04/zaczarowana-wyspa-to-piosenka-o-spelnianiu-swoich-marzen-2-1523645781.jpg

“Zaczarowana Wyspa” to piosenka o spełnianiu swoich marzeń

Redakcja , 13 Kwiecień 2018  20:56
“Zaczarowana Wyspa” to piosenka o spełnianiu swoich marzeń
Źródło zdjęć: Marek Kwiecień

Nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!
Reklama

Mieliśmy dużą przyjemność porozmawiać z producentem najnowszego teledysku grupy Akcent pt "Zaczarowana wyspa".

Reklama

Rozmowa z producentem teledysków grupy Akcent - Michałem Jaworskim.

„Zaczarowana wyspa” to kolejny teledysk, który realizujesz dla formacji Akcent.. jak wygląda Wasza współpraca, Zenon jest wymagający? Ma dużo pomysłów czy daje Tobie swobodę produkcji?

Tak, to już chyba czwarty teledysk, który wspólnie realizujemy. Za każdym razem staramy się żeby każdy następny klip był lepszy i inny od poprzedniego. Jednak tym razem zdecydowaliśmy z Zenkiem Martyniukiem odejść od dotychczasowych standardów oraz koncepcji i spróbować zrobić coś zupełnie innego niż dotychczas zespół Akcent proponował swoim fanom. Zenek Martyniuk jest bardzo otwartą osobą i lubi eksperymentować, także zawsze jest otwarty na nowe pomysły czy inspiracje. Piosenka “Zaczarowana Wyspa” okazała się doskonałym pretekstem do stworzenia bajkowej rzeczywistości i zagłębienia się w nieskończony świat wyobraźni. Zagłębienie się do świata, który przecież nie ma granic i gdzie wszystko jest możliwe, co naturalnie stanowi wielkie wyzwanie, bo przecież trzeba się zdecydować na ramy w których się będziemy poruszać i wypełnić je uniwersalną treścią, tak, żeby każdy, kto słucha piosenki i ogląda wideo, mógł chociaż na chwile oderwać się od rzeczywistości i przenieść się do świata wyobraźni.Klip, który jest już na rynku od tygodnia cechuje się dużą innowacyjnością. Skąd pomysł na wdrożenie tylu efektów komputerowych

Dzisiejsza technologia daje ogromne możliwości. Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych projekty filmowe czy teledyski są coraz częściej powiązane z technologią 3D i stanowią nierozłączną całość. Po rozmowie i Zenkiem Martyniukiem zdecydowaliśmy się zastosować podobne rozwiązania. Pierwszą próbą zastosowania tej technologii przez nas było stworzenie, wspólnie z Tomkiem Bodziackim reklamy dla Energy Drink ZENEK. Tam do świata wideo wprowadziliśmy animowaną puszkę. Bardzo fajnie nam to wyszło. Tym razem jednak postanowiliśmy odwrócić ten proces i do świata stworzonego w 3D wprowadzić element ze świata rzeczywistego, czyli naszą piękną aktorkę. W produkcji bardzo pomógł nam Tomek Wardzyński, który pomógł zaprojektować wyspę. Kosztowało nas to bardzo dużo pracy bo jest to nasz pierwszy tego typu projekt, ale na szczęście udało nam się wszystko poukładać i zamknąć w jedną całość.

Czy Ty jako producent klipu jesteś zadowolony z efektu końcowego, który widzowie zobaczą

Ludzie, którzy mnie znają lub ci którzy ze mną pracują, wiedzą, że nigdy do końca nie jestem zadowolony z końcowego rezultatu. Tak już mam . Zawsze można było coś zrobić inaczej, coś zmienić… ale tak to już jest i nie sądzę, żeby dało się to zmienić. Ważne jest, żeby uczyć się na błędach, nie bać się ich popełniać i zawsze próbować eksperymentować.

Jak doskonale wiesz Zenek ma ogromną rzeszę fanów w Polsce i na świecie, czy po premierach teledysku dostajesz dużo wiadomości typu „dobra robota”, lub ludzie chcą Cię zaangażować do swoich projektów?

Już od dobrych kilkunastu lat mieszkam w Stanach Zjednoczonych, więc dostęp do mnie dla zespołów z Polski jest trochę ograniczony. Jednak dzisiaj bardzo dużo zespołów z Polski koncertuje w USA. Często się z nimi spotykam i często słyszę :” a, mogliśmy razem zrobić teledysk, tylko, nie wiedziałem że można.” … ja się wtedy zawsze dziwię, oczywiście, że można, trzeba tylko napisać wiadomość na facebook czy wysłać do mnie maila. To jest bardzo proste….

Produkcja teledysków dla Ciebie to..

Pracując z kamerą robię różne rzeczy, pracuje z różnymi firmami, kilkoma kanałami telewizyjnymi w Europie ale teledyski sprawiają mi najwięcej przyjemności. Może dlatego, że dają najwięcej wolności i jest dużo miejsca na eksperymenty.

Oprócz realizowania klipów, czym jeszcze zajmujesz się w życiu, może masz jakąś inną pasję niż życie producenta

W zasadzie nie ma czau na inne pasje. Lubie hokej. Interesuje się filozofią choć dzisiaj nie mam już czasu na jakieś konkretne, systematyczne zagłębianie się w jakieś zagadnienie. Mój zawód jest dosyć złożony i ciągle trzeba się douczać. Dlatego większość wolnego czasu spędzam nad nowymi rozwiązaniami w dziedzinie czy to pracy z kamerą czy montażu.

Jakimi słowami byś zachęcił odbiorców do obejrzenia teledysku do piosenki pt. „Zaczarowana wyspa”

“Zaczarowana Wyspa” to piosenka o spełnianiu swoich marzeń. O tym, że należy się wyrwać z rutyny dnia codziennego i znaleźć dla siebie oazę, miejsce do którego można wrócić i czuć się szczęśliwym niezależnie od tego jakie każdy z nas ma problemy i troski. Mam nadzieje, że piosenka w raz z wideo pomoże oderwać się nam od problemów i pobudzi naszą wyobraźnie, czyli świat, w którym wszystko jest możliwe i wszystko może się zdarzyć. Dlatego warto marzyć.

Nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! Zobacz również:
  1. Gwiazdor disco polo stworzył hit uwielbianej drużyny piłkarskiej! Co na to kibice?!
  2. Zespół Weekend z niesamowitą premierą! Czy ten utwór stanie się nowym hitem disco polo?!
  3. Magda Narożna dała czadu na scenie! Piękni i Młodzi zagrali pierwszy koncert z publicznością! Zobaczcie VIDEO
  4. Dawid Narożny na ringu!? Tego nikt się nie spodziewał! Gwiazdor disco polo ostro trenuje!
  5. Wraca popularna trasa koncertowa TVP! Pierwszy koncert z gwiazdami disco polo już 20 czerwca!
  6. Intrygująca suma na koncie Sławomira! Gwiazdor rock polo największym milionerem w Polsce?!

Koniecznie przeczytaj

Najnowsze wiadomości
Twórz portal razem z nami