2024-03-15T22:16:00+01:00 Trudno w to uwierzyć! Słynny przebój "Mydełko Fa" ma już 32 lata! To jeden z największych pols Odkryj historię "Mydełko Fa" – ikony disco polo, która zaskoczyła i oczarowała Polskę! Gala z 1992 roku, humor, parodia, i niespodziewany sukces https://disco-polo.info/uploads/news/mydelko-fa---ta-piosenka-ma-juz-32-lata-jeden-z-najwiekszych-polskich-hitowjpg.jpg Disco-Polo.info

Trudno w to uwierzyć! Słynny przebój "Mydełko Fa" ma już 32 lata! To jeden z największych polskich hitów?!


Odkryj historię "Mydełko Fa" – ikony disco polo, która zaskoczyła i oczarowała Polskę! Gala z 1992 roku, humor, parodia, i niespodziewany sukces

Autor: Adam Begier, 15 Marzec 2024  22:16
Źródło zdjęć: materiał prasowy
Trudno w to uwierzyć! Słynny przebój
Reklama
Wybrane dla Ciebie:
 1. Nie ma sobie równych?! Tak wokalistka disco polo skrada serca Polaków swoim wizerunkiem!
 2. Kobiety marzą o takiej sylwetce?!Królowa Latino Agbe zachwyca nowymi zdjęciami!
 3. Dance 2 Disco znowu szokuje! Nowy Live Mix #35 podbija YouTube – musisz to usłyszeć! Wielkie przeboje disco polo i nie tylko!
Reklama

  29 lutego 1992 roku odbyła się wyjątkowa gala piosenki popularnej i chodnikowej w Sali Kongresowej w Warszawie, która na zawsze zmieniła oblicze polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie to miało charakter satyryczny, z udziałem znanych postaci sceny muzycznej i rozrywkowej. Jednym z najbardziej pamiętnych momentów gali było wykonanie utworu "Mydełko Fa", który zyskał status kultowego w polskiej kulturze.

  Gala piosenki popularnej i chodnikowej pełna humoru i satyry

  Impreza, zorganizowana przez Stołeczną Estradę i Telewizję Polską, odznaczała się nie tylko wysokim poziomem artystycznym, ale także niepowtarzalnym klimatem. Prowadzący, Janusz Weiss, zapewniał niezapomniane wrażenia dzięki swojemu poczuciu humoru, a zabawne stroje i scenografia dodatkowo uatrakcyjniały to wydarzenie. Na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak Marlena Drozdowska, Mariusz Czajka czy zespoły Akcent i Fanatic, które swoimi występami podkreśliły satyryczny charakter gali.

  Przełomowy "Mydełko Fa" - początek nowej ery w disco polo

  Chociaż utwór "Mydełko Fa", w wykonaniu Marleny Drozdowskiej i Marka Kondrata, pierwotnie miał być parodią muzyki disco polo, przekształcił się w coś znacznie większego. Skomponowany przez braci Mikołaja i Andrzeja Korzyńskich, zyskał ogromną popularność i stał się jednym z symboli polskiej kultury muzycznej. Co ciekawe, jak informuje profil tele.nostalgia na Instagramie, kaset z tym rodzajem muzyki sprzedawano głównie na lokalnych bazarach, stąd też wzięła się nazwa "muzyka chodnikowa". Paradoksalnie, "Mydełko Fa" przyczyniło się do wzrostu popularności gatunku, a kilka lat później Polsat zaczął emitować program "Disco Relax", który stał się niedzielnym rytuałem dla wielu Polaków.

  Zobacz również: "Złoto" podbija YouTube! Największe gwiazdy disco polo razem w jednym teledysku – czy to najlepszy hit wszech czasów?

  Znajdź więcej informacji:


  Polecamy
  BOSKY - Ta Jedyna

  Znajdź nas w social mediach
  Google News Facebook Instagram YouTube TikTok  Przeczytaj również:
  1. Koniec tajemnic! Ile lat ma Jaruś z "Chłopaków do Wzięcia"? Poznaj wiek gwiazdy!
  2. Jest bożyszczem kobiet w Polsce?! Skolim pokazał sześciopak i rozpalił internet! Fanki oszalały, co za ciało!
  3. Bayera - "Zakochać się": wyjątkowa nowość disco polo! Posłuchaj przedpremiery!
  4. Jesika szokuje fanów: Wokalistka disco polo zapomniała stanika?! Odkryty biust robi furorę w mediach!
  5. Wokalistki Top Girls to najpiękniejszy girls band w disco polo? Zobaczcie te zmysłowe i ponętne dekolty!
  6. Konkurencja się wścieknie?! Matt Palmer wydał nową wersję HITU Sumptuastic "Będe Twym Aniołem"! Podbije tym listy przebojów?!
  7. Skalar US znów zaskakuje! Posłuchaj nowej piosenki "Każda Noc"
  8. Skolim gwiazdą na Polsat Hit Festiwal: Gorączka Muzyki Latino w Polsce "Przygotowuję coś specjalnego"

  Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie