2014-08-11T16:36:00+02:00 Felieton – Kolor czy charakter? Czyli jak to było z rudą Kolor czy charakter? Czyli jak to było z rudą.   Zapewne nie tylko ja od jakiego czasu dostrzegam wzmożony „wysyp rudych” na polskich ulicach. Pokusić się można nawe https://disco-polo.info/uploads/news/2014/05/Felieton.jpg

Felieton – Kolor czy charakter? Czyli jak to było z rudą

Autor: Adam Begier , 11 Sierpień 2014  16:36
Felieton – Kolor czy charakter? Czyli jak to było z rudą
Źródło zdjęć:

Kolor czy charakter? Czyli jak to było z rudą.   Zapewne nie tylko ja od jakiego czasu dostrzegam wzmożony „wysyp rudych” na polskich ulicach. Pokusić się można nawet o tezę, że moda ta może mieć swój początek w Disco Polo. Szczególnie ostatn...Reklama

Kolor czy charakter? Czyli jak to było z rudą.

 

Zapewne nie tylko ja od jakiego czasu dostrzegam wzmożony „wysyp rudych” na polskich ulicach. Pokusić się można nawet o tezę, że moda ta może mieć swój początek w Disco Polo. Szczególnie ostatnie dwa lata obfitują w hity „w tym kolorze”. Ale ostatnie dwa lata to nie wszystko. Już wcześniej było kilka piosenek na ten temat. Dlatego postaram się je tutaj przedstawić.

 

Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że początki trendu na „rudą” w DP sięgają piosenki Boys – „Ruda dziewczyna” z płyty „Dicho” z 2009 roku. Jednak okazuje się, że początki tej piosenki sięgają znacznie wcześniej i gdzie indziej, ponieważ pierwotnie piosenkę tą wykonywał zespół Marinero, który umieścił ja, wtedy jeszcze na kasecie pt. „Nieba skrawek” wydawnictwa już nieistniejącej Blue Star. Marcin Miller odświeżył ten kawałek i nadał mu powiedzmy drugie życie. Swoją drogą twórczość zespołu Marinero była już nie raz „rozchwytywana”, ale o tym następnym razem. To tyle na temat tej rudej dziewczyny.

Marinero – Ruda dziewczyna

" target="_blank" rel="nofollow noopener">Boys – Ruda dziewczyna

 

Teraz pora na grupę Fan-Tastic, która powstała w 1997 roku. W 2009 roku wydali piosenkę pt. „Ruda” opowiadającą o miłości do nieznajomej tytułowej. Swoją dobrą bardzo ciekawa piosenka, podobnie jak zespół, który ja wykonuje.

 

Kolejna odsłona to Marek Biedrzycki z zespołu Effect, ich piosenka pt. „Nie mów nie, Ruda jest Moja”, czyli przegląd po wszystkich kolorach włosów. Najpierw czarna później blondyna i w trzeciej zwrotce właśnie ruda. W skrócie dziewczyny nie wstydźcie się.

 

Chyba większość się ze mną zgodzi, że od piosenki duetu DJ Disco & MC Polo pt. „Ty Jesteś Ruda” zaczął się istny boom na rudą. Dociekliwość badawczo-poszukiwawcza sprawiła, że klip próbujący odpowiedzieć na pytanie: czy taki kolor co na górze, też na dole jest? Obejrzało już niespełna 14 milionów razy, co jest jednym z najlepszych wyników w DP.

 

Tak było rok temu. W tym roku znów ruda jest na topie. Tym razem, ta która tańczy jak szalona. Czadoman i jego piosenke pt. „Ruda tańczy jak szalona” obejrzano jak na razie „tylko” 7 milionów razy, ale trzeba przyznać, że jest to hit tego roku, który podbija wszystkie parkiety w kraju. I jest cały czas na fali wzrostowej.

 

 

Po iście dyskotekowych klimatach, czas na małe stonowanie klimatu. Kolejna odsłona cyklu o „rudej” jest z tego samego czasu co „ruda” Czadomana, czyli marzec tego roku. Damian Banasiak, młody przedstawiciel naszej muzyki, wyznaje miłość do rudej dziewczyny. Ciekawostką jest fakt, że jest to ta sama ruda, która wystąpi w piosence Czadomana. Czy Panowie pobili się o rudą?

 

Jako odskocznie od DP pozwoliłem sobie jeszcze przedstawić utwór z innego gatunku. W odsłonie hip-hopowej ruda „tańczy” na barze. Buczer – Lubię to (ruda na bar). Żeby nie było, że chwalimy tylko siebie.

 Buczer – Lubię to (ruda na bar)

 

 

Jak widzimy „rude” piosenki były już wcześniej. Jednak ostatnimi czasami widać ich coraz więcej. Szczególnie te najnowsze produkcje, jeżeli są dobre i oryginalne to OK. Gorzej będzie natomiast jeżeli w kolejnych piosnkach będzie coraz więcej tego typu wzmianek, jak swego czasu, kiedy to, w wielu piosenkach „ktoś dla kogoś tańczył lub nie zatańczył, ale i tak tańczył dla mnie”. W tym przypadku powiedzenie od przybytku głowa nie boli nie sprawdza się.

 

A czy Wy jeszcze znacie jakieś piosenki o rudych pięknościach?

 

 

Znajdź więcej informacji:

Znajdź nas w social mediach
Google News Facebook Instagram YouTube TikTokPrzeczytaj również:
  1. Mamy teledysk zespołu Topky pt. "Nie liczy się nic". Zobacz co przygotowały Angelika Żmijewska i Paula Karpowicz-Zimecka.
  2. Przepiękna premiera od Justyny Lubas! "Schowaj mnie" idealna piosenka na ślub!
  3. Zespół Atut zaskakuje nowym hitem 'Wszystkie noce' | PREMIERA
  4. "Halo Księżniczko" Menelaosa – Nowa era Disco Polo zdobywa Polskę
  5. Zobacz, jak Dawid Narożny podbija serca fanów! Posłuchaj jego wokalu na żywo!
  6. Niespodzianka od DiscoBoys! Kossakowski przejmuje TikToka hitem "Ta dziewczyna i ja to nieprawda" | VIDEO
  7. WOW! Agbe w niezwykle skąpym stroju! Wygląda jak bogini!
  8. Freaky Boys i Blondi łączą siły w ekscytującej współpracy

Najciekawsze artykuły disco polo wybrane dla Ciebie