O tym się mówi

Margaret nie chce nagrywać ze Skolimem. Powód zaskakuje, bo taki duet królowi latino nic nie da?

Margaret nie chce nagrywać ze Skolimem. Powód zaskakuje, bo taki duet królowi latino nic nie da?
Zgłoś błąd

Margaret wyklucza nagranie ze Skolimem i komentuje jego głośne słowa o artystach. Wokalistka przyznała, że zmieniła zdanie o królu latino disco polo.

Reklama

Margaret nie zamierza dołączać do grona artystek nagrywających ze Skolimem i powiedziała to wprost. W rozmowie z Plejadą wokalistka wyjaśniła, że na jej decyzję wpłynęły słowa „króla latino" o wsparciu finansowym dla twórców, czyli wypowiedź, która kilka tygodni temu wywołała jedną z głośniejszych awantur w polskim show-biznesie. Co ciekawe, jeszcze niedawno Margaret patrzyła na Skolima przychylnie, a temat sam wypłynął w prywatnej rozmowie z jej ekipą.

Margaret zmieniła zdanie o Skolimie po aferze o ustawie dla artystów

Wokalistka przyznała, że zanim usłyszała komentarze Skolima o środowisku, miała o nim dobre zdanie i uznawała go za sympatycznego. Punktem zwrotnym okazała się dopiero afera wokół ustawy.

Reklama

To zabawne, bo ostatnio jechałam busem z moim zespołem i rozmawialiśmy na temat Skolima. To było jeszcze przed aferą z artystami. Pamiętam, że powiedziałam wtedy, że co prawda robi on muzykę, której nie słucham, ale fajnie, że jest taki kulturalny i szarmancki. Wydawało mi się, że to spoko koleś, taki słodziak. No ale po tym, co powiedział o artystach, zmieniłam zdanie

Chodzi o ostrą, wulgarną wypowiedź Skolima przy okazji rządowego projektu dopłat do składek ZUS dla twórców o niskich i nieregularnych dochodach. Wokalista sprzeciwił się finansowaniu artystów z budżetu państwa, a temat błyskawicznie wyszedł poza branżę muzyczną. Krytycznie odnieśli się do jego słów między innymi Doda, Ralph Kamiński, Wini i Michał Wiśniewski, a głos zabrała nawet minister kultury, która publicznie zakwestionowała, kim wokalista właściwie jest w środowisku. Margaret zaznaczyła, że cała sytuacja ją dotknęła, ale więcej uwagi poświęciła samej dyskusji niż osobie wokalisty.

Zrobiło mi się bardzo przykro. W tym, co on powiedział i co potem podchwycili ludzie, jest mnóstwo manipulacji. Przecież w tej ustawie chodziło o coś zupełnie innego. Mam wrażenie, że dziś już nawet nie jesteśmy w stanie dojść do sedna tej sprawy

Wokalistka apelowała przy tym o merytoryczną rozmowę o kulturze, prowadzoną bez emocji, które zdominowały temat. Jej zdaniem wokół projektu narosło tyle nieporozumień, że trudno dziś wrócić do tego, o co w nim pierwotnie chodziło. Warto dodać, że projekt nie wprowadza żadnych „specjalnych emerytur" dla artystów, a jedynie dopłaty do składek dla osób z niskimi, nieregularnymi dochodami.

Reklama

Duet Margaret i Skolim, którego nikt nie planował

W całym zamieszaniu umyka jeden szczegół. Nigdzie nie pojawiła się zapowiedź wspólnego nagrania Margaret i Skolima, więc deklaracja o odmowie dotyczy współpracy, której żadna ze stron nie szykowała. Król latino swoje duety ustawia we własnym, tanecznym pasie. Z Cleo nagrał „Dziewczyno piękna" i świeższe „Lubimy", a wcześniej spotykał się w studiu choćby z Blanką czy Justyną Steczkowską. To repertuar pisany pod nadmorskie sceny i imprezy plenerowe, a nie pod klubowo-elektroniczny materiał, nad którym pracuje obecnie Margaret.

Do tego dochodzi prozaiczna kwestia kalendarza. Na samo lato 2026 Skolim zapowiedział ponad 160 koncertów i imprez w ciągu trzech miesięcy, z Wybrzeżem odwiedzanym po kilka razy. Amfiteatr w Międzyzdrojach wraca w jego grafiku aż sześć razy, a Kołobrzeg pięciokrotnie. Przy takim natłoku występów trudno wskazać moment na sesję nagraniową z kimkolwiek, a już na pewno na duet, o którym wcześniej nikt nie wspominał.

Kim jest Margaret i co teraz robi

Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży, to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek pop, kompozytorka, autorka tekstów i właścicielka wytwórni Gaja Hornby Records. Rozpoznawalność w kraju i za granicą przyniosły jej takie przeboje jak „Cool Me Down" oraz „Tańcz głupia", a w show-biznesie funkcjonuje już od ponad dekady. W ostatnim sezonie zasiadała w fotelu trenerki „The Voice of Poland", gdzie zwyciężył podopieczny z jej drużyny. Obecnie wokalistka promuje rozbudowany projekt „Tripolar", który ma się złożyć z trzech osobnych epek o tytułach „Body", „Voice" i „Mind". Pierwsza z nich, utrzymana w klimatach pop i EDM, jest już dostępna, a kolejne mają ukazywać się w nadchodzących miesiącach.

Więcej newsów o Skolimie i jego wakacyjnej trasie znajdziesz w naszym dziale koncertowym na disco-polo.info.

Oceń artykuł Bądź pierwszy!
Zobacz ranking artykułów
Data publikacji:
Autor:
Dziennikarz muzyczny i redaktor naczelny Disco-Polo.info. W branży disco polo od 2012 roku.
Google News Facebook Instagram YouTube TikTok
Skolim
Skolim Strona zespołu, artykuły, teledyski i najważniejsze informacje. Wszystko o Skolim