Polecamy
Instagram - Disco-Polo.info
Zakup - reklama
Reklama
2019-04-17T13:22:00+02:00 Prace nad muralem Zenona Martyniuka zakończone! Zobaczcie jak prezentuje się król disco polo! https://disco-polo.info/uploads/news/2019/04/prace-nad-muralem-zenona-martyniuka-zakonczone-zobaczcie-jak-prezentuje-sie-krol-disco-polo-1555496508.jpg

Prace nad muralem Zenona Martyniuka zakończone! Zobaczcie jak prezentuje się król disco polo!

Redakcja , 17 Kwiecień 2019  13:22
Reklama
Prace nad muralem Zenona Martyniuka zakończone! Zobaczcie jak prezentuje się król disco polo!
Źródło zdjęć: Marek Kwiecień

Prace nad pierwszym muralem gwiazdy disco polo przebiegły zgodnie z założeniami. Pogoda nie pokrzyżowała planów realizator

Reklama

Niemałą falę hejtu, ale i przychylnych komentarzy wzbudziła informacja odnośnie ścianki króla disco polo, Zenka Martyniuka, który powstaje w Białymstoku. Miejsce nie jest przypadkowe, w końcu Białystok jest okrzyknięty stolicą disco polo, która każdemu szanującemu się fanowi muzyki disco polo kojarzy się z wykonawcami właśnie tego gatunku.

Zobacz również: HOT! Najpopularniejsza mamuśka w świecie disco polo zachwyca swoim idealnym ciałem!

Sam artysta na oficjalnym profilu Facebookowym napisał, iż: 

- Prace nad muralem dobiegają końca. W dniu 17.04.2019 roku o godzinie 12:00 odbędzie się uroczysta prezentacja dzieła artysty Pana Rafała Roskowińskiego - Zenon Martyniuk.

W świecie muzyki disco polo jest miejsce dla każdego. Aczkolwiek nie każdy jest w stanie zyskać aż taką popularność, jak Zenek. Wiadomo, że król disco polo jest tylko jeden i próby dorównania jego osobowości z góry są skazane na niepowodzenie.

Mural akurat z jego podobizną jeszcze bardziej w tym utwierdza, jak wielkim człowiekiem jest lider grupy Akcent i jakim ogromnym szacunkiem darzy go społeczeństwo.

Zenon Martyniuk - królem disco polo!

Autorem projektu i wykonawcą muralu Zenka Martyniuka jest Rafał Roskowiński – doktor sztuk pięknych i oficjalny ambasador farb marki Primacol. Roksowiński to człowiek legenda. Posiada na swoim koncie bogatą kolekcję murali historycznych w całej Polsce.

Wykonywał m.in. murale z wizerunkiem Jana Pawła II czy Lecha Wałęsy. W 2016 roku w Legionowie zaprojektował i namalował największy na świecie mural historyczny pt. „1050 lat chwały polskiego oręża”. Jest on również twórcą Gdańskiej Szkoły Muralu, w której naucza technik projektowania i wykonywania murali, a także wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, we Wrocławiu oraz wydziału artystycznego UMCS w Lublinie.

Ponadto Roskowiński to jedyna osoba w Polsce, która za temat swojej pracy doktorskiej wybrała również mural – mowa o pracy pt. „Unia Lubelska”, która znajduje się w dzielnicy Tatary w Lublinie (praca obroniona w grudniu w 2016 r.).

Transmisja na żywo z oficjalnej prezentacji muralu Zenona Martyniuka!

W kwietniu mineły 3 lata od rozpoczęcia przez grupę Nienormalny Białystok starań o stworzenie w Białymstoku muralu Zenka Martyniuka, lidera grupy Akcent. Pomysł inicjatorów spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami mediów i mieszkańców Stolicy Podlasia. Otrzymaliśmy wiele wiadomości od osób popierających ideę. Ponadto Zenon Martyniuk również wyraził aprobatę dla pomysłu.

Zobacz również: Emila (Daj to Głośniej) pokazała się przed obiektywem bez stanika! Fani w szoku - Rozpięta bluza odsłoniła biust gwiazdy disco polo!

Dlaczego akurat Zenon Martyniuk zasługuje na takie dzieło? Pochodzący ze wsi Gredele lider grupy Akcent to jeden z najbardziej znanych mieszkańców Podlasia. Artysta ten zrobił dla reklamy regionu więcej niż niejedna kampania promocyjna. Jego dorobek artystyczny jest znany Polakom od Bałtyku do Tatr. Zagraniczna Polonia również go uwielbia. Sam Zenek to człowiek bardzo autentyczny, nikogo nie udaje od początku swojej kariery.

Po długiej i krętej drodze w końcu udało się nam doprowadzić projekt do końca.

 

Nie przegap żadnej premiery, plotki i gorących zdjęć ze świata disco polo. Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! Zobacz również:
  1. To była kwestia czasu! Wielka suma wpłynęła na konto popularnych gwiazd disco polo! Grupa Mig świętuje!
  2. Wokalista grupy MIG został ponownie ojcem?! Fani Gratulują! Tak wygląda rodzina gwiazdora disco polo!
  3. Przebój disco polo sprzed lat w nowej odsłonie! Mistrzowie ponownie pokazali prawdziwą klasę!
  4. Genialna i niezwykle taneczna nowość od grupy Bayera dostępna! Stanie się hitem disco polo?!

Zobacz również

Najnowsze wiadomości
Twórz portal razem z nami
Zobacz więcej